آزادی مشروط

آزادی مشروط چیست؟

به طور کلی ، آزادی مشروط زمانی اتفاق می افتد که یک فرد زندانی پس از گذراندن بخشی از محکومیت از زندان آزاد می شود . اما این دقیقا « کارت خارج شدن از زندان » نیست. آزادی مشروط با قوانینی همراه است که با صلاحیت متفاوت اند.

از دیدگاه بهترین وکیل تهران آزادی مشروط اغلب براساس حقوق زندانیان است که در زمان خدمت به دست می آورند. از آزادی مشروط به عنوان یک برنامه تشویقی استفاده می کنند، زندانیان خریدن زمان را به روشهای مختلفی تجربه میکنند

  • رفتار بدون خشونت و مناسب در زندان
  • اعتبارات آموزشی مانند کسب مدارک تحصیلی
  • اجرای یک عمل خوب مانند نجات دادن زندگی یک شخص دیگر و یا توقف فرار یک شخص از زندان
  • گذراندن یک برنامه سواد آموزی

هنگامی که یک زندانی برای خود زمان می خرد ، زمان اجرای حکم اصلی به تعویق می افتد و فرد می تواند از زندان خارج شود . در حال حاضر ، این امر بدون محدودیت است و آزادی محرمانه به طور کلی همان پروتکل را برای زندانیان آزاد شده دنبال می کند . به این ترتیب یک زندانی در واقع زمان خود را به دلخواه خود می گذراند و تحت نظر یک افسر پلیس خواهد بود. آزادی های محرمانه نیز تحت نظارت هستند و زمانی که فرد به حداقل مجازات محکوم می شود، « آزاد » می شود.

به عنوان مثال، اگر آقای x به مدت پنج سال به زندان بفرستد و بعد از سه سال به طور مشروط آزاد شود، تحت نظارت قرار خواهد گرفت و مجبور است:

اولا ؛ شهروندی قانون مدار باقی بماند .

ثانیا ؛ شایسته کسب درآمد باشد .

ثالثا ؛ از فعالیت جنایتکارانه و مجرمانه خودداری کند .

رابعا ؛ برای ملاقات با سرپرست دادگاه به طور منظم ثبت نام کند.

هنگامی که دو سال باقی مانده زندان آقای x منقضی می شود، او یک شخص آزاد است. در حال حاضر، اگر آقای x خود را دوباره در معرض عمل مجرمانه قرار دهد، تمام شرطها منقضی می شود و او به زندان منتقل خواهد شد تا بقیه دوره خود را در آن جا بگذراند .

فرایند عمومی برای آزادی مشروط

در حالیکه قوانین دولتی متفاوت هستند، یک روند کلی برای آزادی مشروط وجود دارد. کمیته سوابق زندانی، شدت جرم و جنایت، اخلاق و رفتار زندانی در زندان را بررسی می کند.

حبس به عنوان فرصتی برای یک زندانی برای بازگشت به جامعه طراحی شده است. گرچه محدودیت هایی برای زندانی در نظر می گیرند ، اما رفتارهای خوب زندانی در طول زمان محکومیت شامل تشویق می شود. در حقیقت ، حتی قبل از اینکه زندانیان از زندان بیرون بیایند، امکان آزادی مشروط به  آنها انگیزه ای برای جلوگیری از مشکلات اخلاقی و رفتاری در زندان می دهد.

این مسئله همچنین پرخاشگری در زندان را کاهش می دهد و همچنین مجرمین را ترغیب می کند که برای جامعه بی خطر و مفید باشند . این مسئله همچنین به دولت کمک می کند که هزینه های نگه داری از افراد را در زندان کاهش دهد و اینگونه در مخارج آنها صرفه جویی کند و علاوه بر آن بتواند شرایط نگه داری افراد را بهبود بخشد.

شرایط برخورداری از آزادی مشروط

به عقیده یک مشاور حقوقی پس از گذراندن حبس ، یک زندانی حق امتیاز آزادی نسبی را به عهده می گیرد برای اینکه شرایط خاصی را تحمل کند. برخی از شرایط عادی شرطی عبارتند از :

ـ حفظ اشتغال و اقامت ؛

ـ اجتناب از فعالیت جنایی و تماس با هر گونه مجرمی ؛

ـ خودداری از مصرف مواد مخدر و گاهی اوقات مصرف الکل ؛

ـ در جلسات ترک مواد مخدر یا الکل شرکت کند ؛

ـ یک منطقه جغرافیایی مشخص را بدون اجازه از مأمور آزادی ترک نکنید.

مأمور آزادی ممکن است با اجازه قانونی به خانه زندانی برود و آن جا را تفتیش کند تا ببیند که پرونده با شرایط مناسب قانون مطابقت دارد. این ملاقات های ناخواسته اجازه می دهد افسر متوجه شود که آیا، به عنوان مثال، شواهدی از نقض آزادی مشروط مانند استفاده از مواد مخدر وجود دارد یا خیر…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *