ثبت شرکت : مدیران شرکت سهامی

در حقوق ایران ، رئیس هیئت مدیره مقامی افتخاری است و وظایفش تنها در سه مورد بعد از ثبت شرکت خلاصه می شود : دعوت هیات مدیره ، اداره جلسات هیئت مزبور و دعوت مجامع عمومی صاحبان سهام در مواردی که هیئت مدیره مکلف به دعوت آنهاست . ( ماده 120 لایحه قانونی 1347 ) ؛ البته مطابق ماده 101 این لایحه : « در صورتی که ترتیب دیگری در اساسنامه پیش بینی نشده باشد ، ریاست مجمع نیز با رئیس هیئت مدیره خواهد بود مگر در مواردی که انتخاب یا عزل بعضی از مدیران یا کلیه آنها جزو دستور جلسه مجمع باشد که در این صورت رئیس مجمع از بین سهامداران حاضر در جلسه به اکثریت نسبی انتخاب خواهد شد … » البته هیئت مدیره بجز انتخاب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل مدیران دیگری را نیز انتخاب می کند که جنبه فرعی دارند . این مدیران بعد از ثبت شرکت در قالب کمیته هایی به شرح ذیل فعالیت می کنند :

1 ـ کمیته انتصاب

این کمیته اشخاص ذیصلاح را برای مدیریت ارشد شرکت یافته ؛ همچنین صلاحیت نامزدهای هیئت مدیره را بررسی می کند . در سیستم قدیمی حاکمیت ، مدیرعامل اشخاصی را که خود صلاح می دانست برای عضویت در هیئت مدیره در جلسه مجمع عمومی نامزد کرده ، به سهامداران معرفی می نمود . بطور معمول آنها نیز رای آورده و پس از آن تابع مدیرعامل بودند . مدیرعامل نیز بدون ترس از افراد حاضر در هیئت به دلخواه عمل می نمود. معمولا اکثریت اعضای این کمیته ، افراد غیر موظف هستند و صلاحیت نامزدها را بررسی و به سهامداران اعلام می نمایند .

2 ـ کمیته پاداش

این کمیته وظیفه دارد تا دستمزدها و پاداشهای اعضای هیئت مدیره و مدیریت ارشد را با توجه به منافع سهامداران تعیین نماید . زمانی که آنگلو ـ آمریکن بیان داشت که باید برای همسویی منافع مدیران و مالکان ، پاداشهایی برای آنها در نظر گرفته شود ، ابتدا پاداشها براساس سود شرکت در نظر گرفته شد . و لیکن پس از آن پاداشهای بلند مدت در نظر گرفته شد .

در مرحله بعد با بهبود حاکمیت شرکتها ، کمیته ای ایجاد گردید که مهمترین وظیفه آن تعیین سیاستها و روشهای پاداش مدیران و در نهایت نیز تعیین مدیران پاداش مدیران براساس عملکرد آنها می باشد.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *