جست و جو برای یافتن وکیل متبحر

یک محل برای شروع جستجوی وکیل از طریق کارفرمای شماست . برخی کارفرماها به خاطر مسائل مالی مختلفی که با آن سر و کار دارند ؛ با وکلای معتبری آشنا هستند که به امور و مسائل مالی شرکت یا موسسه آنها رسیدگی کند . در مواقعی که به یک وکیل خبره احتیاج دارید و نمی دانید که جستجوی وکیل را از کجا آغاز کنید ما به شما پیشنهاد می کنیم که در ابتدا از کارفرما یا رئیس خود سوال کنید . احتمالا او بتواند به شما در این باره راهنمایی های مناسبی ارائه دهد و از سوی دیگر شما نیز مطمئن شوید که با وکیل خوب و ماهری آشنا شده اید و با خیال راحت پرونده خود را می توانید به او بسپارید.

هنگامی که شما آماده استخدام یک وکیل هستید ، گام بعدی شما می تواند این باشد که از اعضای خانواده ، دوستان و سایر حرفه ای ها درخواست کنید که وکیل مناسبی را به شما معرفی کند. همچنین وکلایی که در حوزه های متفاوتی متخصص هستند به خوبی می توانند به شما وکلایی را معرفی کنند که در حوزه ی مورد نیاز شما متخصص و خبره باشند . پس می توانیم نتیجه بگیریم بخش زیادی از کسب و کار یک وکیل به ارتباطات خوب و صادقانه او با افراد مختلف باز می گردد . چرا که بیشتر موکلانی که یک وکیل را انتخاب می کنند از طریق دیگر افراد با آن وکیل آشنا شده اند . بنابراین می توان گفت در هنگام جستجوی وکیل ، وکیلی را انتخاب کنید که بیشترین نظرات مثبت را از دیگران دریافت کرده باشد.

شما همچنین می توانید سرویس ارجاع وکیل در دادگاه های محل اقامت خود را در نظر بگیرید. این دادگاه ها معمولا وکیلی را به شما معرفی می کنند که در حوزه ی مورد نظر متخصص است. شما می توانید از طریق وب سایت گروه وکلای سفیر صلح نیز وکیل مورد نظر خود را پیدا کنید .

هنگامی که فهرستی از وکلای مورد نظر خود را تهیه کردید ، بهتر است نفر اول لیست را انتخاب نکنید ، فقط به این علت که نفر اول فهرست بوده است . انتخاب وکیل اشتباه می تواند هزینه های بسیار زیادی را بر شما متحمل سازد، بنابراین شما حداقل با سه وکیل مختلف مصاحبه و گفت و گو داشته باشید . ابتدا اطمینان حاصل کنید که وکلا در واقع خدماتی را که دنبال آن هستید ارائه می دهند . دوم ، وب سایت کانون وکلا را بررسی کنید تا ببینید آیا اعمال انضباطی ای علیه آنها صورت گرفته است یا نه . بعدا می توانید از آنها سوالاتی بپرسید:

من دقیقا با چه شخصی کار می کنم ؟ بهتر است که وکیل خود را به خوبی بشناسید و از سوابق و جزئیات پرونده های سابق او به قدر کافی اطلاعاتی به دست آورید . بنابراین اول سوال شما باید این باشد که در گذشته چه نوع پرونده هایی انجام داده است و آیا با پرونده هایی از جنس مورد شما آشنایی دارد یا خیر . این سوالات ، بسیار مهم هستند چرا که برای شما مشخص می کند که در واقع وکیل شما تا چه حد مهارت دارد و می توانید در هنگام پاسخ دادن به این سوالات او و سوادش را محک بزنید .

تجربه کار وکیل مورد نظر شما با موکل چقدر است ؟ احتمالا شما نمی خواهید که وکیلی را انتخاب کنید که در اوایل خروج از دانشکده ی حقوق است و هیچگونه تجربه ای در زمینه رسیدگی به یک پرونده ندارد و تنها به مسائل تئوری حقوقی آشناست .

شیوه پرداخت حق الوکاله وکیل مورد نظر شما به چه صورت است ؟ برخی وکلا بر اساس پیشرفت پرونده درخواست هزینه ها را می کنند . برخی دیگر به صورت ساعتی هزینه مشاوره و وکالت خود را دریافت می کنند . برخی دیگر نیز حق الوکاله خود را به صورت قسط بندی شده دریافت خواهند کرد . البته تمام این هزینه ها بدون احتساب هزینه های دادرسی و هزینه های جاری پرونده است که شما ناچارا باید در ابتدا پرداخت کنید.

در نهایت اینکه به رغم تمام صحبت هایی که انجام شد ، بهتر است بدانید که در هنگام جستجوی وکیل بهتر است وکیلی را انتخاب کنید که بیشتر از آنکه درباره خود و سوابق و افتخاراتش صحبت کند ، ترجیح دهد که راجع به شما و پرونده تان صحبت کند و همدلی و صمیمیت از خود نشان دهد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *