جنبه های مختلف طلاق توافقی

توافقنامه طلاق توافقی، به عنوان یک توافقنامه ، یک سند حقوقی است که اجازه می دهد با توافق طرفین و شروط طلاق بتوانند از یکدیگر جدا شوند. به عقیده بهترین وکیل طلاق توافقنامه طلاق توافقی معمولا شامل مسائل مربوط به نفقه همسر، حضانت کودکان و ترتیب دادن محل اقامت کودکان، تقسیم اموال مشترک و سایر مسائل مربوط به زوج در حال طلاق می شود. اگر یک دادگاه تصمیم بگیرد که توافقنامه طلاق توافقی برای طرفین منصفانه است، دادگاه می تواند توافقنامه امضا شده را به عنوان حکم نهایی طلاق وارد کند. توافقنامه طلاق توافقی دارای مزیت زیادی است. از آنجا که طرفین پیش نویس و توافقنامه شرایط را میان خود را توافق می کنند، از حجم کار دادگاه ها کاسته شده و تعداد پرونده هایی که نیاز به رسیدگی توسط قاضی دارند کم خواهد شد .

با نام طرفین شروع کنید : همانطور که هر توافق دیگری، با نوشتن نام طرفین شروع می شود ، باید در ابتدا نام زوجین نوشته شود. در یک طلاق توافقی، باید نام زن و مرد نوشته شود. برای مثال بنویسید که این توافق نامه توافقی میان طرفین است و سپس نام هر یک از طرفین را در مکان مربوطه درج کنید(البته تمام این فرمها در دادگاه های ایران در اختیار زوج ها قرار خواهد گرفت)

توافقنامه طلاق توافقی چیست؟

به عقیده بهترین وکیل طلاق توافقنامه طلاق توافقی یک سند است که برای همسران تهیه و تنظیم شده و برای تعریف نحوه تعیین شرایط طلاق مورد استفاده قرار می گیرد. یک سند طلاق توافقی باید شامل مسائلی مانند زیر باشد:

  • بخش اموال
  • تقسیم بدهی
  • نفقه (حمایت از همسر)
  • حضانت کودک
  • حق ملاقات با فرزند (زمان بندی والدین)،
  • برنامه های والدین برای دیدار با کودک
  • نفقه کودک

چه هنگام سند طلاق توافقی تنظیم میشود؟

سند طلاق توافقی در طول پروسه طلاق ایجاد می شود. به عقیده بهترین وکیل طلاق ، معمولا یک سند طلاق توافقی در طول پروسه طلاق ایجاد شده و زمانی که حکم طلاق تکمیل می شود، دادگاه سند طلاق توافقی را ارزیابی می کند که به موجب آن توافقنامه حل و فصل قانونی در آن لحاظ می شود.

در واقع پس از بررسی های لازم توسط دادگاه و احراز صلاحیت زوجین برای طلاق توافقی ، این حکم صادر شده و زوجین می توانند طلاق بگیرند .

طلاق صلح آمیز و توافقی به نظر گزاره ای متناقض می آید. در جامعه ما، حتی اگر بیش از نیمی از ازدواج ها به طلاق منجر شود ، هنوز هم بر این باور هستیم که طلاق همراه با جنگ درگیری، متضاد و و مسموم می باشد و کلیه اعضای خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد. این مسئله می تواند به این گونه پیش نرود .

وقتی دو فرد بزرگسال عاقلانه رفتار می کنند، نتایج بهتری حاصل میشود. اگر فرزندان زوجین در این مسئله درگیر هستند، همکاری مثبت والدین برای رفاه و ارامش آنها ضروری است. و حتی اگر کودکان درگیر نباشند، پایان دادن به ازدواج شما با یک آتش بس، منجر به آرامش بی نظیری خواهد شد که هرگز در دادگاه های طلاق به دست نخواهد آمد .

سهم خود را از این مسئله بپذیرید: اگر چه این کار آسان نیست، اما برخی مواقع بهتر است بخشی از اتفاقاتی که منجر به طلاق شما شده است را بپذیرید بسیاری از ما احساس بهتری خواهیم داشت اگر تمام تقصیرات را بر گردن فرد مخالف انداخته و به راحتی خود را از قضاوت درونی برهانیم اما در واقع این صحیح نیست. هر دو طرفین به یک اندازه در پایان ازدواجشان دخیل هستند و باید این شراکت را بپذیرند نه اینکه خود را قربانی بدانند.با چنین رویکردی می توان اتفاقات گذشته را به دست فراموشی سپرد و حرکت پیش رونده ای در زندگی داشت .

رها کنید: همانطور که میدانید بهتر است رابطه را رها کنید و به زندگی خود ادامه دهید. مهم نیست که کدام یک از طرفین تقاضای طلاق کرده است اما بهتر است در ابتدای این مسئله اجازه دهید که تمام احساسات مانند غم و خشم در شما فروان کنند و آنها را سرکوب نکنید . سپس سعی کنید طلاق را به عنوان یک پایان یا تغییر بپذیرید و نه به عنوان یک شکست.

آینده را در ذهن خود تصویر کنید: یک روز این طلاق را پشت سر خواهید گذاشت . سخت است باور کنید اما در نهایت یک خاطره دور خواهد بود. مشاهده یک تصویر بزرگ از آینده به شما کمک می کند چشم انداز بهتری داشته باشید. باید بدانید که زندگی شما در طلاق توافقی خلاصه نخواهد شد . همیشه آینده بهتری وجود دارد و امید خود را از دست ندهید گرچه از همسر خود طلاق گرفته اید اما همچنان می توانید به رابطه دوستانه خود ادامه دهید . برای درک بهتر این قضیه می توانید با زوج هایی که سالهاست از یکدیگر طلاق گرفته اند صحبت کنید و ببینید که چگونه به این دیدگاه دست یافته اند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *