دعاوی حقوقی و مشکلات پیش رو

دعاوی که می توانید به دادگاه های حقوقی ارجاع بدهید شامل چه مواردی هستند؟

پرونده های مدنی یا حقوقی معمولا توسط افراد یا سازمان ها و گاهی اوقات دولت محلی یا مرکزی برای کمک به حل و فصل مناقشات به دادگاه ارائه می شوند . پرونده های مدنی معمولا درباره حقوق مردم است.

به طور کلی، پرونده های مدنی در مورد نقض قوانین کیفری نیستند. پرونده های جنایی به وسیله دولت یا حکومت در دادگاه مطرح می شود تا قانون و نظم را برای حفاظت از جامعه به ارمغان آورند.

نمونه هایی از پرونده های دادگاه مدنی عبارتند از :

  • اختلاف در مورد قراردادهای تجاری یا بدهی ها، از جمله عدم پرداخت بدهی ها
  • اختلافات میان همسایگان ( از قبیل مشاعات ساختمانی و …)
  • قراردادها
  • اتهامات راجع به مسئولیت مدنی مانند غفلت و مزاحمت
  • پرونده های خانوادگی
  • مقررات اداری، از قبیل درخواست تجدید نظر در مورد تصمیمات اداره مهاجرت.

اما مورد بحث این مقاله مربوط به دعاوی ملکی است که طبعا زیر شاخه پرونده های مدنی قرار می گیرند . امروزه دعاوی ملکی بخش زیادی از پرونده های قضایی را شامل می شوند و موارد اختلافات ملکی فراوان و گسترده است و برای مطرح کردن آنها در دادگاه بهتر است از بهترین وکیل دادگستری استفاده شود .

دعاوی حقوقی ملکی شامل دعاوی ای می شوند که در ارتباط با مسائل مالی ناشی از قراردادهای ملکی هستند . به طور مثال دعاوی ثبت اسناد رسمی و الزام به تنظیم سند ، دعاوی اختلاف در رقم قراردادها ، تعدیل اجاره بها و دعاوی مرتبط با رابطه موجر و مستاجر ، خلع ید و تخلیه و امثال این ها می باشد . اگر فرد دچار هریک از این مشکلات شده باشد ، می تواند با استخدام بهترین وکیل ملکی در تهران طرح دعوی کرده و با سپردن روند پرونده به وکیل مورد نظر خود به حل و فصل این مسائل و مشکلات بپردازد.

دعاوی ثبتی نیز در واقع دسته ای از دعاوی حقوقی هستند اما این دعاوی به دلیل اهمیت ویژه ای  که دارند از نظر قانون در بخش جداگانه ای مورد بررسی قرار می ‌گیرند و درواقع دعاوی ثبتی شامل بطلان سند رسمی ، ابطال اجرائیه ثبتی ، ابطال عملیات ثبتی کمیسیون‌های ثبتی ، ابطال نظریه هیئت حل اختلاف اداره ثبت ، افراز ملک ، ابطال سند مالکیت معارض ، ابطال معامله معارض ، اجرای ثبت ، توقیف عملیات اجرایی و ابطال عملیات اجرایی ثبت و … می باشد.

دعاوی کیفری املاک ، دسته دیگری از دعاوی ملکی هستند . این دعاوی هنگامی رخ میدهند که در ارتباط با املاک جرم کیفری صورت گرفته شده باشد.به طور مثال اگر در جریان فروش یک ملک کلاهبرداری صورت گرفته باشد ، صلاحیت رسیدگی به این قبیل جرم ها با دادگاه های کیفری خواهد بود .

آیا شما تعجب می کنید که چرا باید به هنگام فروش منزل خود یک وکیل املاک استخدام کنید؟ چطور یک وکیل مناسب را پیدا میکنید؟ در چه نقطه ای از روند دعاوی ملکی لازم است که یک وکیل را استخدام می کنید؟ پس از خواندن این مقاله، شما دقیقا می دانید که چرا باید یک وکیل املاک و مستغلات استخدام کنید، چه زمانی اقدام به انجام این کار کنید، چگونه یک وکیل را پیدا کنید و چگونه مطمئن شوید که یک وکیل بزرگ را استخدام کرده اید.

در هنگام فروش خانه خودتان، یک وکیل واقعی املاک و مستغلات، ارزشمندترین عضو تیم شماست (البته در کنار خود شما) او تنها عضو معامله املاک و مستغلات است که به طور قانونی مسئول حفاظت از منافع شما است.

نگاهی به پرونده های اخیر دادگاه ها به شما اثبات خواهد کرد که به هنگام بروز یک دعاوی ملکی استخدام یک وکیل ماهر و متبحر در این زمینه تا چه میزان می تواند به شما در روند پرونده کمک کند.به هنگام بستن قراردادهای ملکی ممکن است اشتباهات فراوانی صورت بگیرد که هرکدام از این اشتباهات در نهایت منجر به دعاوی ملکی می شوند . اینگونه دعاوی علاوه بر اینکه قیمت و هزینه بسیار بالایی دارند اثبات کردنشان نیز بسیار سخت و پیچیده است و پروسه ای زمان بر و طولانی خواهد اداشت . با استخدام یک وکیل مناسب میتوانید از بسیاری از این مشکلات پیشگیری کنید

برای یافتن بهترین وکیل تهران در زمینه دعاوی ملکی می توانید به وب سایت سفیر صلح مراجعه کنید و از میان وکلای متخصص این موسسه فرد مورد نظر خود را انتخاب نمائید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *