رزومه یک وکیل خوب

برای اینکه تسلط خود به امور حقوقی و قانونی را به اطلاع مردم برسانید ، این مراحل را برای نوشتن یک بیوگرافی دنبال کنید :

با یک وکیل ملاقات کنید : اگر چه بسیاری از وکلا به شخصه بیوگرافی و رزومه خود را می نویسند ، اما بهتر است از یک وکیل بخواهید که این کار را برایتان انجام دهد و راهنمای شما باشد. مهم است که قبل از آغاز پروسه نوشتن رزومه ، درک کاملی از عمل خود داشته باشیم.

پیش از ملاقات با وکیل، تحقیقات اولیه را انجام دهید و به جستجوی وکیل بپردازید ، مانند بررسی کردن وب سایت وکیل مورد نظر، و همچنین جستجوهای اینترنتی انجام دهید. وکلای مشغول و پرکار گاهی اوقات دستاوردهای سابق و مواردی که قبلا انجام داده اند را فراموش میکنند. با تحقیق کردن پیرامون این مسائل ، می توانید توجه آنها را به این مسئله جلب کنید .

مخاطب را در نظر بگیرید : وکلا  تمرکز خود را بر ارائه خدمات خود به دیگر وکلا و یا شرکت ها میگذارند. درک مخاطبین هدف، مشخص میکند که چه اطلاعاتی باید در رزومه شما باشد. توجه داشته باشید که برخی از کارهای حرفه ای شما ممکن است تعدادی از مشتریان بالقوه را بی اعتبار کند. ممکن است اگر تعهدات شخصی شما با منافع شرکت ها سازگار نباشد ، نتوانند این را درک نکنند

یک طرح کلی انتخاب کنید : بیوگرافی یک وکیل باید بخشی ازیک استراتژی تبلیغاتی منسجم باشد و نه خلاصه ای خسته کننده از زندگی یک شخص،که البته برای هیچ کس جالب و هیجان انگیز نیست. طرح های کلی باید تمرکز خود را بر زمینه وکالت قرار دهند. یعنی یک وکیل چه کاری میتواند برای موکل خود انجام ده و چگونه میتواند مفید و کارگشا باشد . می توانید این طرح های کلی را در اینترنت جست و جو کنید. به عنوان مثال، یک وکیل ورشکستگی و اعسار ممکن است بخواهد یک نام مستعار ، مانند « از بین برنده بدهی ها » یا هرگونه شعار تبلیغاتی دیگری به موسسه خود بدهد. وکیل پس از آن می تواند یک URL برای آدرس « com » خریداری کند که بازدیدکنندگان را به وب سایت وکیل ارجاع می دهد. وکلای جدیدتر ممکن است هنوز تخصص خاصی را انتخاب نکرده باشند. با این وجود، شما می توانید موارد مشترک را در حرفه وکالت بیابید.

اطلاعات دقیقی ارائه کنید : یک بیوگرافی موثر باید چیزی بیش از استفاده از زبان عمومی وجملات رایجی  مانند « من برای شما مبارزه می کنم » و « رفاه شما کسب و کار ما است » باشد. در عوض ، باید  شامل اطلاعات خاصی در مورد عملکرد وکیل باشد. این اطلاعات باید بتواند به این  پرسش موکل پاسخ دهد : « آیا این وکیل می تواند نماینده موثری در پرونده من باشد ؟ آیا می تواند به بهترین نحو نتیجه مورد نظر من را به دست آورد ؟ بهتر است پیش از هر اطلاعات خاصی،به گونه ای رزومه خود را بنویسید که موکل بتواند پاسخ روشنی برای این دو سوال مهم خود از آن استخراج کند.

خلاصه ای از سابقه خود را در بیوگرافی ذکر کنید، مثلا « حکم تایید هیئت منصفه را در یک پرونده اعسار به دست آورد. » موکلین می خواهند ببینند که شما قبلا نیز پرونده هایی مانند پرونده ی آنان را داشته و توانسته اید  ببرید.

افتخارات و کارهای برجسته ای که قبلا انجام داده اید را ذکر کنید. این مسئله اعتماد موکل را به مهارت های وکیل افزایش می دهد. اولویت این است که افتخارات خود در دانشگاه حقوقی خود را ذکر کنید .اگر در روزنامه یا یک وب سایت مقاله ای به نام خود چاپ کرده اید، به آن ارجاع دهید.

با لحن شخصی خودتان بنویسید : بسیاری از افراد ترس  و اضطراب عجیبی هنگام ملاقات با وکلا دارند . لحن مناسب می تواند مشخص کند که وکیل همیشه در دسترس است و به راحتی می توان با او کار کرد

استفاده از اصطلاحات تخصصی ممکن است بخشی از روند کاری و شخصی زندگی یک وکیل باشد، اما درک آنها می تواند برای افراد عادی سخت باشد. به جای استفاده از اصطلاحات حقوقی مانند « اعسار » ، بهتر است از واژه هایی که مردم درک میکنند مانند « ورشکستگی » استفاده کرد.

یک عکس 3 در 4 بگیرید : یک عکس کوچک کمک می کند تا وکیل وجهه واقعی و انسانی پیدا کند. اطمینان حاصل کنید که این عکس به تازگی گرفته شده است و تفاوت چندانی با ظاهر کنونی شما ندارد

عکس را بسته به مخاطبین خود انتخاب کنید.عموم مردم به سمت عکس های عادی جذب می شوند، که فرد مورد نظر در آن لبخند زده باشد. بسیاری از وکلا نیز خود را در لباس های عادی نشان می دهند.

با این وجود، مشاوران موسسه و دیگر وکلا ممکن است عکس رسمی تر بگیرند. از یک عکس آتلیه ای که در آن کت و شلوار پوشیده اید، استفاده کنید.

در انتها شماره تماس خود را ذکر کنید : در انتها به خوانندگان رزومه  یادآوری کنید که وکیل در همه وقت در دسترس آنها است.با  بیانیه ای به شکل زیر بیوگرافی خود را به اتمام برسانید : « اگر در کار خود مرتکب اشتباهی شده اید، ممکن است به جبران خسارت نیاز داشته باشید. میتوانید همه روزه  برای دریافت  مشاوره رایگان به دفتر موسسه حقوقی سفیر صلح تماس بگیرید . »

بیوگرافی های قدیمی را جایگزین کنید  و آپدیت باشید: بسیاری از بروشورها و تراکت های وکلا شامل یک بیوگرافی قدیمی از وکلا هستند.مطمئن شوید که اطلاعات جدید را با رزومه قدیمی جایگزین کرده اید و حتما از یک عکس جدید برای بیوگرافی تازه استفاده کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *