طلاق از سوی مرد چگونه صورت می گیرد

بر اساس یک مطالعه اخیر از مجله سلامت مردان ، مردان طلاق یافته بیشتر از مردان متاهل دچار بیماری های قلبی ، فشار خون بالا و سکته مغزی می شوند . علاوه بر آن 39 درصد بیشتر به خودکشی و رفتارهای پرخطر دست می زنند . طلاق از سوی هرکدام از زوجین صورت بگیرد امری است که شما باید برای آن آمادگی های لازم را داشته باشید . تفاوت چندانی نمی کند که این طلاق از سوی کدام یک از طرفین درخواست شود ؛ اما نکاتی وجود دارد که شما به عنوان شخصی که تصمیم به طلاق دارید ، باید در نظر داشته باشید :

در طلاق از سوی مرد ، صرف نظر از چالش هایی که شما و همسرتان ممکن است با آن مواجه شوید ، تصمیم به پایان دادن به ازدواج هرگز نباید به راحتی انجام شود . طلاق از سوی مرد به ویژه اگر پای کودکان خردسال در میان است ، امر دشوار و چالش برانگیزی است. هنگامی که تصمیم برای طلاق گرفته شده است ، بسیار مهم است که مردان شروع به آماده شدن برای مقابله با قانون های سخت کنند و در این راه لازم است که از خدمات یک مشاور حقوقی خوب بهره مند شوند .

حساب بانکی خود را تنظیم کنید : یک حساب بانکی جدید را که فقط به نام شماست باز کنید . این حساب جداگانه شما است که همسرتان نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند . ببینید که قانون کشور شما ( یا ملی ) راجع به اموال به دست آمده پس از ازدواج حکمی دارد یا خیر .

حساب کارت اعتباری خود را باز کنید : یک حساب کارت اعتباری را تنها با نام خود باز کنید و هزینه های هر ماه را پرداخت کنید. هرگونه کارت اعتباری که به نام هر دو شماست را کنسل کنید و دیگر از آن کارت اعتباری استفاده نکنید.

ـ چشم انداز کامل مالی خود را آماده کنید : برای ارائه یک تصویر کامل خانوادگی برای طلاق خود، کپی های تمام اسناد را که حداقل یکسال از اعتبار آن ها می گذرد ، تهیه کنید. اگر نمی دانید کدام اسناد مربوط به پرونده شما هستند ، همه چیز را کپی کنید و از وکیل خود بخواهید که به شما کمک کند . اگر قادر به یافتن فایل های خاص نیستید ، حتما شماره های حساب را بازیابی کنید تا بتوانید بعدا به آن ها دسترسی پیدا کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر است:

  • حساب بانکی
  • حساب های کارت اعتباری
  • برگه های بیمه
  • حقوق بازنشستگی
  • حساب های سرمایه گذاری
  • گواهینامه خودرو و هر گونه وام دریافتی
  • سوابق مسائل تجاری

برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت خود اقدامات احتیاطی انجام دهید. گذرواژه های کلیه حسابهای مالی، ایمیل و حسابهای اجتماعی را تغییر دهید . یک حساب ایمیل جدید برای همه ارتباطات خود با وکیل باز کنید. اگر فکر می کنید که همسر شما رمز عبور همه حساب های شما را به دست آورده است، آنها را بلافاصله تغییر دهید و اجازه دهید وکلای شما درباره نقض احتمالی حساب های امنیتی شما، مطلع شوند.

موجودی همه املاک شخصی خود را آماده کنید. با تهیه یک لیست دقیق و گرفتن عکس، یک موجودی از تمام دارایی های شخصی خود داشته باشید. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که از ساخت و ساز ساختمان و اتاق به اتاق (مطمئن شوید که تاریخ عکس ها درست است) آن ها عکس تهیه کنید. به قوانین مربوط به اموال به دست آمده پس از ازدواج مراجعه کنید. اگر در یک ملک با مالکیت اجتماعی زندگی می کنید، هر مورد را به عنوان مالکیت اجتماعی یا جداگانه لیست کنید.

در طلاق از سوی مرد ؛ اموال مشترک شامل تمام دارایی هایی است که شما و همسرتان در طول ازدواج به دست آورده اید و باید با وی تنصیف کنید .

اموال جداگانه شامل هر گونه اموال متعلق به هر یک از طرفین ازدواج است و یا گونه هدیه و ارثی که در طول ازدواج به دست آورده اید .

به مواردی که برای شما غیر قابل تعویض است نگاهی بیندازید. گاهی اوقات در طلاق، مردم از سر عصبانیت و یا ناسازگاری در به دست آوردن اموال جداگانه  ناامید می شوند. اقلامی مانند عکس های اولیه فرزندان خود و سایر اقلام خانواده را نگه دارید ، عکس ها را کپی کرده و یادداشت های خود را در یک جعبه مطمئن  ذخیره کنید تا همسرتان به آن دسترسی نداشته باشد .

در طلاق از سوی مرد برای حضانت فرزندان خود آماده باشید : شروع به نگه داشتن مجله های آموزش والدین کنید که جزئیات و یادداشت های روزانه، هفتگی و ماهانه را در رابطه با فرزندان شما آموزش می دهد. یک برنامه منظم برای ملاقات با فرزند نیز در نظر بگیرید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *