مشاوران حقوقی چه وظایفی دارند ؟

جمع آوری اطلاعات و آماده شدن برای یک مصاحبه شغلی توسط مشاوران حقوقی ممکن است به اندازه سپری کردن یک شب در تئاتر یا کنسرت هیجان انگیز نباشد ؛ اما یک وکیل حرفه ای می داند که با انجام چند مشاوره حقوقی و پرونده های بزرگ می توانند به قدری در آمد داشته باشند که به هر تعداد که می خواهند شب های خود را در تئاتر بگذراند .

بسیاری از وکلا ، حیطه هایی که دوست دارند را انتخاب کرده و در همان زمینه مشغول فعالیت می شوند . این مساله به این دلیل است که جامعه حقوقی در نهایت تنها اشخاصی را می پذیرند که با عشق و علاقه فراوان به رشته و حرفه خود می پردازند . اگر چه بسیاری از وکلا کاملا از انتخاب حرفه ای خود راضی هستند ، اما همه فارغ التحصیلان مدرسه حقوق نمی خواهند در دادگاه ظاهر شوند ، یا برای یک شرکت بزرگ کار کنند ، یا پرونده های بزرگ و پیچیده ای را اداره کنند ، بلکه ترجیح می دهند در دفتر حقوقی خود بنشیند و گاهی به مراجعانی که برای حل مسائل خود مراجعه می کنند و مشاوره حقوقی ارائه دهند . این قبیل وکلا چندان به درآمدهای بالا فکر نمی کنند و به مانند یک معلم ترجیح می دهند در نقش یک مشاور حقوقی باقی بمانند . آنها می خواهند مسائل زندگی و مشاغل را بیشتر بررسی کنند . آنها می خواهند کارهایی را که دوست دارند داشته باشند یا حداقل کارهایی را که در مورد آنها احساس خوبی می کنند ، انجام دهند .

در گذشته تصور می شد که یک فارغ التحصیل دانشکده حقوق به عنوان یک کارمند برای یک شرکت حقوقی کار می کند ، برای شش یا هفت سال سخت کار می کند و پس از آن روند پیشرفت آن ها اندکی سریع تر شده و سپس در مقام یک وکیل حقوقی باقی بمانند . اما گاهی برخی از وکلا تصمیم می گیرند که درگیر مسائل دادگاهی نشوند و در مقام مشاوران حقوقی باقی بمانند . نه تنها بسیاری از دانشجویان حقوق قادر به پیدا کردن شغل نیستند ، اما بلکه پس از مدتی بسیاری از موسسه های حقوقی اعلام می کنند که ورشکست شده اند و حتی قادر به پرداخت هزینه های جاری موسسه نیز نیستند . به همین علت انتخاب فعالیت به عنوان مشاوران حقوقی می تواند گزینه مطمئن و بی خطری باشد .

اگر چه « هیچ شغلی کامل نیست ، به همین دلیل است که به شما حقوق پرداخت می شود » ممکن است امروزه عبارت مناسب و درستی باشد ، اما  تعداد روزافزون وکلا موجب می شود در انتخاب حرفه شان مورد سوال قرار می گیرند . همیشه افراد زیادی از کارشان ناراضی هستند ؛ با این حال ، در دهه های گذشته ، مردم نارضایتی را تحمل کردند چرا که وفاداری و تداوم آنها مورد احترام بود . امروزه بسیاری از شرکت های حقوقی در حال حاضر وفاداری زیادی به کارکنان خود ندارند ، بلکه کارکنانشان و مشاوران حقوقی به آنها احترام می گذارند .

گزینه های در دسترس پس از سال ها تجربه در زمینه های حقوقی نیز در حال تغییر است . به عنوان مثال ، شرکت ها دسته های جدیدی را برای همکاران درست کرده اند – مانند وکیل مدافع دائمی ، وکیل یا وکیل ویژه – که هر کدام وظایف مختص به خود را دارند . برای برخی از همکاران این تحولات امیدوار کننده ، و همراه با کاهش استرس ناشی از رقابت است . اما برای دیگران توهین به تلاش های آنها و ساعت های بی شماری است که این افراد برای موسسه صرف کرده اند و از هزینه های شخصی نیز دریغ نکرده اند .

بسیاری از متخصصان ناراضی در ابتدا معتقدند که باید حرفه حقوقی را ترک کنند . با این حال ، به سادگی به دست آوردن اطلاعات در مورد چگونگی کسب تجربه در حقوق و توسعه رضایت حرفه ای، با تنها تعدیل های جزئی به یک وضعیت کاری فعلی ، ممکن است برای از بین بردن نارضایتی مناسب باشد .

حال پیشنهاد ما می تواند به دو صورت باشد : اگر شما یک وکیل هستید و در حال تصمیم گیری برای انتخاب یک زمینه حقوقی جهت ادامه فعالیت خود هستید ، پیشنهاد ما به شما این است که به کار کردن به عنوان یک مشاور حقوقی فکر کنید . این جنبه از قانون خطرهای کمتری دارد و کار شما به مانند یک معلم ، ارائه خدمات مشاوره ای به افرادی است که با پرونده های خود به شما مراجعه می کنند .

اگر که شما موکل هستید و از پس هزینه های استخدام یک وکیل برای پیش برد پرونده خود بر نمی آیید ، بهتر است به مشاوران حقوقی مراجعه کنید . هزینه گرفتن مشاوره حقوقی از مشاوران حقوقی بسیار ارزان تر از استخدام یک وکیل است و در مورد پرونده های کوچک می تواند بسیار مفید و راه گشا باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *