چگونه یک مشاوره حقوقی خوب ارائه دهیم؟

مشاور حقوقی کسی است که مشاوره حقوقی حرفه ای و تخصصی را براساس قرارداد به شرکت ها و یا افراد ارائه می دهد. مشاوران حقوقی می توانند در مورد مسائل مختلف و بسته به موضوعی که بر آن تمرکز دارند یا مسائل رایج دیگری مانند قوانین شرکت ، قانون املاک و مستغلات ، قانون استخدام و قانون پزشکی مشاوره بدهند . برای تبدیل شدن به یک مشاور حقوقی ، شما نیاز خواهید داشت که آموزش های مناسبی ببینید ، مهارت های حرفه ای مربوطه را جمع آوری کنید و کاری در دنیای مشاوره امروز پیدا کنید. به منظور موفقیت در این مسیر، از مراحل زیر پیروی کنید و راه خود را ادامه دهید.

از دانشکده حقوق فارغ التحصیل شوید : پس از فارغ التحصیلی از دانشکده حقوق ، باید در یک آزمون « مشاوران حقوقی » شرکت کرده و نمره لازم را اکتساب کنید.

پس از قبولی در آزمون مشاوران باید مدتی را با عنوان مشاور کارآموز زیر نظر یک وکیل خبره بگذرانید . به خاطر داشته باشید که داشتن مقالات حقوقی و توصیه نامه می توان در موفقیت شما بسیار راه گشا باشد .

دانشکده حقوق معمولا یک برنامه چهار ساله است ، مگر اینکه تصمیم بگیرید که زودتر فارغ التحصیل شوید یا تصمیم بگیرید که در رشته دیگری فارغ التحصیل شود و مدرک معادل دریافت کنید ( به عنوان مثال، کارشناسی ارشد در مدیریت بازرگانی ).

در طول تابستان سالهای تحصیل کار کنید : اگر می خواهید یک مشاور حقوقی موفق باشید ، باید رزومه کاری خود را با تجارب حرفه ای ارتقا دهید . شما باید این کار را در اولین فرصت انجام دهید . گرچه ممکن است مشغول تحصیل در دانشکده باشید ؛ اما باید حداقل در طول تابستان تلاش خود را بکنید.

در دانشکده حقوق ، اغلب فرصت هایی برای شرکت در دوره های کارآموزی تابستانی وجود دارد که معمولا فرصت های لازم برای انجام کارهای حقوقی را فراهم می کند. به عنوان مثال، در موسسه های مدرن ، شما ممکن است فرصتی برای کمک به موکلین کم درآمد و در رابطه با پرونده های کوچک آنها پیدا کنید.

به اندازه کافی تجربیات حقوقی کسب کنید : هنگامی که شما دارای مجوز قانونی هستید ، باید تجربه حقوقی در سطح مقدماتی خود را افزایش بدهید . در سال 2012 اکثر کارفرمایانی که به دنبال استخدام مشاوران حقوقی بودند ، به دنبال متقاضیانی بودند که حداقل سه سال تجربه کارهای حقوقی داشته باشند .

اگر می دانید به دنبال چه نوع مشاوره حقوقی هستید ( به عنوان مثال ، مشاوره در زمینه  شرکت های بزرگ ، مشاوره در ارتباط با املاک و مستغلات) تلاش کنید یک کار حقوقی در آن زمینه خاص پیدا کنید.

مشاغل قانونی در سطح مقدماتی معمولا موقعیت های مرتبط با شرکت های حقوقی ، موقعیت های قانونی را با سازمان ها و یا مقامات قانونی در دادگاه های مختلف در سراسر ایالات متحده دارند.

تصمیم بگیرید که آیا می خواهید به شکل مستقل کار کنید یا بخشی از یک آژانس یا گروه مشاوره ای باشید : هنگامی که شما بین دو تا شش سال تجربه مشاوره حقوقی در سطح مقدماتی کسب کردید، باید درباره ورود به کار مشاوره حقوقی و رویای خود فکر کنید. اولین گام در این فرایند تصمیم گیری این است که آیا می خواهید با یک آژانس مشاوره ای کار کنید یا به تنهایی و به صورت مستقل کار کنید.

اگر بخواهید بخشی از یک تیم مشاوره ای باشید ، مشاغل مشاوره حقوقی را در اینترنت و از طریق اینترنت جستجو کنید. به افرادی که در این زمینه می دانید در دسترس هستند و اطلاعاتی در این زمینه دارند مراجعه کنید . سپس  به آژانس هایی که در اینترنت پیدا می کنید رزومه خود را ارسال کنید ، حتی اگر در حال حاضر هیچ جای خالی نداشته باشند.

اگر شما علاقه مند به شروع کار مشاوره حقوقی خود هستید ، باید یک رزومه از تجربیات و سوابق خود  ایجاد کنید ، کسب و کار خود را به بازار بفرستید و یک استراتژی برای جذب موکل ایجاد کنید .

یک طرح کسب و کار ( رزومه ) شرحی کتبی از آینده کسب و کار است، از جمله اطلاعاتی در مورد اهداف شما و نحوه برنامه ریزی برای رسیدن به آنها. هنگامی که شما طرح کسب و کار خود را برای کسب و کار مشاوره حقوقی ایجاد می کنید، مطمئن شوید که خدماتی را که می خواهید ارائه کنید و برنامه ای برای فروش آن خدمات به موکلین خود تعیین کرده اید.

به عنوان مثال، اگر شما در حال برنامه ریزی برای داشتن یک مشاور حقوقی با تمرکز بر منابع انسانی هستید، باید تلاش های بازاریابی خود را بر این اساس  تطبیق دهید و به سازمان های محلی ای مراجعه کنید که متخصصان منابع انسانی را جذب می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *