چگونه مشاوره حقوقی از وکیل دریافت کنیم؟

صرف نظر از آنچه شما در مورد وکلا فکر می کنید ، زمانی که به آن ها نیاز دارید ، می توانند  بهترین دوست شما باشند. یک وکیل خوب با شما همکاری می کند ، به شما در درک وضعیت کمک کرده و شما را به سمت کسب بهترین نتیجه ممکن هدایت می کند. برای انجام این کار، آنها نیاز به موکلی دارند که بتوانند با او کار کنند.

پیدا کردن یک وکیل خوب ، نیازمند زرنگ و باهوش بودن است ؛ اما ما در مقالات قبلی به شما نشان داده ایم که چگونه این کار را انجام دهید. هنگامی که وکیل مورد نظر خود را یافتید ، یک سری کامل از چالش های جدید در پیش دارید. شما باید آنها را به سرعت سرعت بخشیده و به خوبی با وکیل خود ارتباط دوستانه و مناسبی برقرار کنید. این امر می تواند دشوار باشد، به خصوص با توجه به اینکه مشکلات حقوقی فی نفسه اموری استرس زا هستند .

ما با چند کارشناس، از جمله یک وکیل، صحبت کردیم تا بدانیم چه زمانی باید با یک وکیل مشورت کرد. ( حتی اگر فکر می کنید ممکن است نیازی به آن نباشد )، چه چیزی را باید ارائه دهید و یک وکیل به چه چیزی احتیاج دارد تا به بهترین شکل ممکن نمایندگی پرونده شما را به عهده بگیرد و نتیجه دلخواه شما را به دست آورد.

ممکن است فکر کنید تنها زمانی که شما نیاز به کمک یک وکیل دارید، زمانی است که مورد قضاوت قرار می گیرید یا شما باید فردی را مورد قضاوت قرار دهید، اما این مسئله صحیح نیست. گاهی اوقات تخصص یک وکیل می تواند در اموری مانند محافظت از حق و حقوق شما ( مثلا حقوق بیمه ) مفید باشد.

برخی از نشانه هایی که نشان می دهد شما باید یک وکیل استخدام کنید، عبارتند از :

ـ زمانی که کسی تهدید می کند از شما شکایت خواهد کرد (مثلا یک همسایه یا یک شریک تجاری)

ـ زمانی که از شما خواسته می شود چیزی را امضا کنید که در آن شما حقوق خود را رد یا دریافت می کنید

ـ زمانی که چیزی از طریق یک دفتر قانونی یا دادگاه رسمی دریافت می کنید یا زمانی که می خواهید شرایطی را که قبلا نوشته شده است (مانند قرارداد کاری و یا شرایط حضانت) تغییر دهید .

به عنوان مثال، اگر با شما در محل کار بدرفتاری شده است و می خواهید بدانید که حقوق شما چیست، یا شما قربانی تقلب یا سرقت شده اید، صحبت کردن با وکیل ایده بسیار خوبی است حتی اگر هیچ منفعتی برایتان نداشته باشد. به همین ترتیب، اگر یک ایده درخشان دارید و می خواهید اطمینان حاصل کنید که آن ایده به سرقت نخواهد رفت ؛ یا اینکه می خواهید کسب و کار خود را آغاز کنید ، با یک وکیل مشورت کنید . یک وکیل خوب می تواند به شما کمک کند که اولین قدم را همیشه درست بردارید .

وب سایت گروه وکلای سفیر صلح ؛ سایتی که به مردم کمک می کند که یک وکیل مناسب پیدا کرده و مشاوره حقوقی دریافت کند ، وکیل ارشد این موسسه توضیح می دهد که اگر فکر می کنید به یک وکیل نیاز دارید، حتی اگر پرونده شما به دادگاه برسد، بهتر است فورا به فکر استخدام یک وکیل باشید. اگر شما به یک جرم متهم شده باشید، یک وکیل مناسب و خبره میتواند شما را در این زمینه به خوبی راهنمایی کند و اینگونه شما را از سالها محبوس ماندن و رفت و آمد در دادگاه ها نجات دهد.

در موارد مدنی، انتظار می رود تا زمانی که از شما شکایت می شود نیازی به وکیل نداشته باشید. در عوض، به محض اینکه یک احضاریه  یا شکایت دریافت کردید یک وکیل بگیرید ، به هرحال ، اکثر این پرونده ها هرگز به محکمه نخواهند رفت و طرفین در مراحل اولیه با هم توافق کرده و در نهایت از دادگاه خارج می شوند. در هر مورد، هرچه زودتر این مسئله را جدی بگیرید، بهتر است.

وکالت حرفه ی ارزان قیمتی نیست : این بزرگترین دلیلی است که بسیاری از ما با وکلا برخورد نمی کنیم تا زمانی که کاملا مجبور باشیم. بسیاری از ما فقط به صورت تئوری حرفه وکالت را به طور قابل توجهی گران می دانیم، اما این لزوماً درست و صحیح نیست. راه های فراوانی برای دریافت مشاوره حقوقی وجود دارد. می توانید وب سایت هایی که مشاوره حقوقی ارائه می دهند را پیدا کرده و از وکلای شاغل در آن بخواهید که به صورت رایگان به شما درباره پرونده تان مشاوره بدهند . اینگونه می توانید وکلای مختلف را محک زده و بهترین گزینه را از میان بی نهایت انتخاب ، برگزینید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *