مشاوره طلاق ( تجربیات یک زن جدا شده)

تصمیم گیری در مورد طلاق دادن شریک زندگی ؛ به ویژه دانستن اینکه تاثیرات مخربی بر روی فرزندان شما خواهد داشت ، احتمالا سخت ترین انتخابی است که تا به حال در نظر گرفته اید. بدون تردید این پروسه چند ماه به طول  انجامیده است و به دنبال راه حل های دیگری بوده اید و در آن زمان ، به احتمال زیاد برای ازدواج با خانواده تان و خیلی چیزهایی که داشتید جنگیده اید.

شاید شما با یک درمانگر مشغول به کار بودید یا به یک گروه پشتیبانی مراجعه کرده اید تا مطمئن شوید که تصمیم شما درست است .

Image titled Leave an Abusive Spouse Step 5

من می دانم که دقیقا چه احساسی دارید .

ازدواج و خانواده ، که مدتهاست به عنوان بخشی مرکزی از یک جامعه موفق در نظر می شود ، برای من بسیار مهم بود . هنگامی که در 26 سالگی ازدواج کردم ، تصور می کردم که تا ابد در کنار یکدیگر خواهیم بود . اولین سالهای ازدواج و زندگی خانوادگی تقریباً همانطور که من تصور می کردم ، خیلی زیبا بود . بنابراین ، پس از 13 سال ازدواج وقتی متوجه شدم که لازم است به یک مشاوره طلاق مراجعه کنم بسیار عجیب و دردناک بود .

وقتی اولین بار در مورد طلاق فکر کردم ، من مادر سه بچه کوچک 7 ، 9 و 12 ساله بودم که به شدت به آن ها متعهد بودم . به عنوان مادری خانه دار ، حفاظت از آنها از آسیب های ناخوشایند – و تشکیل یک زندگی غنی و کامل – از اهداف زندگی من بود . با توجه به شرایط پیش آمده در ازدواج من ، طلاق گرفتن از پدر بچه ها تنها راه ممکن بود . به سادگی هیچ راه دیگری برای زندگی من با همسرم وجود نداشت .

Image titled Leave an Abusive Spouse Step 8

در اینجا من به عنوان شخصی که پروسه مشاوره طلاق را پشت سر گذرانده ام ؛ پیشنهادات زیر را با شما در میان می گذارم :

  1. اطمینان حاصل کنید که ازدواج شما به پایان رسیده است ، قبل از این که پروسه طلاق را شروع کنید . مهم نیست که در گذشته چند بار همسر خود را به طلاق تهدید کرده اید . هنگامی که شما در حقیقت اقدام به طلاق می کنید ، همه چیز تغییر می کند . شما از یک خط عبور می کنید که نمی توانید « به عقب برگردید » . قبل از انجام این کار، مطمئن شوید این چیزی است که شما می خواهید انجام دهید.
  2. یک درمانگر بگیرید : تا زمانی که با احساساتتان نتوانید مقابله کنید ، نمی توانید تصمیمات خوبی در مورد طلاقتان اتخاذ کنید . مشکل این است که طلاق با تصمیمات بزرگ و تغییر دهنده ای درگیر است ، شما به کسی نیاز دارید که بتواند به شما کمک کند با این احساسات مقابله کنید ؛ تا بتوانید به روشنی فکر کنید و در نهایت تصمیم بگیرید . درمانگر یا مشاوره طلاق می تواند احساسات شما را تا حد زیادی وادار به ابراز کند . به این ترتیب ، شما قادر به تصمیم گیری بهتری خواهید بود.
  3. خودت را آموزش بده : طلاق یک فرآیند پیچیده و درد آور است . اگر شما نمی دانید که سیستم طلاق چگونه کار می کند ، احتمالا اشتباهاتی را مرتکب می شوید که بعداً پشیمان خواهید شد . داشتن وکیل، درمانگر و مشاور مالی در تیم مشاوره طلاق شما عالی است ؛ اما هیچ کس در مورد زندگی شما بیشتر از خود شما نمی داند .
  4. فرزندان خود را در اولویت قراردهید : بله ، همه می گویند که این کار را می کنند . اما تعداد کمی از مردم در واقع این کار را انجام می دهند . یکی از مشخصات والدین خوب این است که به اندازه کافی بالغ باشند و واقعاً برای بچه ها بهترین کار را انجام دهند ، حتی اگر به آن ها آسیب برساند .
  5. تعیین اهداف و ایجاد یک برنامه : اگر شما نمی دانید اهدافتان چیست و شما برنامه ای برای ساختن آنها ندارید ، با پایان دادن به طلاق مهلت شما برای برنامه ریزی تمام می شود . شما باید زمان و تلاش خود را برای تصمیم گیری در مورد آنچه که می خواهید انجام دهید و برنامه ای برای چگونگی آن دریافت کنید . این تضمین نمی کند که شما آن را دریافت خواهید کرد ، اما حداقل شما یک چارچوب بهتر داشته باشید .
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *