وظایف یک وکیل متخصص در امور ملکی

تنظیم قراردادهای فروش املاک کار سخت و پیچیده ای است و زمانی که این قرارداد مربوط به معامله زمین یا ساختمان و یا پیش فروش آپارتمان باشد ؛ بر پیچیدگی و سختی آن افزوده می گردد . در این موارد توصیه می شود از شخصی کمک بخواهید که بر تمام جنبه های حقوقی و قانونی این قضایا احاطه کامل داشته باشد ؛ چرا که ممکن است شما به عنوان یک شخص عادی آشنایی چندانی با مسائل حقوقی نداشته باشید و از طرفی هم نمی توانید به هر شخصی در رابطه با اموال و دارایی های خود اعتماد کنید.

قرارداد فروش زمین و ساختمان ، در صورتی که مطابق با قوانین مدنی و سایر قوانین راجع به فروش ملک و اموال باشد، صحیح است . به عقیده بهترین وکیل ملکی در این قراردادها باید موارد زیر به طور کامل رعایت شود:

یک سند مکتوب و کاغذی در این رابطه وجود داشته باشد .

ـ شامل تمام شرایط و ضوابطی باشد که طرفین بر سر آنها توافق کامل داشته باشند و در این رابطه لازم است که تمام این شرایط و تبصره ها در سند مکتوب وجود داشته باشند .

ـ اگر تصمیم به تغییر یکی از مفاد قرارداد به درخواست یکی از طرفین باشد ، حتما باید در یک بند ذکر شود که قرارداد قابل تغییر است.

هرگز به طور آنلاین یک قرارداد را به امضا نرسانید ؛ به طور مثال ممکن است ایمیل هایی از منابع مشخص یا نامشخص برای شما ارسال شود که فرم یک قرارداد را برای شما در پیوست فرستاده باشند . اینگونه قراردادها علاوه بر عدم امنیت ممکن است شما را در معرض یک توافق نامه اجباری نیز قرار دهند و به علت نامعلوم بودن فرستنده می تواند شما را در معرض هرگونه پیگیرد قانونی و مسئولیت های حقوقی قرار دهد .

قراردادهای مسکونی و تجاری عموما بر اساس شرایطی استاندارد و از پیش تعیین شده ایجاد می شوند. برای قراردادهای مسکونی ، شکل فعلی شرایط استاندارد فروش (درج شده در قوانین مدنی و خرید و فروش آپارتمان ها ) و برای قراردادهای  تجاری شرایط استاندارد تجاری ( قید شده در قوانین تجارت ) وجود دارد و فرم این قراردادها در دسترس است. در صورت وجود شرایط استاندارد و فرم های از پیش تعیین شده  ، طرفین ممکن است تصمیم بگیرند که آنها را حذف کرده  یا تغییر دهند. مطلق یا متغیر بودن یک قرارداد در شرایطی ویژه تعیین می شود و بر شرایط استاندارد فروش غالب خواهد شد.

نکته مهم دیگر این است که در قراردادهای تجاری و ملکی حتما باید فاکتور و عامل ضمانت نیز رعایت شود . به همین دلیل در قوانین تجارت ذکر شده است که هر محصول قابل فروشی علاوه بر کسب نشان استاندارد باید خدمات پس از فروش نیز به مشتریان خود ارائه دهد. همچنین اگر برای دریافت ثمن ملک چک می گیرید بایستی از مشاوره بهترین وکیل چک نیز برخوردار شوید .

یک وکیل ملکی وکیلی است که توسط یک موکل استخدام شده است تا در دادگستری از حق موکل دفاع کند. پرونده های مدنی ( که پرونده های ملکی نیز در این دسته قرار می گیرند ) در زمینه های مختلفی از حقوق مدنی به وجود می آیند و اغلب در مورد بازپرداخت پول و اموال است و حوزه فعالیت وکلای ملکی نیز در این زمینه است .

وکلای مدنی در زمینه های مختلفی از جمله : قانون مسئولیت مدنی ، قانون کار ، قانون خانواده ، قانون کسب و کار و امور مالی ، قانون مهاجرت ، قانون املاک و مستغلات ، قانون روابط مالک و مستاجر،قوانین مربوط به کسب و کارهای کوچک و غیره تخصص دارند.

حالا پرسش اساسی این است که چه هنگام یک وکیل امور ملکی را استخدام کنیم ؟ همانطور که در بالا ذکر شد، می شود از هر شخصی شکایت مدنی کرد و فرد را به دادگاه احضار کرد. اگر اعتقاد داشته باشید که شما در امور مالی مرتکب جرم شده اید، بهتر است از یک وکیل کمک بخواهید تا به پرونده ی شما رسیدگی کند. چرا که احتمالا نخواهید توانست به تنهایی از پس مسائل حقوقی و دادگاه های مختلف برآیید .

علاوه بر این، اگر شخص یا کسب و کار دیگری از شما سوءاستفاده کند، بهتر است که فورا با یک وکیل مشورت کنید تا بهترین مسیر را برایتان تعیین کند.چرا که تعیین مسیر درست و اثبات سواستفاده دیگران بدون یک وکیل متخصص ممکن است کار ساده و راحتی نباشد .

بنابراین ؛ شما باید از خود بپرسید که آیا اصولا شما به یک وکیل ملکی نیاز دارید ؟ اگر شما درگیر یک پرونده شده اید  پیشنهاد می شود که از یک وکیل متخصص در امور ملکی کمک بگیرید . یک وکیل ملکی می تواند به شما در هدایت جریان دادرسی پیچیده کمک کند و این اطمینان را داشته باشید که هیچ فرصت مهمی را از دست نخواهید داد و روند دادگاه به نحوی که شما می خواهید و می پسندید پیش خواهد رفت .

وکیل ملکی همچنین می تواند پرونده شما را بررسی نموده و به شما در تخمین احتمال موفقیت کمک کند. اگر از شما سوء استفاده شده است، بهتر است که هرچه زودتر با یک مشاور حقوقی در این رابطه مشورت کنید . در این باره می توانید از وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح درخواست مشاوره کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *