وکیل در شریعتی را چگونه پیدا کنیم؟

امروزه مسائل بسیاری به اقدامات قانونی و قضایی نیاز دارند . با نگاهی به آخرین پرونده های موجود  در دادگستری می توان به این نتیجه رسید که امروزه کمتر کسی از سیستم های سنتی حل و فصل مسائل استفاده می کند و شوراهای حل اختلاف از همیشه خلوت تر شده اند و در عوض دادگستری ها و دادگاه ها متراکم و شلوغ شده اند.

افزایش روز افزون این پرونده ها موجب می شود تا این سوال مطرح شود که آیا می توان به تنهایی و بدون حضور وکیل در دادگاه حاضر شد و بتوان پرونده خود را نمایندگی کرد . پاسخ این است که بله می شود ؛ اما باید این نکته را در نظر داشت که وکالت یک حرفه تخصصی است و مانند هر حرفه دیگری به تحصیلات ، مهارت و تجربه نیاز دارد . ممکن است شما تا پیش از این که دچار پرونده های دادگاهی شوید ، هیچ گونه برخورد نزدیکی با مسائل قانونی و ساز و کار دادگستری نداشته باشید . همین مسئله موجب می شود که استخدام یک وکیل به عنوان نماینده خود یکی از نکات اصلی و اساسی برای برد پرونده به حساب آید . یک وکیل از تخصص و مهارت و رابطه خود با دادگاه ها استفاده می کند تا بتواند پرونده شما را به بهترین نحو هدایت کند . مسائل حقوقی مسائلی تخصصی هستند که اصطلاحات پیچیده و دشواری را برای وضعیت های مختلف حقوقی به کار می برند . ممکن است شما برای از دست دادن تمام سرمایه خود اصطلاح ورشکستگی را به کار ببرید ؛ اما باید بدانید در روند قانونی و حقوقی این مسئله ، از اصطلاح مخصوص به خود آن استفاده می شود که اعسار است .

حال تصور کنید که در روند هدایت پرونده خود به همچنین واژه ای برخورد کنید و معنی آن را ندانید . واضح است که ممکن است دچار اشتباهاتی شوید که روند هدایت پرونده را پیچیده تر کند . لذا بهترین انتخاب این است که حتما با وکیل خود در دادگاه حاضر شوید و به این ترتیب از بروز مشکلات آتی جلوگیری خواهد شد .

به طور مثال اگر شما در خیابان شریعتی تهران سکونت دارید و نمی خواهید برای ملاقات با وکیل خود هزینه و فاصله بسیار زیادی را طی کنید و به دنیبال وکیل در شریعتی می گردید ، بهتر است در موتور جست و جوی گوگل کلید واژه « وکیل در شریعتی » یا « وکیل در خیابان شریعتی » را جستجو کنید . موتور جستجوی گوگل برای شما فهرستی از نام های وکلایی را ردیف می کند که در این منطقه سکونت دارند و مشغول به کار می باشند . از میان فهرست وکلایی که برایتان به نمایش در می آید ، باید به بررسی رزومه وکلا بپردازید.

معمولا هر کدام از وکلا وب سایتی برای خود دارند که شامل اطلاعاتی راجع به حوزه تخصصی کار ، سابقه و تخصص خود می باشد . با مطالعه این اطلاعات مختصر می توانید بفهمید که وکیل مورد نظر شما پیش از این ، چه پرونده هایی را پذیرفته است ، در کدام پرونده موفق شده است و در کدام پرونده شکست خورده ، می توانید نظرات دیگر موکلان وکیل را راجع به شیوه کاری او مطالعه کنید و به این ترتیب گرفتن تصمیم برای شما بسیار راحت تر خواهد شد.

از آن گذشته شما دایره وسیعی از نام و آدرس وکلا را خواهید داشت که دست شما برای تصمیم را بازتر می کند .

وکالت ، حرفه ای ارزان قیمت و بدون هزینه نیست . این بزرگترین دلیلی است که بسیاری از ما با وکلا کار نمی کنیم تا زمانی که واقعا و به شکل ملموسی مجبور و ناچار شویم . بسیاری از ما فقط  به صورت تئوری و نظری از این و آن شنیده ایم که حرفه وکالت به شدت گران است و دیگر ایده ای راجع به هزینه های وکالت و پیچیدگی و خطرات مرتبط با آن نداریم ، اما این لزوماً درست و صحیح نیست و همیشه مصداق ندارد . راه های فراوانی برای دریافت مشاوره حقوقی رایگان وجود دارد . می توانید وب سایت هایی که مشاوره حقوقی ارائه می دهند را پیدا کرده و از وکلای شاغل در آن بخواهید که به صورت رایگان به شما درباره پرونده تان مشاوره بدهند . این گونه می توانید وکلای مختلف را محک زده و بهترین گزینه را از میان بی نهایت انتخاب ، برگزینید . تیم حقوقی سفیر صلح به شما پیشنهاد می دهد اگر به دنبال وکیل دادگستری در شریعتی می گردید و برای انتخاب یک وکیل در شریعتی از میان وکلای احتمالی دچار تردید شده اید ، می توانید با تیم حقوقی سفیر صلح تماس گرفته تا به شما در این زمینه به صورت رایگان مشاوره دهند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *