وکیل وصول مطالبات / گروه وکلای سفیر صلح / 02126643908

بسیاری از ما در مورد جمع آوری بدهی ها  جوری فکر می کنیم که گویی فقط شرکت ها و پیمانکاران باید با آن برخورد کنند . البته که این طور نیست ؛ گاهی اوقات افراد وام می دهند ، بجای شرکت ها به کسب و کار با  افراد دیگر می پردازند و مشکل بازپرداخت را تامین می کنند . در این گونه مواقع البته که بهترین راه این است که از یک وکیل وصول مطالبات استفاده کنید و از درگیری هایی که می توانند برای شما خطرناک و آزار دهنده باشند ، اجتناب کنید.

برخی از وکلای دادگستری با توجه به نوع علاقه و تجربه خود ، پرونده های وصول مطالبات را برای ادامه کار خود انتخاب کرده  و به عنوان وکیل وصول مطالبات ، مشغول ارائه  خدمات به موکلین عزیز خواهند شد .

همیشه راه حل های حقوقی وجود دارد که شما می توانید برای وصول مطالبات خود از دست بدهکاران  استفاده کنید ، اما اگر شما هوشمندانه و پیشگیرانه باشید ، اغلب موارد می توان از حضور در دادگستری ، وصول مطالبات و حقوق وکیل وصول مطالبات اجتناب شود .

در اینجا به چند نکته برای اجتناب از پرداخت هزینه های وکیل وصول مطالبات اشاره می شود :

1 ـ از یادداشت استفاده کنید :

ما نمی توانیم این را به اندازه کافی تحمل کنیم . اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار را دارید ، و یا  می خواهید به فرد دیگری مقدار قابل توجهی پول پرداخت کنید ؛ همیشه از یادداشت و سند استفاده کنید ( در غیر این صورت مراجعه به یک وکیل وصول مطالبات ناگزیر خواهد بود ) بدیهی است که درخواست از یک دوست یا دوست دیگر برای ورود به قرارداد می تواند احساس ناخوشایندی داشته باشد ، اما اگر نگران باشید که ممکن است دوست شما ، این مبلغ را باز پرداخت نکند ، احساس ناخوشایند شما چندین برابر خواهد بود .

یک یادداشت اجباری صرفاً مبلغ پول وام و شرایط بازپرداخت را تعیین می کند . شما می توانید این را به عنوان مناسب خودتان تنظیم کنید . شاید شما مایل باشید که بازپرداخت وام یا تقاضای آن در یک ماه یا یک سال انجام شود . این گزینه ها قطعا در دسترس شما هستند و اما مدارکی ضروری می باشند. بازپرداخت وامی که بدون مشکل و به راحتی انجام شود ، معمولا بعید و دور از ذهن است و معمولا همیشه به یک وکیل وصول مطالبات نیاز می شود .

2 ـ مهربان باشید :

حتی اگر بدهکار شما قول  خود را شکسته است ، در صورت مودبانه درخواست کردن ، وصول مطالبات آسان تر و هموار تر خواهد شد . با بدهکار تماس بگیرید و بپرسید که آیا آنها بدهی های خود را به یاد می آورند و برای بازپرداخت آن چه برنامه ای در ذهن دارند . گاهی اوقات ممکن است آنها فراموش کرده باشند که به شما بدهکار هستند . بدهکارها می توانند به صورت بد و ناراحت کننده ای به شیوه بازخواست شما واکنش نشان دهند . به خصوص در اولین تماس تلاش کنید که با احترام و مودبانه رفتار کنید . در غیر این صورت بعید نیست که مجبور شوید که با یک وکیل وصول مطالبات تماس بگیرید .

3 ـ درخواست های باز پرداخت طلب خود را بنویسید :

اگر نخستین درخواستهای شما نادیده گرفته شود ، زمان ارسال کلمات است . در این شرایط بدهکار متوجه می شود که شما در مورد دریافت بازپرداخت جدی هستید . در صورتی که پس از تلاش های فراوان ناچار به استخدام یک وکیل وصول مطالبات و رفتن به دادگاه شدید یک کپی از این نامه های و ایمیل های ارسال شده می تواند مفید باشد و مدرکی جهت تایید این مسئله باشد که شما مبلغی را به شخص مقابل قرض داده اید .

4 ـ در مورد توافقنامه بازپرداخت  بدهی فکر کنید :

اگر بدهکار شما به تنگنای مالی افتاده است و یا اگر نگران دریافت وام خود هستید یا اگر مبلغی را که شما قرض داده اید ، ارزش عذاب های آینده آن را ندارد ، می توانید در مورد استفاده از یک توافقنامه بازپرداخت بدهی فکر کنید . با این کار ، شما می توانید توافق اولیه ، مبلغ بدهی یا زمانی که بدهکار باید وام خود را بازپرداخت کند ، تغییر دهید . گاهی اوقات ، اجتناب از درگیری های طولانی مدت یا نگرانی در مورد از دست دادن دوستان  بیش از خود  بدهی می تواند مردم را به استفاده از این موافقت نامه ها متقاعد کند . شما باید در نظر بگیرید که آیا این مسئله برای مورد خاص شما مناسب است یا خیر ، اما خوب است بدانید که این گزینه در دسترس است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *