کار یک وکیل متخصص طلاق چیست؟

وکیل طلاق و خانواده

چهل الی پنجاه درصد از همه ازدواج ها در ایالات متحده با طلاق به پایان می رسند. در سال 1969، کالیفرنیا اولین ایالتی بود که قانونی کردن طلاق توافقی را انجام داد. در سال 2010 ، نیویورک آخرین ایالت از پنجاه ایالت بود که آن را تأیید کرد . اگرچه طلاق یک تصمیم عاطفی دشوار است ، اما از لحاظ قانونی ، به راحتی می تواند تحت عنوان طلاق بدون اختلاف و به صورت توافقی باشد.

اما اوضاع در ایران کاملا متفاوت است . با افزایش آمار طلاق در طول چند سال گذشته و به خصوص در دهه 90 ، تعداد پرونده هایی که مربوط به مسائل خانواده هستند افزایش چشم گیری داشته است.

این مسئله در صورت وجود فرزندان و یا مسائل مالی مشترک افزایش بیشتری هم خواهد داشت . زوجین امروزه کمتر برای سازش توافق می کنند و تصمیم می گیرند در این مواقع به وکیل طلاق مراجعه کنند . یک وکیل طلاق کمک می کند تا به خوبی تمام این مسائل مربوط به نفقه ، مهریه و حضانت حل و فصل شده و زوجین بتوانند از یکدیگر جدا شوند .

طلاق در ایالات متحده مطابق با قانون ایالتی است و به طور گسترده توسط مقررات فدرال اداره نمی شود . یک وکیل طلاق متخصص در قوانین مدنی است و این زمینه از قانون ممکن است با احساسات و تصمیم های تغییر دهنده زندگی مرتبط باشد. بنابراین ، یک وکیل طلاق باید به طرز صریح و درستی از طیف گسترده ای از دانش درباره مسائل مربوط به حقوق خانواده از جمله طلاق ، فسخ نکاح و جدایی و حمایت از کودک برخوردار باشد. آنها همچنین وکلای طلاق یا وکلای خانوادگی نیز نامیده می شوند.

روند طلاق می تواند از سه تا دوازده ماه به طول بینجامد . با این حال ، این مسئله بستگی به نحوه ثبت طلاق دارد و این ممکن است طلاق توافقی ، طلاق غیابی ، طلاق عسر و حرج  یا یک طلاق ساده باشد. حل و فصل بسیاری از مسائل حقوقی به میزان اختلاف و مدت زمانی که برای حل آن باید صرف شود ، بستگی دارد .

الزامات آموزشی

در ایالات متحده آمریکا ؛ الزامات آموزشی خاصی برای تبدیل شدن به یک وکیل طلاق وجود ندارد ؛ اما گذراندن برخی از دوره ها توصیه می شوند. حضور در مراكز حقوقي و گذراندن معاونت محض اجباري است. با توجه به قانون طلاق، یک دانشجوی حقوق می تواند دوره هایی در قانون خانواده را انتخاب کند تا به او در زمینه مراقبت از کودک ، اختلال در خانواده و حقوق مالکیت خصوصی کمک کند. در حال تحصیل در مقطع دکترا (JD)، یک دانشجوی حقوق قانونی می تواند گواهی تخصص در قانون خانواده را دریافت کند.

یک وکیل طلاق باید در چند مهارت منحصر به فرد به موفقیت برسد. آنها باید یک شنونده قابل اعتماد باشند، زیرا تصمیمات در دادگاه یا خارج از دادگاه به شدت بر زندگی موکلین تأثیر می گذارد. اگرچه ممکن است دشوار باشد، بهترین وکیل طلاق حیاتی است که برای انجام وظایف خود در راستای ارتقاء بهترین منافع موکلین خود، قانونی عمل کند. مهارت های بین فردی آنها باید قوی باشد، زیرا آنها باید با افراد مختلفی در حرفه خود برخورد و ملاقات کرده باشند. وکیل مدافعان، باید مهارت حل و فصل اختلافات میان موکلین را در طول دوران تحصیل در دانشکده های حقوقی به خوبی فرا گرفته باشد.

چشم انداز حقوق و دستمزد

حقوق سالانه وکیل طلاق می تواند به طور متوسط از 48000 تا 80000 دلار باشد. به عنوان یک وکیل طلاق، شهرت خود را در این زمینه افزایش دهید ، به این ترتیب نرخ ساعتی که موکلین برای مشاوره پرداخت می کند و بنابراین ، حقوق و دستمزد وکیل افزایش چشم گیری خواهد داشت.

از آنجا که نرخ طلاق در ایران بسیار زیاد است، درصد زیادی از مشتریان اغلب خدمات وکلای طلاق را دنبال می کنند. طبق آمار دفتر آمار ، در 8 سال آینده تا سال 2020، اشتغال برای وکلای طلاق افزایش می یابد و ده درصد رشد خواهد کرد. این در مقایسه با میانگین ملی برای رشد تمام مشاغل است. با این حال، انتظار می رود که رقابت باقی بماند ، زیرا دانشجویان حقوق بیشتری فارغ التحصیل می شوند تا موقعیت های شغلی موجود در بازار را قبضه نمایند. با رقابت بالا، وکلا باید مایل به فعالیت بیشتر و افزایش تجارب خود باشند تا به این ترتیب رزومه کاری بهتری برای ارائه داشته باشند.

برای حل و فصل مسائل خانوادگی خود می توانید به گروه وکلای سفیر صلح مراجعه کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *