4 راهنمایی در مورد طلاق خلع

طلاق خلع نوعی طلاق توافقی است که زوجه برای انجام طلاق درخواست می دهد و تمام مسائل فی مابین ازواج به صورت توافقی و دوستانه حل و فصل خواهد شد .

طلاق هرگز یک فرایند آسان نخواهد بود، معمولا با احساسات ، استرس و دلهره همراه است. با این حال با 40 تا 50 درصد از ازدواج هایی که در طلاق اتفاق می افتد هر ساله، می توان گفت که این به همان اندازه که شما فکر می کنید، غیر معمول نیست و شما تنها نیستید .

بخشی از این فرآیند، ایجاد یک توافقنامه حل و فصل طلاق است که بعضی اوقات به عنوان یک توافقنامه حل مسالمت آمیز یا یک توافق طلاق مطرح می شود. این یک سند قانونی است که در آن شما و همسرتان درباره  شرایط طلاق آن موافق هستند و می تواند شامل طیف وسیعی از موضوعات را شامل حمایت از کودک، حمایت از همسر، تقسیم ملک، نگهداری و مراقبت از حقوق و دیگر مسائل که مربوط به وضعیت شما هستند ، باشد .

شما توافق تکمیل شده ای را به دادگاه می برید و اگر قاضی چیزی در قوانین پیدا نکند، شرایط توافقنامه شما را اجرا خواهد کرد. ( توجه : از آنجا که هر پرونده ای منحصر به فرد است قاضی شما باید درباره شرایط خاص شما تصمیم گیری کند). اما شما چگونه می توانید این توافق نامه را تنظیم کنید به شیوه ای که مناسب برای دادگاه باشد .

راهنمایی های زیر کمک می کند که شما توافقنامه حل و فصل برای طلاق خلع را ایجاد کنید ( به این معنی که بتوانید توافق نامه ای بنویسید که مورد قبول و توافق هر دو طرف باشد)

  1. با اصول شروع کنید

اولا باید فرم های قانونی لازم را از وب سایت ها یا دادگاه هایب ذیربط دریافت کنید. همانطور که در هر یک از توافقنامه های حقوقی، شما باید با اعلام کامل نام هر یک از طرفین شروع کنید. در این مورد ، نام  شما و همسرتان خواهد بود.

  1. جزئیات را وارد کنید

پس از آن شما باید تمام اطلاعات مربوط به ازدواج خود را درج کنید از جمله:

  • تاریخی که ازدواج کرده اید
  • تاریخ طلاق شما
  • نام و سن فرزندان كم سن
  • زمینه های طلاق شما (تفاوت های غیر قابل توافق)

آدرس (ها) شما . این می تواند به این معنی باشد که یکی از شما از خانه خود بیرون آمده است یا اینکه در حال حاضر در خانه های جداگانه از هم زندگی می کنید و وضعیت فعلی و محل سکونت فرزندانتان یا سایر دارایی هایی که می خواهید نام ببرید.

  1. توافق نامه خود را تایید کنید

در بخش بعدی، شما می خواهید درباره این واقعیت صحبت کنید که شما و همسرتان هر دو، شرایط مندرج در این سند را پذیرفته اند (طلاق شما طلاق خلع خواهد بود)؛ این پذیرش و امضاء شما این قرارداد را به صورت قانونی خواهد کرد.

  1. شناسایی و تقسیم دارایی ها و بدهی ها

حالا وقت آن است که شروع به صحبت در مورد اموال کنید و اینکه دارایی ها و بدهی های هر کدام از طرفین چقدر خواهد بود، بعضی از آنها مشترک هستند و در طول ازدواج به دست آمده اند و برخی دیگر به طور شخصی و جداگانه به دست آمده اند . به طور کلی، هر چیزی که قبل از ازدو.اج به دست آمده باشد و یا هرگونه بدهی های قبل از ازدواج جداگانه و متعلق به فرد است . هر چیزی که در طول ازدواج به دست می آید، اموال زناشویی و مشترک است – حتی اگر تنها یکی از همسران از این مورد استفاده کند. فقط دارایی و بدهی های زناشویی به صورت مشترک  می باشد. (البته، تفکیک اموال پیچیده تر از این است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر، به وب سایت سفیر صلح مراجعه کنید.)

به عنوان یک زن و شوهر به طور متوسط، شما ممکن است دارایی های مختلفی از قبیل خانه، ماشین، ، وسایل نقلیه تفریحی، تجهیزات ورزشی، و غیره داشته باشید. بعضی از اینها جداگانه و بعضی از آنها  پس از ازدواج به دست آمده اند.

شما باید با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید و تمام اطلاعات مربوط به افرادی را که دارایی هایی دارند و چگونگی تقسیم شدن همه چیز را مشخص کنید. البته، اگر وضعیت کنونی شما کاملا مدنی باشد، می توانید با طرف مقابل تماس برقرار کرده و تکلیف این مسائل را مشخص کنید . یادتان باشد که در این زمینه از خدمات مشاور حقوقی نیز استفاده کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *