6 مشخصه وکیل خوب

انتخاب یک وکیل حقوقی خوب و مطمئن ممکن است برای عده زیادی از کسانی که این متن را می خوانند، مساله بی اهمیتی باشد. اما تجربه ثابت کرده است که گاهی اوقات انسان به یک وکیل حقوقی متخصص و صالح نیاز دارد. به نظر می رسد فردی که به انجام جرمی متهم باشد ، حتما به یک وکیل نیاز دارد. همچنین ممکن است فردی به عنوان شاکی به محکمه مراجعه کند و در این زمینه ، شاکی باید از یک شخص صالح به عنوان وکیل حقوقی کمک بگیرد . بنابراین، طبیعی است که شما بایستی با نحوه مراجعه به وکیل حقوقی و نحوه انتخاب فرد مناسب و خبره آشنا باشید.

معمولا نمی توان از ظاهر یک فرد تشخیص داد که او چگونه وکیلی است اما با دقت و مشاهده درست اعمال و رفتار او می توان به نتایج قابل توجهی رسید.

تفاوتی نمی کند که آیا شما در پرونده های جزایی و کیفری متهم شده اید یا مطمئن هستید که بی گناه هستید ، حتما باید یک وکیل را برای خود انتخاب کنید که برای دفاع از شما آشنایی کاملی با مسائل حقوقی و قانونی داشته باشد .مطمئن باشید که هزینه ای که برای یک وکیل حقوقی پرداخت می کنید ارزشش را خواهد داشت و بعید است که بتوانید به تنهایی از پس پرونده خود برآیید.

گام اول:  اولا شما باید با صلاحیت قانونی وکیل حقوقی خود آشنا شوید. برای اطمینان از این مسئله ، باید به سایت کانون وکلای کشور وارد شده و از پروانه وکالت او مطمئن شوید. چرا که در بعضی موارد ، پروانه وکالت وکیل مدافع به علت اقدامات غیرقانونی لغو می شود .در این وب سایت اطلاعات جامع و کاملی راجع به وکیل مورد نظر شما وجود دارد و شما میتوایند با خیال راحت به منبع این وب سایت اعتماد کنید.

گام دوم:  برای اینکه فعالیت قانونی خود را به نحو احسن پیگیری و اجرا کنید، باید وکیلی با روش اخلاقی و رفتار مناسب انتخاب کنید. به عنوان مثال، مانند تمام تجارت های دیگر، یک سری افراد غیر حرفه ای نیز وجود دارند که خود را به عنوان وکیل حقوقی معرفی می کنند. در اینجا، باید نسبت به این موضوع به طور کامل آگاه و هوشیار باشید. برای انجام صحیح این کار، باید انتخاب شما بیش از انتخاب یک وکیل برجسته و صالح باشد ؛ بلکه باید بهترین و برترین وکیل را در میان گزینه های خود انتخاب کنید . به خاطر داشته باشید که عواقب پرونده حقوقی شما به زندگی تان بسته است و هرچه ارزش این پرونده ها بیشتر باشد دقت و وسواس خود را در انتخاب یک وکیل حقوقی بیشتر کنید.

گام سوم:  از شهرت وکلا و همچنین تجربه افراد اطراف خود بهره مند شوید. بهترین راه انتخاب یک وکیل متعهد و ماهر، استفاده از تجربه موفق دیگران در هنگام کار با یک  وکیل حقوقی است . تجربه کار مؤثر و مفید، مطابقت و پیروی از قانون و شهرت نیک، از ویژگی های برجسته و ضروری یک وکیل حقوقی است، زیرا برخی از وکلا وجود دارند که با نرخ های تصویب شده کار نمی کنند و اقدامات غیرقانونی دیگری را نیز در این زمینه انجام می دهند و در نتیجه تنها کسی که در این میان متحمل ضرر و زیان خواهد شد موکلی است که در همان ابتدا به قدر کافی در انتخاب وکیل حقوقی خود دقت نکرده است.

گام چهارم:  همانطور که قبلا ذکر شد، وکلا علاوه بر سواد آموزی نیاز به کسب تجربه هم دارند. زمینه فعالیت وکیل گسترده و وسیع است. بنابراین، شما باید یک وکیل حقوقی با تجربه های موفق و ماهر در زمینه دعاوی حقوقی داشته باشید که بتواند به شما مشاوره و راهنمایی مفیدی ارائه دهد.تلاش کنید وکیلی را انتخاب کنید که ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • پرونده های مشابه پرونده شما در گذشته داشته است
  • در این پرونده ها موفق بوده است
  • فیلد و رشته تخصصی او در زمینه پرونده شما باشد

گام پنجم:  هنگام امضای وکالت نامه، باید مسوولیت خود را به وکیل واگذار کنید. وکیل حقوقی دارای تمامی اختیارات مربوط به دادرسی در دادگاه است مگر آنکه موکل آن ها را قبول نکند. بعضی اوقات ، فقط باید وکیل خود را برای تأیید وکالت مجاز بدانید اما باید در نظر داشته باشید که هرچه دایره امتیازات وکیل شما بیشتر باشد بهتر می تواند از حقوق شما در دادگاه دفاع کند.باید عنوان کنیم که اگر در ابتدا و هنگام انتخاب وکیل حقوقی دقت کافی را داشتید و انتخاب درستی کرده اید،نباید در زمینه اعطای وکالت تام به وکیل حقوقی خود نگرانی داشته باشید.اعتماد کنید و با خیال راحتی روند بررسی پرونده را به وکیل خود بسپارید

گام ششم:  بهتر است بدانید که چنانچه از عملکرد وکیل خود رضایت ندارید و یا اینکه در اواسط کار متوجه شدید که وکیل مورد نظر شما سابقه خوشایندی ندارد میتوانید با مراجعه به دادگاه های صالح جهت رسیدگی به این قبیل پرونده ها هزینه ای که تا به آن جای کار متقبل شده اید را بازگردانید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *