طلاق توافقی

انتخاب وکیل مناسب برای طلاق توافقی

انتخاب وکیل مناسب برای طلاق توافقی

وکلا ، متخصص در زمینه های مختلف حقوقی هستند . برخی از وکلای متخصص در یک حوزه خاص از قانون ، مانند قوانین کسب و کار ، طلاق توافقی ، مدنی ، جنایی هستند و شما باید تعیین کنید که کدام وکیل مناسب وضعیت قانونی شما است . هنگامی که یک وکیل در تهران را پیدا می کنید ، درباره تجربه خود ، زمینه های تخصصی و سوالاتی مانند « چگونگی رسیدگی به پرونده را بپرسید » . و علاوه بر درخواست از دوستان و خانواده خود برای معرفی یک وکیل پایه یک دادگستری خوب و یا چک کردن دفترچه تلفن ، می توانید کمک حقوقی را به صورت آنلاین پیدا کنید .

توافقنامه طلاق توافقی

طلاق توافقی ممکن است توسط مسائل بسیاری داشته باشد ، و یا این که می تواند بیش از یک بخش داشته باشد . اگر فرزندی نداشته باشید و دارایی چندانی نیز نداشته باشید ، ممکن است طلاق توافقی بسیار ساده ای داشته باشید . توافقنامه شما می تواند به حل و فصل توافقنامه زناشویی ، توافقنامه حل و فصل یا توافقنامه حل مشارکتی منجر شود . در صورتیکه دارایی زیادی دارید ، می توانید قرارداد حضانت را در کنار توافقنامه طلاق یا قرارداد املاک خود داشته باشید تا ایده خوبی برای جدا کردن ملک در طلاق توافقی خود داشته باشید .
در نهایت ، آن چیزی که شما به توافق حل و فصل در آن باره می پردازید اهمیت دارد . در حالی که بعضی از زوج ها در زمانی که تصمیم به طلاق می گیرند ، به توافق می رسند ، اما برخی دیگر نمی توانند تا زمانی که خارج از دادگاه نشسته اند و آماده رفتن به دادگاه و توافق با قاضی نباشند به توافقنامه حل و فصل یا توافق نامه متقابل دست یابند . هرچه زودتر بتوانید در طلاق توافقی خود به یک توافق جامع و همه جانبه برسید احساس بهتری در این زمینه خواهید داشت و تنها شخصی که می توانید در این زمینه به او اعتماد کنید ، بهترین وکیل طلاق شماست .

طلاق توافقی

مذاکرات طلاق توافقی

زوج های زیادی به هنگام تصمیم به طلاق در مقابل یکدیگر قرار می گیرند و دچار تنش هایی بسیار می شوند . چانه زنی یکی از اصولی است که در طول طلاق توافقی وکیل شما باید مد نظر داشته باشد . و باید موضع محکم و قدرت مندی در این باره داشته باشد . اگر مذاکرات در ابتدای ماجرا رخ دهد ، کل طلاق ممکن است در نهایت از بین برود ، اما یک قاضی تصمیم می گیرد که چه چیزی در طلاق شما باشد . راه بسیار خوبی برای آغاز مذاکرات طلاق شما این است که به منافع مورد نظر خود بپردازید .
به عنوان مثال ، شما می توانید مذاکرات طلاق خود را شروع کنید ، اعلام کنید که شما از دادن یک ریال کمتر از ۱ سکه در ماه خودداری می کنید . همسر شما همچنین ممکن است رویکرد سخت گیرانه ای داشته باشد و اظهار می دارد که در طول زمان نفقه پس از ازدواج برای فرزند کمتر از ۲ میلیون در ماه نمی گیرد . در این صورت شما بلافاصله ، به یک بن بست رسیده اید و هیچ یک از طرفین حاضر به پذیرش شرایط طرف مقابل نیستند . هنگامی که چانه زنی های موقتی رخ می دهد ، طلاق شما ممکن است به پایان برسد ، و هم شما و هم همسرتان پرداخت خیلی بیشتری نسبت به آنچه که ضرورت داشته است انجام داده اید .

طلاق توافقی چگونه است؟

یک راه بهتر برای رسیدن به یک حل و فصل که در آن هر دو طرف برنده هستند ، حداقل تا حدودی، این است که منافع واقعی خود را به جای درخواست کردن ، اعلام کنند . به عبارت دیگر ، منافع شما در تقاضا برای ۲ میلیون تومان شاید به دلیل مسئولیت اصلی شما به عنوان والدین ، در برابر سه فرزند باشد و شما نگران این هستید که آیا شما قادر به پرداخت صورتحساب ماهانه خود مانند وام مسکن ، بیمه ، پرداخت خودرو و برای بسیاری از هزینه های مربوط به کودکان پرداخت می شود . در واقع شما ممکن است در مورد پرداخت هزینۀ خود نگران باشید ، در حالیکه یک خانوار را به دو بخش تقسیم کنید . اگر شما هر دو می توانید منافع واقعی خود را آرام ، و سپس در طول مذاکره ، حداقل به یک نقطه مشترک برسانید ، بیشتر احتمال دارد که طلاق توافقی آرام و بدون دردسری داشته باشید .
طلاق توافقی ممکن است در عین این که به نظر ساده و راحت باشد اما می تواند بسیار چالش برانگیز و سخت باشد . اگر می خواهید به صورت توافقی از همسر خود طلاق بگیرید بهتر است پیش از شروع پروسه با یک وکیل حقوقی مشورت کنید تا راه و چاه این مسئله را به شما آموزش دهد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *