وکیل برای طلاق

وکیل طلاق توافقی

طلاق یکی از سهمگین ترین رویدادهایی است که می تواند در طول زندگی فرد رخ دهد و عواقبی که برای وی می تواند به دنبال داشته باشد حتی از خود طلاق نیر سهمگین تر است.به همین خاطر بیشتر زوجین هنگامی که تصمیم قطعی برای طلاق می گیرند ترجیح می دهند که از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرند تا این روند ساده تر و راحت تر صورت بگیرد.

یک وکیل برای طلاق توافقی می تواند شما را از آسیب هایی که این پدیده ی اجتماعی به دنبال دارد تا حد زیادی مصون نگه دارد. با سپردن امور طلاق خود به وکیل طلاق توافقی می توانید اطمینان حاصل کنید که این اتفاق غم انگیز تا حد زیادی ،بدون دردسر و ناراحتی سپری خواهد شد.

یکی از مشکلاتی که به هرحال در طول طلاق رخ می دهد ، دعوا ها و مجادلاتی است که زوجین در طول طلاق خواهند داشت. این مجادلات غالبا به خاطر مسائلی مانند حضانت؛ مهریه و نفقه انجام می شود و زوجین ناچار خواهند بود که این مراحل را پشت سر بگذارند.

اما با استخدام یک وکیل پایه یک دادگستری می توان اطمینان حاصل نمود که این معضلات در مسیر درستی قرار گرفته و در نهایت به بهترین شکل حل و فصل خواهند شد

گروه وکلای سفیر صلح با در اختیار داشتن وکیل طلاق توافقی در تهران می تواند در این راستای کمک های فراوانی به زوجین بنماید.شما می توانید با سپردن پرونده های خود به این گروه وکلا، کمترین میزان تعارض و دخالت در این روند را داشته باشید

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

هزینه وکیل برای طلاق از طرف زن

در قانون خانواده جمهوری اسلامی ایران ؛عموما حق طلاق به زوج تفویض می شود و در صورتی که طلاق از سوی وی انجام شود ، دردسرهای چندانی نخواهید داشت.

به صورت کلی سه نوع طلاق وجود دارد :

  • طلاق از طرف مرد
  • طلاق توافقی
  • طلاق از طرف زن

همان گونه که ذکر کردیم طلاق از سوی مرد مشکلات چندانی نخواهد داشت. البته در صورتی که زوج بتواند کلیه حق و حقوق زوجه را پرداخت نماید

طلاق توافقی نیز بر اساس توافقات کلی زوجین صورت می گیرد.به این صورت که زوجین پیش از مراجعه به دادگاه و تنظیم دادخواست طلاق ، بر سر کلیه موارد (از جمله حضانت فرزند، مهریه و نفقه ) توافق کرده و با مراجعه به مراکز غربالگری گواهی عدم سازش دریافت می کنند.پس از آن باید در نوبت دادگاه مانده و سپس با تایید قاضی می تواند به دفاتر طلاق مراجعه کرده و طلاق خود را بگیرند.

اما به علت قوانینی که وجود دارد طلاق از سوی زن کار چندان راحت و ساده ای نیست. بیشتر بانوان ترجیح می دهند با بخشیدن حق و حقوق خود ، بتوانند مجوز طلاق را به دست آورند.

اما باید بدانید که این تنها راه حل موجود نیست.زوجه باید بتواند به کمک یک وکیل ،اثبات کند که ادامه زندگی با زوج امکان پذیر نمی باشد .زوجه می تواند در جهت اثبات مدعای خود به ادله زیر استناد کند :

  • عسر و حرج ( به این معنی که زندگی با زوج بسیار سخت و دشوار بوده و مرد وی را به طرق مختلف آزار می دهد و دیگر نمی توان زندگی را ادامه داد )
  • اثبات اعتیاد مرد به مواد مخدر یا نوشیدنی های الکلی
  • عدم برقراری رابطه جنسی با زوجه
  • مفقود الاثر شدن مرد به مدت مشخص

با استناد به دلایلی که در بالا ذکر شد ، زوجه می تواند مجوز طلاق را از سوی دادگاه ها دریافت کند. اما بهتر است این نکته را در نظر بگیرید که هیچ یک از موارد بالا بدون کمک یک وکیل امکان پذیر نمی باشد.

اما دغدغه ای که بیشتر بانوان دارند هزینه هایی است که باید برای استخدام یک وکیل بپردازند.به علت پیچیدگی روند طلاق از سوی زن ، هزینه هایی که ممکن است صرف شود اندکی بالا می رود .اما بهتر است با وکیلی مشورت کنید که هزینه های منصفانه ای دارد و می توانید از پس مخارج وی برآیید.

بیشتر وکیل طلاق توافقی تهران قیمت های متفاوتی دارند و این مسئله به میزان تجربه و مهارت آن ها بازمی گردد. توصیه ای که به شما می کنیم این است که به خاطر هزینه های پایین تر ، پرونده ی خود را به دست وکلای تازه کار نسپارید. چرا که روند طلاق از سوی زن ، مسئله ی پیچیده ای است و نیاز به مهارت بالای حقوقی دارد.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

طلاق از طرف زن چقدر طول می کشد

سوال دیگری که بیشتر بانوان دارند این است که مدت زمانی که طول می کشد تا روند طلاق از سوی زن طی شود چقدر خواهد بود ؟!

در پاسخ به این سوال باید ذکر نمود که همه چیز به نوع پرونده و ادعای شما بستگی دارد. به عنوان مثال در صورتی که به علت ضرب و شتم درخواست طلاق دارید. باید بتوانید پیش از هر چیزی این ضرب و شتم را اثبات نمایید.به این صورت که نامه پزشکی قانونی بسیار لازم و ضروی است تا نشان دهد شما آسیب دیده اید.

پس از آن باید با یک وکیل خبره در این زمینه مشورت کنید تا روند طلاق شما تسریع پیدا کنید.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

فرم درخواست طلاق

در درخواست طلاق خود باید به اختصار ادعا و درخواست خود را شرح دهید. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که این درخواست باید با ادبیات مخصوص حقوقی نوشته شود و شاید بهتر است در این باره از کمک های یک وکیل خبره استفاده کنید.در ادامه به فرمی که باید برای درخواست طلاق پُر کنید اشاره خواهیم کرد :

ریاست محترم مجتمع قضایی خانواده “شهرستان مربوطه”
سلام علیکم احتراماً به استحضار می رساند:

اینجانب به استناد كپی مصدق عقدنامه پیوست مورخ 01/ 07/1380 عقد دائمی خوانده منعقد كرده ام. حاصل این ازدواج تعداد………….پسر/دختر می‌باشد. باتوجه به عدم تفاهم اخلاقی و عدم امکان ادامه زندگی مشترک به صورت توافقی تصمیم به جدایی گرفته و هر زمان دادگاه محترم مقرر بدارد داوران خود را معرفی نموده و تقاضای صدور حکم عدم امكان سازش (طلاق توافقی) با شرایط ذیل را داریم؛

الف- زوجه تمام/برخی از مهریه خود را (می‌بخشد/دریافت می‌کند).
ب- جهیزیه با رسید به زوجه تحویل داده شده و ایشان ادعایی در این خصوص ندارد.

ج- زوجه باردار نبوده و فاقد فرزند مشترک /یا دارای ……فرزند مشترک می باشیم و شرایط حضانت و ملاقات به ترتیب ذیل خواهد بود…………………………………………………….

د-زوجه در خصوص نفقه واجرت المثل و سایر حقوق ادعایی ندارد/ دارد.

برای درخواست طلاق باید کجا رفت

در گذشته کافی بود که با در دست داشتن مدارک ازدواج و شناسنامه و کارت ملی به دفاتر قضایی سراسر کشور مراجعه کرده و درخواست طلاق خود را ثبت کنید. پس از آن به دادگاه مراجعه کرده و در انتظار نوبت بمانید.

اما پس از تصویب قانون طلاق توافقی سال 97 ، شما در ابتدا باید به مراکز غربالگری محل زندگی خود مراجعه کرده و پس از گذراندن جلسات مشاوره ، گواهی عدم امکان سازش را دریافت نمایید.

پس از آن به دفاتر قضایی مراجعه کرده و فرم مربوطه را پر خواهید کرد و در انتظار نوبت دادگاه می مانید.

طلاق توافقی امروزه بهترین روش برای طلاق گرفتن به حساب می آید. چرا که زوجین پیش از حضور در دادگاه ها بر سر کلیه مسائل توافق کرده و تنها با دریافت گواهی عدم امکان سازش می توانند درخواست طلاق بدهند.

این مسئله به این خاطر است که از حجم پرونده های خانواده در دادگاه ها بکاهد و زوجین بتوانند مشکلات و معضلات میان خود را به تنهایی حل و فصل نمایند.

اما خیلی از مواقع پیش می اید که زوجین پس از تصمیم به جدایی تمایلی به دیدار مجدد یکدیگر یا پیگیری روند طلاق در دادگاه را ندارند و به همین خاطر ترجیح می دهند که از کمک های یک وکیل خبره و ماهر در زمینه ی دعاوی خانواده استفاده کنند.

در چنین شرایطی وکیل مربوطه می تواند با اخذ وکالت نامه از زوجین ، پیگیر پرونده های آن ها بوده و به نیابت از آن ها را روند طلاق را طی نماید.

هزینه های طلاق توافقی چندان زیاد نخواهد بود چرا که هیچ گونه محل مناقشه و دعوایی وجود ندارد و تنها طی کردن مراحل اداری آن ضروری است.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *