حضانت فرزندان پس از طلاق

حضانت فرزندان پس از طلاق بدین معنی است که هر دو طرف مسئولیت والدین را برای فرزندان خود حفظ می کنند . این نیز زمانی اعمال می شود که یک زن و شوهر به عضویت مشاغل ثبت شده خود پایان دهند ، در صورتی که مرد فرزند را تأیید کرده است ، هر دو طرف مسئول حفظ و مراقبت از کودکان هستند . یک وکیل در تهران می تواند شما را در حضانت فرزندتان یاری دهد.

مسئولیت والدین در رابطه با حضانت فرزندان پس از طلاق

اگر فرزند شما در هنگام ازدواج یا درخواست طلاق شما متولد شد ، معمولا پس از طلاق ، مسئولیت والدین مشترک خواهد بود . اگر شما نمی خواهید مسئولیت مشترک والدین را ادامه دهید ، می توانید از دادگاه بخواهید که فقط یکی از والدین به این مسئولیت ادامه دهد . دادگاه تصمیم می گیرد که کدام یک والدین مسئولیت دارند .

اگر بیش از یک کودک داشته باشید ، دادگاه مسئولیت هر کودک را به طور جداگانه تعیین خواهد کرد . یک کودک ۷ ساله یا بیشتر می تواند از دادگاه بخواهد با یکی از والدین خود زندگی کند . این والدین تا زمانی که کودک ۲۱ ساله باشد ، برای مراقبت از کودک مسئولیت خواهد داشت.

نظر کودک در تصمیم گیری در مورد مسئولیت های والدین

دادگاه باید از کودکان زیر سن ۷ سالگی در مورد این که ترجیح وی برای زندگی با کدام یک از والدین است سوال کند . بچه های کوچک را نباید به حال خود رها کرد . کودکان در سن ۷ سالگی که والدینشان طلاق می گیرند، به طور اتوماتیک به آن ها اعلام می شود که انتظار می رود در دادگاه حضور یابند. فرزند باید تصمیم بگیرد که آیا می خواهد که والدینش نیز در جلسه حضور یابند یا نه. این حق به عهده کودک است که خود تصمیم بگیرد که می خواهد با که زندگی کند.

شرایط حضانت فرزندان پس از طلاق

هنگامی که افراد درباره حضانت فرزندان پس از طلاق و دسترسی به ملاقات فرزند خود  صحبت می کنند، شرایط زیر گاهی اوقات در هم ادغام می شوند. آن ها همه چیز را متفاوت خواهند ساخت .در ادامه به برخی از این شرایط اشاره می کنیم .

مشارکت والدین

اگر شما و همسر سابق تان توافق کرده اید ، این به این معنی است که مراقبت و تربیت فرزند خود را میانتان به اشتراک می گذارید. فرزند شما به طور متناوب با شما و با همسر سابق شما زندگی می کند. مشارکت والدین تنها در صورتی امکان پذیر است که هر دو والدین مایل به انجام این کار باشند. در مورد قانون والدین مشکلی وجود ندارد و وضعیت همکاری والدین بر مسئولیت والدین یا نگهداری از کودک تأثیری ندارد. اگر فرزندتان با شما زندگی می کند ،باید برای زمان هایی که ناچار است زمانی را با طرف دیگر سپری کند ، با همسر سابقتان توافق کنید ، و هم چنین تکلیف نفقه فرزند نیز مشخص شود. شما می توانید چنین توافق هایی را در یک سند که توسط یک مجری قانونی مدنی تهیه شده است و یا آن ها را در یک توافقنامه حل و فصل طلاق قرار دهید.

والدین برابر

والدین برابر ، بدین معنی است که والدین حقوق و تعهدات برابری برای مراقبت و تربیت فرزندان خود دارند . این بدان معنا نیست که کودک می تواند برای هر کدام از والدین خود نیمی از وقت خود را بگذارد .

حضانت فرزندان بعد از جدایی والدین

مسئولیت

مسئولیت فرزند شما به این معنی است که شما نماینده قانونی فرزند خود هستید و شما می توانید پول و اموال وی را کنترل کنید.

تأیید

قدردانی یک پیوند قانونی بین والدین و کودک ایجاد می کند . با این حال ، اگر شما فرزندی دارید که به صورت شرعی و قانونی نباشد ، به طور خودکار مسئولیت والدین از شما ساقط خواهد شد و یا نمی توانید نماینده قانونی فرزند تان شوید . در این صورت، برای دریافت مسئولیت والدین ، باید برای آن درخواست کنید.

حقوق دسترسی پدر و مادر پس از طلاق و یا فسخ نکاح

پس از طلاق ، جدایی یا خاتمه یک ازدواج ثبت شده ، همسران سابق حقوق مسئولیت های خود را نسبت به فرزندان حفظ می کنند . اگر مسئولیت مشترک والدین دارید ، شما و همسر سابق خود باید در مورد مراقبت و دسترسی به توافق ها با یکدیگر موافقت کنید .

حتی اگر یکی از شما ( یا دیگر ) مسئولیت والدین نداشته باشد ، این والدین هنوز دارای حقوق دسترسی به والدین و حق داشتن اطالعات در مورد فرزندان هستند . در چنین مواردی ، والدین با هم تصمیم می گیرند که یک روش دسترسی داشته باشند . هیچ مقررات استاندارد مطابق قانون وجود ندارد . دو نفر از شما تصمیم می گیرند که چه زمانی و چه مدت والدین که فرزندان با آنها زندگی نمی کنند، فرزندان را می بینند. توافق هایی که ایجاد می کنید، در برنامه والدین قرار می گیرند .همسر سابق شما این امکان را نخواهد داشت که هر زمان تمایل داشت با فرزند شما ملاقات کند .

اگر به همسر سابق خود اجازه مراقبت یا دیدار فرزند را ندهید ، می توانید سعی کنید مشکل را با هم حل کنید یا به دنبال کمک یک واسطه باشید. به عنوان آخرین راه حل، می توانید دادگاه را به مداخله دعوت کنید. شما باید یک وکیل پایه یک دادگستری استخدام کنید ، که از طرف شما شروع به پیگیری امور می کند. دادگاه می تواند به عنوان مثال به همسر شما اجازه دهد که در روزهای مشخصی به دیدار فرزند خود بیاید

انکار حقوق دسترسی پدر و مادر در رابطه با حضانت فرزندان پس از طلاق

در موارد استثنایی ممکن است برای فرزند بهتر باشد که والدین به طور موقت یا دائمی به آن ها دسترسی داشته باشند. این ممکن است به عنوان مثال در هنگامی مورد نیاز باشد که والدین از نظر جسمی یا جنسی از کودک سوء استفاده کنند. اگر تنها یک والد مسئولیت حضانت را داشته باشد، دادگاه می تواند دسترسی والد دیگر را به کودک نقض کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *