وظیفه وکیل شرکت چیست و چه مسیری را باید طی کرد؟

کار کردن به عنوان یک وکیل شرکتی می تواند یک مسیر شغلی بسیار سودآور و پر منفعت باشد. شما باید سالها تحصیل کنید، بنابراین برای کار سخت ، پشتکار و فداکاری آماده باشید. شما باید واجد شرایط باشید ، تجربیاتی کسب کنید و سپس پیشرفت حرفه ای خود را ادامه دهید و برای کسب مهارت در تخصص خود درباره  قوانین راجع به شرکت های بزرگ مطالعه کنید.

وکیل شرکت شغل خود را با تمرکز بر مشکلات قانونی که مشاغل با آنها مواجه می شوند، صرف می کنند. به طور معمول، وکیل شرکت زمان کمتری را در دادگاه صرف می کند و به جای آن انرژی خود را به روی معاملات صرف می کند. وکیل شرکت مانند دیگر وکلا ممکن است در یک شرکت حقوقی کار کنند، اما می توانند به عنوان بخشی از یک تیم حقوقی یک شرکت خصوصی نیز کار کنند. وکیل شرکت ممکن است در یک شرکت یا موسسه مشغول کمک به مذاکره در مورد قراردادها یا معاملات خرید باشند. در هر صورت، منافع تجاری و حقوقی موکل همیشه در خط مقدم ذهن وکیل شرکت است.

تحصیلات

قبل از حضور در شرکت ، وکیل شرکت باید مدرک کارشناسی را دریافت می کند. این زمینه رقابتی و به صورت آزمونی است و وکلای مدافع شرکت های بزرگ در اغلب برنامه های دوره های کارشناسی شرکت می کنند. پس از کالج، وکلای شرکت های آینده، باید در آزمون وکالت که هر ساله به صورت سراسری برگزار می شود شرکت کنند تا موفق به دریافت پروانه وکالت شوند که هر وکیلی برای وکالت در ایران به آن نیاز دارد و تفاوتی نمی کند که حیطه کاری شما به صورت وکیل مستقل یا وکیل یک مجموعه شرکت باشد. بسیاری از وکیل های شرکت ها مدارک تحصیلی خود را از مدارس عالی کشور دریافت می کنند. همچنین برای یک وکیل شرکت مدرک تجاری یا درجه پیشرفته دیگری وجود ندارد.

مهارت های تکمیلی

وکلای شرکت باید مجموعه مهارت های متنوعی داشته باشند، از جمله این که کسب و کار مربوطه را به خوبی درک کنند و ملاحظات مالی شرکت را در نظر داشته باشند. برای وکیل شرکت بسیار مهم است که تاثیر تجاری هر تصمیمات حقوقی را که می گیرد درک کند. تمام وکلا باید در مسائل قانونی و حقوقی مهارت لازم را داشته باشند و به روز باشند تا در هنگام جستجوی وکیل اطمینان حاصل شود که قرار دادها و معاملات موکلین شان مطابق با آخرین قوانین و مقررات هستند. وکلای شرکت همچنین باید نویسندگانی عالی برای برقراری ارتباط با موکلین باشند و اگر یک موکل در دادرسی محاکمه شود، در نهایت این وکیل است که باید از سوی شرکت مذاکره کننده و نماینده باشد، لذا مهارت های کلامی و گفتاری یکی از ویژگی های اصلی هر وکیل موفقی است .

مسئولیت اولیه یک وکیل شرکت

مسئولیت اصلی وکلای شرکت این است که اطمینان حاصل شود که معاملات تجاری موکلین آنها مطابق با قانون است. وکیل شرکت باید قانون مربوط به این معامله را مورد تحقیق و تحلیل قرار دهد و هرگونه تاثیر منفی ای که ممکن است این معامله بر منافع موکل ایجاد کند را به او اطلاع دهد . علاوه بر وظایف عادی ، وکیل شرکت اطمینان می دهد که تصمیمات حقوقی موکلین شان به بهترین شکل اتخاذ می شوند و برگ برنده ای برای مسائل مالی آن ها خواهد بود. به عنوان مثال، یک وکیل شرکت ممکن است با بخش بازاریابی شرکت مشورت کند تا بداند که آیا حل این  اختلاف مالی، بر آینده بازار شرکت تأثیر می گذارد و در این سه ماهه به فروش می شد یا خیر.

وظایف ثانویه یک وکیل شرکت

وکلای شرکت همچنین تحت عنوان معامله گران نیز عمل می کنند. به همین دلیل، برخی از وکلای شرکت قبل از شروع به تحصیل در دانشکده مشغول به کار بوده اند. در حالی که در مدرسه حقوق، وکلای شرکت های بزرگ باید بر روی دوره های پیشرفته مسائل تجاری و معاملات ، از جمله معاملات امن، مذاکرات، ورشکستگی و اعسار تمرکز داشته باشند. اگر یک وکیل حقوقی جواز کسب و کار نداشته باشد و به مسائل مالی آشنایی نداشته باشد، باید کلاس هایی مانند حسابداری و گزارش مالی را که به او دانش کسب و کار می دهد، طی کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *