بهترین وکیل طلاق

بهترین وکیل طلاق می گوید : « به دنبال یک وکیل گشتن همانند پیدا کردن یک جراح است ؛ چرا که زندگی شما به آن بستگی دارد . » طلاق فقط برای شما هزینه بردار نیست بلکه آینده شما نیز به چگونگی حل آن بستگی دارد.

بهترین وکیل طلاق ، توصیه می کند که دایره ارتباطات اجتماعی خود را برای یافتن بهترین وکیل طلاق افرایش بدهید اما بهتر است که در وهله اول از اینترنت استفاده کنید . چرا که عموما بسیار راه گشا خواهد بود.

از دوست یا دوست دوستان خود که تجربه طلاق داشته اند درباره یافتن بهترین وکیل طلاق سوال کنید . همچنین در این زمینه می توانید از کتاب هایی که در این رابطه انتشار یافته اند بهره گرفته تا هرچه بهتر با موضوع و پیامدهای طلاق ( از جمله مسئله حضانت ، مراقبت از خود و آینده پس از طلاق ) آشنا شوید .

کانون وکلا و موسسات حقوقی معمولا می دانند کدام وکیل از همه بهتر است و منبع مناسبی برای تحقیق هستند ؛ اما در صورتی که چندین نفر یک وکیل به خصوص را در این زمینه معرفی کردند ، اعتماد شما نسبت به او افزایش پیدا خواهد کرد و بهتر است برای استخدام او تردید نکنید .

در طول تحقیقات اولیه خود در مورد وکلا ، اطلاعات بیشتری از قبیل رتبه بندی ، هزینه وکیل و میزان تجربه وی را به دست خواهید آورد .

در اینجا عوامل کلیدی دیگری نیز باید مورد توجه قرار گیرد که از دیدگاه بهترین وکیل طلاق عبارتند از:

۱ ـ راحت بودن وکیل

بهترین وکیل طلاق می گوید : مهم است که وکیل توانایی گوش دادن ، درک ، صحبت کردن با شما و توضیح دادن روند پرونده  به شیوه ای ساده و قابل درک داشته باشد.

۲ ـ شعور وکیل خود را در نظر بگیرید

بهترین وکیل طلاق می گوید که طلاق موضوع بسیار احساسی است، و شما نمی خواهید که وکیلی داشته باشید که احساسات شما را به تمسخر بگیرد. شما به دنبال وکیلی هستید که با شما مبارزه نکند . چرا که هرچه بیشتر با یکدیگر جدل داشته باشید هزینه بیشتری بر شما تحمیل خواهد شد.

۳ ـ تعهد

وعده های بزرگ وکیل خود را یادداشت کنید. بهترین وکیل طلاق اضافه می کند : درباره وکلایی که به شما می گویند که چه میخواهید بشنوید مراقب باشید. اگر مسئله حقوقی شما حضانت و یا نفقه باشد و ۵ وکیل به شما گفته اند که پرونده شما سرانجامی نخواهد داشت اما یک وکیل برعکس این را به شما گفت بهتر بنابر نظر اکثریت عمل کنید .

۴ ـ پشتیبانی

وکیل به اندازه دفتر و کارکنان موسسه اش خوب است . وکیلی را پیدا کنید که همکاران و پرسنلی حرفه ای و متخصص داشته باشد . بهترین وکیل طلاق می گوید : موکلین طلاق غالباً احساس تحقیر و ترس می کنند و به همین خاطر باید احساس پشتیبانی و حمایت کنند.

مهمترین اقدامی که شما در طول طلاق انجام می دهید این است که وکیل طلاقی داشته باشید که به او اعتماد دارید . اگر در یافتن یک وکیل متعهد موفق باشید ، شانس زندگی شما آسانتر خواهد بود و پرونده شما سریعتر و احتمالا به گونه ای که شما را خوشحال می کند به اتمام خواهد رسید. اگر نه ، ممکن است از بسیاری از تصمیماتی که می گیرید پشیمان شده و نتیجه آن چیزی نباشد که شما بتوانید با آن زندگی کنید . بنابراین ، ما این تصمیم مهم را به ۴ مرحله برای یافتن یک وکیل طلاق خوب تقسیم کرده ایم :

الف ـ تشخیص دهید که به چه چیزی احتیاج دارید؟

قبل از انجام هرگونه اقدامات بیرونی، سعی کنید در یک مکان آرام بنشینید و با خودتان صادق باشید که نیازهای شما در زندگی و پرونده تان چیست. اگر شما در اوایل این فرآیند متوجه شوید که به بهترین وکیل طلاق نیاز دارید ، تکلیفتان مشخص تر خواهد شد .

بنابراین ، شما باید بودجه خود را برای هزینه های حقوقی در نظر بگیرید. این مسئله ممکن است بر تصمیم شما درباره نوع وکیل استخدامی ، اثر بگذارد. اگر شما منابع مالی مناسبی جهت استخدام یک وکیل دست بالا دارید، باید انواع مختلف شرکت ها و وکلای موسسات را در نظر بگیرید. سعی نکنید بودجه ای را که برای وضعیتتان کم است تنظیم کنید، زیرا اگر این کار را انجام دهید، ممکن است وکیل استخدامی شما تجربه و مهارت کافی را نداشته باشد. بر اساس دارایی های خود واقع بین باشید. سعی کنید مبلغی را که به شما امکان استخدام یک وکیل مناسب میدهد را کنار بگذارید .

بعد، شما باید به احساسات شخصی خود در مورد نوع وکیلی که میخواهید استخدام کنید توجه داشته باشید. آیا می خواهید وکیلتان مرد باشد یا زن؟ بعضی از افراد هنگام توضیح شرایط زندگی خود به شخصی از جنس خودشان احساس راحتی بیشتری خواهند کرد.

آیا شما فردی را از فرهنگ و مذهب خود می خواهید؟ آیا میخواهید فرد مورد نظر هم سن خودتان باشد؟

بهتر است در ابتدا این موضوع را مشخص کرده و سپس اقدام به انتخاب یک وکیل طلاق متناسب با شرایط خود کنید.

ب ـ نام وکلا را دریافت کنید.

اکثر افراد وکیل طلاق خوبی نشناسند اما بیشتر افراد دوستانی را می شناسند که درگیر مسئله طلاق بوده اند. شما باید از دوستان و آشنایان خود را برای یافتن وکیلانی که می توانند پرونده شما را اداره کنند، سوال کنید.

دیگر متخصصین مورد اعتماد مانند مشاوران مالی، درمانگران و مشاورین مالیاتی ممکن است قادر به ارائه چندین نام برای شروع جستجوی شما باشند.

اگر نمی توانید اسامی وکلا را از این منابع دریافت کنید، می توانید به اینترنت و جستجوی وکلای طلاق اطراف خود بپردازید. در هر اتفاقی بهتر است در ابتدا تحقیقات خود را از اینترنت آغاز کرده تا سابقه هر شخصی را که به شما معرفی شده است پیدا کنید و اینگونه هنگام ملاقات با آن فرد به اطلاعات خوبی مجهز بسازید .

ج ـ با وکیل خود مصاحبه کنید

تلفن خود را برداشته و با فهرست وکلای خود تماس گرفته و تقاضای مشاوره کنید. توجه داشته باشید که میتوانید از شیوه پاسخ گویی وکیل مورد نظر از پشت تلفن به اخلاق و حرفه ای بودن او پی برده و اقدام به استخدام او نمایید. در این زمان، قرار ملاقاتی با فردی که شناسایی کرده اید، بگذارید. اجازه ندهید که کارکنان آن موسسه شما را به سمت شخص دیگری که خلوت تر است هدایت کنند و پرونده شما را به او بسپارند.

سوال های مورد نظر خود را بر روی تکه کاغذی یادداشت کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام سوالات مورد نظرتان را از وکیل خود بپرسید. یکی از ویژگی های یک وکیل خوب این است که توانایی پاسخ های مستقیم و واضح به سوالات شما را داشته باشید. اجازه ندهید وکیل به شما پاسخ مبهم بدهد .

این مصاحبه همچنین باید شامل تمام جنبه های پرونده شما از جمله حضانت ، اموال مشترک و نفقه نیز باشد و اینکه وکیل مورد نظر به شما پیشنهاد دهد که برای حل این پرونده چه کاری لازم است که انجام شود. گاهی اوقات ممکن است دادن یک پاسخ جامع و شامل  دشوار باشد ، اما وکیل مورد نظر حداقل باید سعی کند که یک ارزیابی اولیه نسبت به پرونده شما داشته باشد

یکی از مسائلی که وکیل مورد نظر شما باید مطرح کند، ، محرمانه بودن بحث شماست. به طور خلاصه، هر چیزی که با وکیلتان مطرح می کنید، به دیگری ارتباطی ندارد و بحث شما کاملا محرمانه است و نمی تواند توسط او منتشر شود. این مسئله به حقوق وکیل ـ موکل معروف است. آیا وکیل مورد نظر شما نقش خود را در این قضیه به خوبی درک کرده است یا خیر به شما کمک می کند که درک بهتری از ویژگی های حرفه ای او داشته باشید. اگر شما یک دوست یا یکی از اعضای خانواده خود را با خود به جلسه بیاورید این مسائل دیگر محرمانه نخواهند بود . بنابراین پیش از تصمیم به بردن یک شخص برای حمایت از شما در طول جلسه بهتر است این مسئله را به خوبی در نظر داشته باشید.

د ـ وکیل طلاق مورد نظر خود را ارزیابی کنید.

پس از دیدار با افرادی که در لیست خود قرار دارند، باید سعی کنید هرکدام از آنها را به خوبی ارزیابی کرده و تصمصیم بگیرید که کدام یک ازاین کاندیداها مطابق با معیارهای شما هستند.

یک وکیل آینده نگر باید برای شما و وضعیت شما احساس همدردی و همدلی داشته باشد. بهترین وکیل طلاق باید قادر به پاسخگویی به احساسات شما باشد و به شما توضیحی روشن درباره فرایندی که شما در معرض آن هستید دهد. بسیاری از وکلای خوب جزوه ای حاوی اطلاعات مورد نیاز شما ، ارائه می دهند. مطمئن شوید که ذکر کلمات حقوقی سخت و پیچیده در پاسخ خود اجتناب میکنند

وکیل مورد نظر شما حداقل باید به مدت چندین سال در این زمینه حقوقی تمرین کرده و تجربه کسب کرده باشد و وکیل کارآموزی نباشد که فقط برای کسب مهارت و تجربه پرونده شما را بپذیرد. اطمینان حاصل کنید که وکیل مورد نظر شما پیش از این در دادگاه حضور پیدا کرده است. برای بررسی این که آیا موارد سوءاستفاده در سوابق آنها وجود دارد یا خیر به رزومه آنها در سایت کانون وکلا مراجعه کنید.بررسی کنید که اعتبار وکیل مورد نظر شما در جامعه حقوقی چقدر است ؟ آیا ارتباطات اجتماعی مناسبی دارد ؟ آیا در وب سایت یا نشریه خاصی مقاله یا کتابی به نام آنان چاپ شده است ؟ تمام این موارد به شما کمک می کند که بهترین وکیل طلاق را شناخته و صلاحیت او را بررسی کنید و اینگونه تصمیم درست تر و منطقی تری بگیرید.