طلاق صلح آمیز 

زمانی که مردم از من سوال می کنند که آیا به نحو دوستانه ای از همسرم جدا شدم ، جواب می دهم خیر ، بلکه طلاق صلح آمیزی داشتم. این سخن در وهله اول متناقض به نظر می رسد. طلاق انحلال یک رابطه زناشویی و حتی شاید یک خانواده است . چگونه می توان با وجود غم انگیزی این رخداد کماکان آرامش داشت . در این مقاله ما روش آن را به شما آموزش می دهیم:

منصفانه تلاش کنید و بجنگید

منازعه جزء جدایی ناپذیر طلاق است و حتی در ملایم ترین طلاق ها هم ، اتفاق می افتد . یقینا طلاق هایی وجود دارند که برای هر دو طرف به راحتی آب خوردن است ، ولی در ابتدای همه طلاق ها قطعا منازعه و مشاجره وجود دارد. اگر همه چیز عالی و درخشان بود که شما به زندگی خود ادامه می دادید .

رابطه من با شوهر سابقم ؛ حتی الان هم دوستانه و محبت آمیز است ؛ اما برخی مواقع مرا ناراحت می کند. اگر به خاطر اخلاق بد او نبود ، ما هنوز هم داشتیم با هم زندگی می کردیم. اما من با خود عهد بستم که عادلانه مبارزه کنم. البته این بدان معنی نیست که به یکدیگر بی احترامی کنیم . این بدان معناست که برای بحث راجع به چیزهای مهم زمانی را انتخاب کنیم که فرزندانمان در آنجا نباشند .

بیشتر زنانی هنگامی که متوجه میشدند که دختر من سه روز از هفته را در کنار همسر سابقم می گذراند بسیار متعجب می شدند .

آنها گفتند : “پس مابقی روزهای هفته چه؟” و من جواب می دادم : من بسیار شاد می شوم که فرزندم زمان های بیشتری را با من بگذراند اما کدام مساله اینجا مهم تر است ؟ نیازهای مبتنی بر خودخواهی من یا نیازهای طبیعی او ؟ شوهر سابق من پدر فوق العاده است و برای بچه دار شدن دو نفر زن و مرد لازم است . من و همسر سابقم با همکاری یکدیگر برنامه ای را تنظیم کردیم که بهترین شرایط برای دخترمان به وجود بیاید و نه بهترین وضعیت برای ما . ما هر دو احساس می کنیم این امر برای کمک به موفقیت او در  مدرسه بسیار مهم است، ما می خواهیم که او خوشحال باشد و کمترین استرس و فشار را تحمل کند.

مهمترین مسئله در طلاق صلح آمیز ما کمک به دخترمان برای عبور از این مرحله دردناک و پیچیده بود . برای اینکه او را خوشحال کنیم معمولا جشن تولدش را به صورت مشترک برگزار می کنیم و تلاش می کنیم که چهره یک خانواده متحد را در برابر دیگر والدین از خودمان نشان دهیم . این مساله همیشه ساده نبوده ، چرا که در همه مسائل با یکدیگر توافق نداشتیم اما قضاوت کردن همدیگر در برابر فرزندمان می توانست بر روی او تاثیر منفی بگذارد .

به عقیده بهترین وکیل تهران افرادی که برای رسیدن به یک طلاق صلح آمیز تلاش می کنند، می دانند که لحظات بدی در پیش رو دارند و این را می پذیرند. من قبول دارم که طلاق فراز و نشیب فراوانی دارد. قبول میکنم که ناچارم مدت زمان زیادی را با همسر سابقم بگذرانم. اما مطمئن هستم که در زمان مناسب بالاخره قسمت های سخت این ماجرا  کاهش می یابد، اما باید بدانید که بخشی از داشتن یک طلاق صلح آمیز به معنای پذیرش امواج کوبنده آن و کنار آمدن با آنهاست.

خود را ببخشید و سعی کنید همه چیز را فراموش کنید : کسی که می خواهد طلاق صلح آمیزی داشته باشد ، وظیفه و کارکرد خویش را در جدایی فراموش کرده و سعی می کند پس از آن زندگی خود را دوباره بسازد. من می توانم بنشینم و همه چیزهایی را که قبلا انجام دادم، فهرست کنم. من می توانم هر اشتباهی که در رابطه با همسرم انجام دادم را به یاد بیاورم و در مورد آن ها بحث کنم، اما این رفتارها در انتها به کجا می انجامند؟حتما به یک انتهای نه چندان زیبا . در نهایت آنکه استفاده و بهره مندی از مشاوره و خدمات بهترین وکیل طلاق می تواند اتفاق خوبی در جهت پیشرفت سریع امور راجع به طلاق باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *