بهترین وکیل ملکی

معاملات املاک و مستغلات شامل فروش و مبادله املاک مسکونی ، اداری یا تجاری بین دو یا چند طرف است. املاک در قوانین مدنی، جزء اموال غیر منقول دسته بندی شده اند . به علت عدم ثبات بهای ملک و بالا رفتن روزافزون ارزش ملک و املاک، این مساله همیشه با چالش های فراوانی روبرو بوده است. از جمله این چالش ها می توان به موارد مربوط به حصول درآمد از املاک، نگهداری املاک در مقابل تعدی به آنها ، تقسیم املاک مشاع و کلیه موارد قانونی و حقوقی مربوط به املاک اشاره کرد. بنابراین لزوم استفاده از وکیل ملکی مسلط به دعاوی مرتبط به ملک و املاک مشخص می شود.

نقش بهترین وکیل ملکی در انواع معاملات ملکی

فراتر از خرید و فروش متعارف ملک، که به موجب آن صاحب خانه ، خانه اش را به خریدار می فروشد ، انواع مختلفی از معاملات املاک و مستغلات وجود دارد. خریداران و فروشندگان انواع معاملات را ترتیب می دهند تا اطمینان حاصل شود که انتقال مالکیت صورت می گیرد، حتی بوسیله دریافت وام از بانک مسکن معمولی یا دیگر بانک ها و در این میان وکیل در تهران می تواند نقشی تعیین کننده و راهگشا برای فروشندگان و خریداران ایفا نماید .

با تأمین مالی صاحب ملک، خریدار یک وام مسکن را به عنوان بخشی از ثمن معامله در اختیار فروشنده می گذارد که پس از مدت زمان مشخصی در اختیار مالک ملک قرار می گیرد . مبلغ تامین مالی توسط بانک می تواند کل قیمت خرید ملک یا درصد کوچکی از آن باشد. از آنجا که فروشنده باید قبل از فروش اموال خود ، وام خود را پرداخت کند، فروشندگان با وام های پرداخت شده به طور کامل، هدف اصلی برای این نوع معامله املاک و مستغلات هستند.

بهترین وکیل ملکی

بهترین وکیل ملکی کیست؟

بهترین وکیل ملکی شخصی حرفه ای است و در زمینه امور مربوط به اموال ، از جمله معاملات روزمره و اختلافات ، مهارت های حقوقی خود را اعمال می کند . وکیل ملکی مجهز به دانشی است که بموجب آن توان آماده سازی و بررسی اسناد مربوط به املاک و مستغلاتی مانند قرارداد خرید ، اسناد وام مسکن ، اسناد تهاتر و اسناد انتقال را داراست. یکی از معیارهای تشخیص یک وکیل پایه یک دادگستری خوب، میزان تجربه وی است. علیرغم آنکه تمام وکلای دادگستری امکان بررسی و قبول وکالت تمامی پرونده های ثبتی، کیفری، حقوقی، ملکی و خانواده و … را دارند، اما تجربه وکیل دعاوی ملکی در زمینه امور مرتبط به املاک، باعث می شود تا وی بتواند با درصد موفقیت بالاتری در تمامی دعاوی نظیر تقسیم و افراز ملک مشاع، احراز ملک مشاع، خلع ید، قلع بنا، تخلیه ملک، الزام به تنظیم سند رسمی، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، ابطال سند، تعدیل و افزایش اجاره بها و … قبول وکالت نماید.

در اغلب موارد، وکیل ملکی راهنمایی های قانونی برای افرادی که قصد خرید یا فروش اموال خود را دارند فراهم می کنند. وکیل ملکی این اطمینان را می دهد که انتقال اموال قانونی، و بهترین نفع موکل است. در طول خرید ملک، وکیل ملکی اغلب تمام اسناد را تهیه می کنند، جستجوهای کامل راجع به صحت اسناد مالکیت را انجام می دهند و انتقال پول را برای خریدار انجام می دهند. بهترین وکیل ملکی و یا تیم ایشان ، همچنین فرم ها و انتقالات مربوط به اسناد وجوه را برای وام دهنده خریدار ( در صورتی که خریدار در حال تأمین مالی باشد ) تهیه می کنند.

در مورد اختلاف املاک و مستغلات، مانند زنجیره ای از عناوین، مشکلات خطی و یا مسائل دیگر مربوط به قرارداد، بهترین وکیل ملکی برای حل مشکلات اقدام می کند . بهترین وکیل ملکی ممکن است برای هر دو طرف کار کرده و نمایندگی قانونی اشخاص را در یک دادگاه بر عهده داشته باشد. وکلای املاک و مستغلات

حقایق را از هر دو طرف اختلاف گرفته و تلاش می کند تا به قراردادی دست یابد که برای همه طرف ها مناسب باشد.

استخدام وکیل ملکی

اگر شما قصد استخدام بهترین وکیل ملکی را دارید ، این را در نظر بگیرید که  برنامه ریزی املاک کاری جدی است. یک کلمه اشتباه یا یک امضای از دست رفته می تواند کل اراده و اطمینان فی ما بین را از بین ببرد. به غیر از این ، سه دلیل ذکر شده در پایین باید شما را متقاعد بسازد که به دنبال یک وکیل خبره و مناسب ملکی به عنوان بهترین وکیل ملکی باشید تا اسناد شما را تنظیم کند.

۱ ـ وکلای املاک از زمان تصویب قوانین املاک و مستغلات لازم و ضروری هستند :

قوانین کشور در مورد اینکه چه چیزی می تواند و یا  نمی تواند در حیطه امور ملکی و وکیل ملکی باشند، بسیار مشخص است. قانون مشخص می کند که چه شخصی در زمینه وکالت امور ملکی ، توانایی وکالت دارد.

۲ ـ بدون وکیل املاک، خریدار باید مراقب باشد :

اگر فکر می کنید که با استفاده از فرم های موجود در اینترنت یا کتاب می توانید خودتان برای تهیه اسناد برنامه ریزی املاک اقدام نموده و اینگونه ، چند تومانی صرفه جویی کنید، باید گفت که کاملا دراشتباه هستید. برنامه ریزی خرید  املاک و مستغلات نیازمند داشتن حداقل اطلاعات حقوقی و آشنایی با قوانین روز مملکت است و این مسئله اهمیت استفاده از وکیل ملکی را واضح و مبرهن می سازد .

پس بهتر است که یک وکیل خبره استخدام کرده و اینگونه از خرج کردن مقادیر فراوانی پول برای اصلاح اشتباه خود پیشگیری نمایید.

۳ ـ وکلای املاک می توانند شرایط پیچیده خانوادگی یا مالی را نیز هدایت کنند .

نگاهی به زندگی و دارایی های خود بیاندازید تا ببینید که آیا شما در یکی از دسته های زیر قرار میگیرید یا خیر :

ـ شما در ازدواج دوم خود هستید ؟

ـ شما یک یا چند کسب و کار دارید ؟

ـ شما املاک و مستغلاتی در بیش از یک استان دارید ؟

ـ شما یک عضو خانواده معلول دارید ؟

ـ شما فرزندان کوچک دارید ؟

ـ شما بچه ای ندارید ؟

ـ شما می خواهید برخی یا همه املاک خود را به خیریه واگذار کنید ؟

ـ شما دارایی های قابل توجهی دارید ؟

ـ شما اخیرا طلاق گرفته اید ؟

ـ شما اخیرا همسر یا یکی دیگر از اعضای خانواده خود را از دست داده اید ؟

اگر شما در یکی از دسته های بالا قرار میگیرید پس بهتر است که هرچه سریعتر به دنبال استخدام بهترین وکیل ملکی باشید تا سندهای مورد نیاز شما را تنظیم کند.

وظایف بهترین وکیل ملکی

وظایف بهترین وکیل ملکی

بهترین وکیل ملکی چه کاری می تواند برای شما انجام دهد . برای ساخت و ساز، استفاده از زمین و یا خرید خانه ، وکیل ملکی می تواند از جانب شما برای عقد قرارداد مذاکره کند و از حقوق شما به عنوان صاحب ملک محافظت کند .

وکلای املاک و مستغلات می توانند تقریبا در هر وضعیتی که مربوط به املاک تجاری یا مسکونی باشد ، به شما کمک کنند . این وکلا می توانند به شما در روند خرید ، فروش یا اجاره دادن یک ملک کمک کنند . آنها همچنین می توانند به شما در معامله سلب حق اقامه دعوی ، تأمین مالی ، معاملات اسناد ، مسائل مربوط به محیط زیست و یا مذاکره در مورد شرایط معامله کمک کنند.

مزایای استخدام وکیل ملکی

حتی اگر شما ملزم به استخدام وکیل ملکی نباشید ، مزایای استخدام یک وکیل این است که شما می توانید درباره بازبینی قراردادها و یا اسناد دیگر و به منظور حافظت از آنها مطمئن باشید. در اینجا یک خلاصه ای از خدمات یک وکیل املاک و مستغلات را تشریح می کنیم :

  • شرایط قانونی قرارداد خرید یا فروش را به شما توضیح می دهد ، از جمله نحوه تسلیم شدن در مقابل شرایط طرف مقابل به صورتی که کمترین ضرر متوجه شما شود و یا تسلط بر اموال ؛
  • هر گونه نقص عنوان را برای شما شرح می دهد و چگونگی رفع نقص آن را نیز به شما نشان خواهد داد ؛
  • ارزیابی هر گونه معاهدات ، منافع ، خدمات و سایر وظایف در مورد ثبت اموال ؛
  • تمام اسناد لازم برای خانه شما را فراهم می کند ؛
  • شرایط وام مسکن را توضیح می دهد و با وام دهنده مذاکره می کند تا در صورت لزوم آنها را تغییر دهد ؛
  • محاسبه بدهی مالیاتی مربوط به خرید یا فروش املاک و مستغلات .

استخدام بهترین وکیل ملکی

بهترین وکیل دعاوی ملکی

به هنگام بستن یک قرارداد ملکی ممکن است مسائل و مشکلات زیادی رخ دهد . شما به عنوان کسی که هیچ گونه اطلاعاتی درباره مسائل ملکی ندارید ، دچار این اشتباهات شوید و عواقب آن هنگامی گریبان گیر شما خواهد شد که تصمیم داشته باشید در اموال و املاک مورد نظر دخل و تصرف نمایید . به هنگام درگیر شدن با این چنین مسائلی بهترین کار این است که با بهترین وکیل ملکی مشورت کنید و در نهایت اقدام به استخدام یک وکیل خبره در امور ملکی نمایید . اما اقدام بهتر و درست تر این است که شما از همان ابتدا تلاش کنید که به هنگام بستن قراردادهای ملکی از یک وکیل ملکی کمک بگیرید تا از مشکلات آتی پیشگیری کرده باشید . در نظر داشته باشید که مسائل قانونی و حقوقی بسیار پیچیده هستند و شما ممکن است ناخواسته متنی را امضا کنید که حاوی یک سری اصطلاحات پیچیده حقوقی باشد و شما معنی آن ها را ندانید . حضور وکیل ملکی در این مواقع به این درد می خورد که وکیل می تواند معنی این اصطلاحات و عواقب های حقوقی امضای چنین قراردادهایی را برای شما تشریح کرده و توضیح دهد.
اگر املاک و اموال زیادی دارید حضور یک وکیل ملکی حتی ضروری تر و مهم تر نیز می شود و شما ناچار خواهید شد که یک وکیل ملکی استخدام کنید ، چرا که عواقب و پیامدهای اشتباه در قراردادهای بزرگ ، عظیم تر و بزرگتر نیز خواهد بود .