دادگاه خانواده

سوال این است که چگونه در دادگاه خانواده حاضر شویم ؟ این مقاله اطلاعاتی را برای افرادی فراهم می کند که تصمیم دارند بدون وکیل در دادگاه خانواده حاضر شوند و خود وکالت خویش را بر عهده بگیرند. این مقاله اطلاعاتی راجع به باید ها و نباید های موجود در دادگاه خانواده ، شیوه رفتار و … را پوشش می دهد.

آماده شدن :

آمادگی کافی برای ارائه پرونده خود در روز اول جلسه دادگاه خود داشته باشید. تحقیقات را تا آنجایی که ممکن است انجام دهید و تمام اطلاعات را برای پرونده خود جمع آوری کنید.

اطمینان حاصل کنید که همه اسناد خود را به وضوح سازماندهی کرده اید و اسناد را که قبلا در دادگاه ثبت شده اند، علامت گذاری کرده اید و همچنین یک قلم و کاغذ هم همراه خود ببرید.

آشنایی با بعضی از افراد آشنا با دادگاه خانواده بسیار مفید خواهد بود ؛ اگر که پیش از این هرگز در دادگاه حضور نداشته اید.

چه چیزی بپوشید :

در مورد چگونگی پوشیدن لباس در دادگاه خانواده هیچ قانون خاصی وجود ندارد. با این وجود، دادگاه خانواده یک محل رسمی است و شما باید به آن توجه کنید.

کودکان در دادگاه :

به طور کلی، دادگاه خانواده مکان مناسبی برای کودکان نیست. لطفا در هنگام رسیدگی به پرونده ، فرزندان خود را به همراه نبرید مگر اینکه حضور آن ها ضروری و لازم باشد.

اگر فرزند شما نیاز به حضور در دادگاه برای صحبت با یک مشاور خانواده یا مأمور قضایی داشته باشد ، قبل از تعیین وقت دادگاه مطمئن شوید که کودک خود را برای این ملاقات ها آماده کرده اید دگرنه ممکن است آسیب روحی ببیند .

ورود به دادگاه :

نقشه « محل دادگاه خانواده » را در صفحه اصلی گوگل جست و جو کنید . اطلاع دقیق از محل برگزاری دادگاه بسیار ضروری و لازم است . چرا که تاخیر در جلسه دادرسی حمل بر توهین به دادگاه خواهد شد و ممکن است نظر اعضای دادگاه را نسبت به شما برگرداند . پس اطمینان حاصل کنید که تمام این جرئیات را در نظر گرفته اید .

در اغلب موارد ، ممکن است یک مشاور حقوقی برای کمک به شما در روز دادرسی حضور داشته باشد. کمک مشاور حقوقی محدود است و شما باید دستورالعمل های خاصی را از او دریافت کنید .

شما می توانید یکی از اعضای خانواده یا دوستان (که بیش از 18 سال سن دارند) را به همراه خود بیاورید تا از شما حمایت کنند. در صورت عدم تایید توسط افسر قضایی ، شخص پشتیبان شما نمیتواند در کنار شما باشد و از طرف شما نمیتواند صحبت کند. دستگاه های ضبط بدون اجازه مأمور قضایی در دادگاه ها مجاز نیستند.

قبل از ورود به دادگاه خانواده باید:

  • تجهیزات الکترونیکی را، از جمله تلفن های همراه، و غیره را خاموش کنید و به مامور مربوطه تحویل دهید
  • کلاه و عینک آفتابی را بیرون بیاورید مگر اینکه دلیل پزشکی و موجهی داشته باشید
  • هنگام حضور در دادگاه غذا و نوشیدنی به همراه نداشته باشید

داخل دادگاه خانواده :

قبل از ورود به دادگاه، نام خود را به فردی که به مامور قضایی کمک می کند (یا افسر دادگاه) بدهید. بگذارید آنها بدانند که شما خودتان را نمایندگی می کنید. اگر مطمئن نیستید، از آنها بپرسید که کجا باید بنشینید .

شما باید صبر کنید تا پرونده شما فراخوانده شود زیرا ممکن است تعدادی از پرونده هایی که در همان روز ذکر شده باشد وجود داشته باشد. اگر منتظر رسيدگي به پرونده خود هستید، بايد از صحبت کردن يا هرگونه سر و صدا در اتاق دادگاه اجتناب کنید .

شما باید هر بار که دادگاه خانواده شروع می شود یا مجددا متوقف می شود، ایستاده باشید. افسر دادگستری یا معاون این را با گفتن «همه ایستاده» یا «لطفا ایستاده» اعلام می کند.

هنگامی که پرونده شما صدا می شود بلند شوید و به همراه منشی دادگاه به داخل اتاق دادرسی بروید . اسناد خود را به همراه داشته باشید اما کیف اسناد را روی میز نگذارید . هیچ قاعده ای در مورد جایی که باید بنشینید وجود ندارد. به طور معمول هر یک از در انتهای جلوی میز می نشینند.. در صورت شک و تردید در باره این مساله، از مامور دادگاه یا منشی سوال کنید که کجا باید بنشینید .

مشاوره حقوقی :

قبل از تصمیم به کاری که باید انجام دهید، باید مشاوره حقوقی دریافت کنید. یک وکیل می تواند به شما در درک حقوق و مسئولیت های حقوقی شما کمک کند و توضیح دهید که چگونه قانون درباره پرونده شما مورد استفاده قرار می گیرد.

شما می توانید مشاوره حقوقی را از دفاتر حقوقی، مراکز حقوقی محلی یا شرکت های خصوصی بگیرید. کارکنان دادگاه می توانند درباره سوالات مربوط به فرم دادگاه و پرونده دادرسی کمک کنند اما نمی توانند به شما مشاوره حقوقی بدهند.

این برگه اطلاعات فقط اطلاعات عمومی را ارائه می دهد و به عنوان مشاوره حقوقی ارائه نمی شود. اگر یک پرونده قانونی دارید، قبل از اینکه تصمیم بگیرید که چه کاری انجام دهید یا به دادگاه خانواده دادخواست دهید، باید با یک وکیل تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *