وکیل خانواده در تهران

جنسیت وکیل مدافع من یا قاضی به طور واقعی به من مربوط است یا خیر؟ شما ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که مجبور باشید یک وکیل خانواده در تهران را استخدام کنید که نماینده شما در دادگاه به خاطر یک پرونده باشد ، می خواهد این پرونده یک طلاق ، نفقه ، حضانت یا حمایت از فرزندان یا یک پرونده قضایی باشد . بنابراین ، سوال واضح این است که نقش جنسیت وکیل خانواده در تهران در کل این فرآیند چیست. شما یک قاضی زن دارید ، آیا باید یک وکیل زن هم داشته باشید ، زیرا ممکن است بهتر شما را درک کند و موقعیت شما را در دادگاه بهتر نمایندگی کند؟ یا شاید قاضی زن ممکن است بیشتر به وکیل مدافعان زن گوش دهد و به آنها احترام بیشتری بگذارد. یا اینکه شما یک قاضی مرد دارید ، این سوال ممکن است مجددا نیز پرسیده شود…” آیا باید یک وکیل مرد داشته باشم یا یک وکیل زن؟

داشتن بهترین وکیل تهران از جنس مرد ممکن است بهتر باشد چون « مردان بیشتر به مردان گوش می دهند » و با قدرت صحبت می کنند . یا اگر یک وکیل زن داشته باشید ، ممکن است بتواند به شما کمک کند که جلوه ی بهتری در دادگاه داشته باشید. برخی افراد فکر می کنند که اگر آنها نیاز به بهترین وکیل طلاق « تهاجمی » داشته باشند ، باید یک وکیل مدافع مرد را استخدام کنند ؛ اما اگر افراد کسی را بخواهند که هم دل باشد ، باید یک وکیل طلاق زن انتخاب کنند . من شنیده ام که بسیاری از مردان می گویند که ترجیح می دهند زنان را نمایندگی کنند زیرا یک وکیل خانواده در تهران می تواند به سختی اعتراضات شوهر علیه همسرش را خنثی کند . به عنوان مثال ، یک مرد اعتراض می کند که چرا همسرش وقت و زمان زیادی را در محل کار خود می گذراند ، اما ممکن است استدلال هایی که توسط یک وکیل زن ارائه می شود ، نقاط ضعف بیشتری را به دست طرف مقابل دهد.

پاسخ واقعی این سوال این است که به هیچ وجه اهمیت چندانی ندارد که جنسیت یا شخصیت وکیل شما به چه صورت باشد. به نظر من، مهم است که یک وکیل را پیدا کنید که احساس می کنید یک استراتژی جامع و مناسب برای رسیدگی به پرونده شما در اختیار دارد. جنسیت وکیل شما باید تاثیر بسیار کمی بر نتیجه نهایی دادرسی داشته باشد. مهم است که وکیلی را انتخاب کنید که تجربه کافی داشته باشد ، وضعیت شما را به خوبی درک می کند و موقعیت پرونده را به خوبی در دادگاه بازگو کرده و با تمام وجود از منافع شما در دادگاه محافظت و مراقبت می کند . وکلای زن و مرد بسیاری هستند که هر دو در دعاوی خانواده مهارت و تجربه کافی داشته باشند و اجازه دهید اینگونه بگوییم که زمان تغییر کرده است. در سال های گذشته وکالت شغلی مردانه بود و اصولا زنان چندان به سمت این قبیل حرفه ها نمی رفتند ؛ اما امروزه با رشد دعاوی خانواده در دادگاه و ترجیح زنان برای انتخاب یک وکیل زنان موجب شد که وکالت از انحصار مردان خارج شده و شغلی فراگیر در میان زنان نیز شود . گرچه در کشورهای غربی ، قضاوت زن امری غیر معمول نیست اما در کشور ایران ، به علت قوانین فقهی زنان اجازه قضاوت ندارند .

جالب توجه است که آمار نشان می دهد که تقریبا دو سوم موارد طلاق توسط زنان ثبت شده است. بنابراین، وکلایی  که خود را به عنوان « وکیل دادگستری مرد » تبلیغ می کنند خود را از بخش قابل توجهی از بازار خارج می کنند. چرا آنها این کار را انجام می دهند؟ به تجربه من، این یک شیوه بازاریابی است که برای جذب مردان به کارشان طراحی شده است. یک بررسی ساده از پرونده های دعاوی خانواده معمولا نشان می دهد که این وکلای تبلیغاتی جنسیتی نشان دهنده تعداد زیادی از زنان به عنوان مردان است.

انتخاب یک وکیل خانواده در تهران ، مسئله بسیار جدی و اساسی است . انتخاب درست آن به چندین فاکتور بستگی دارد و هر فردی برای پیشبرد بهتر پرونده خود بهتر است به این مسائل و عامل ها توجه کرده و در نظر داشته باشد.

دعاوی خانواده به علت حساسیتی که برای خانواده دارند می توانند بسیار سخت و دشوار باشند و وکیلی که انتخاب می کنید باید به خوبی از این شرایط و حساسیت آگاه باشد و بداند که باید به چه صورتی پرونده را به پیش ببرد تا بیشترین منفعت را برای موکل داشته باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *