موسسه حقوقی چیست؟

انتخاب موسسه حقوقی درست تحت تأثیر عوامل زیادی قرار دارد که از جمله آنها می توان به موقعیت مکانی و اولویت های دستمزدی شما اشاره کرد .

موسسه حقوقی چیست؟

موسسات حقوقی عموما تلاش می کنند که تعدادی وکیل حقوقی و متخصص در امور مختلف حقوقی استخدام کنند و به این ترتیب برای تمام پرونده هایی که یک موکل ممکن است ارجاع دهد وکیل مربوطه و مورد نیاز را خواهند داشت .

انتخاب یک موسسه حقوقی مناسب و درست ممکن است پروسه ای پیچیده و دشوار باشد ، چرا که تعداد بی شماری موسسه وجود دارد که مشاوره حقوقی می دهند و انتخاب را برای شما دشوار می کند.

بسیاری از این قبیل موسسات هم بدون این که خدمات مناسبی را ارائه دهند در بازار رقابت وجود دارند و با تبلیغات مناسب ، گوی سبقت را از دیگر موسسات حقوقی می ربایند . اما مسئله فقط در انتخاب یک موسسه حقوقی خوب خلاصه نمی شود ؛ بلکه فراتر از این مسئله آن جاست که به هنگام ورود موکل به یک موسسه حقوقی و عدم دریافت پاسخ مناسب و یا پیگیری ضعیف پرونده اعتماد موکل از موسسات حقوقی سلب شده و در این بین موسسات خوش نامی که مشغول به کار هستند و با تمام وجود از منافع موکل حمایت می کنند نیز در این آتش خواهند سوخت و نام خوش موسسات حقوقی از بین خواهد رفت .

در دنیای امروز که همه چیز به سمت تجاری شدن و مجموعه ای شدن پیش می رود ، تجاری شدن مسئله وکالت نیز ناگزیر خواهد بود ؛ به همین علت بهترین و مناسب ترین راه برای تجاری شدن وکالت ، رونق یافتن موسسات حقوقی است.

اما در این میان نکاتی وجود دارند که بهتر است شما به عنوان شخصی که تصمیم به تاسیس یک موسسه حقوقی دارید در نظر داشته باشید . بهتر است در ابتدا تمام جنبه های مالی ، تجاری و حقوقی تاسیس این موسسه را در نظر بگیرید و پس از آن اقدام نمایید . این اطلاعات شامل طیف وسیعی هستند که شامل نکات زیر خواهند بود:

1 ـ از تفاوت های جبران خسارت در میان موسسه های حقوقی  و شرکت های” بازار آزاد ” در مقابل شرکت های تضامنی آگاهی داشته باشید.

2 ـ به جز این که واقعا یک موسسه حقوقی تاسیس کنید راه دیگری وجود ندارد که متوجه شوید که آیا تاسیس آن برای شما مناسب است یا خیر . اگر قبلا در معرض تاسیس آن قرار نگرفته اید پیشنهاد می کنیم که پیشنهادهایی را از موسسه های حقوقی بپذیرید تا انعطاف بیشتری در رزومه حرفه ای خود داشته باشید .

3 ـ به حرف افراد دیگر اعتماد نکنید که چقدر یک موسسه حقوقی ممکن است با موسسات دیگر متفاوت باشد . یک موسسه حقوقی شباهت های زیادی با شرکت های همکار دیگر دارد و در عوض به حجم کاری که موسسه در زمینه های مربوطه  انجام می دهد نگاه کنید و در مورد افرادی که ملاقات کرده اید وبا آن ها کار می کنید فکر کنید .

به عنوان یک وکیل چه موسسات حقوقی را باید انتخاب کنیم؟

عواملی هستند  که در انتخاب یک موسسه حقوقی مورد توجه قرار می گیرند و اعتبار و پرستیژ موسسه تنها یکی از آنهاست . اما همه عوامل دیگر (تقریبا) با یکدیگر برابر هستند، با شروع از یک موسسه معتبرتر می توانید مسیر خود را هموار تر کنید. به یاد داشته باشید که در مورد اولین کار شما به عنوان یک همکار موسسه حقوقی صحبت می کنیم. در انتخاب موسسه ای که اعتبار و نام خوشی ندارد احتیاط کنید چرا که فراموش نشود که با عضویت شما در این موسسه ، ناگزیر شما بخشی از اعتبار و موقعیت خود را به عنوان یک وکیل به مجموعه اضافه می کنید و بدنامی موسسه شما و موقعیت شما را نیز در بر می گیرد .

دلیل این که اعتبار اولیه موسسه شما بسیار مهم است، به این علت است که کارفرمایان آینده شما نیز این مسئله را مهم خواهند دید. شما ممکن است در یک شرکت کوچکتر به تجربه و آموزش بسیار بهتر دست یابید، اما کارفرمایان احتمالی معمولا این کار را نمی کنند . هنگامی که شما در یک شرکت شناخته شده هستید، آموزش و تجربه شما مقدار معینی خواهد بود و از آن حد تجاوز نخواهد کرد به عبارت دیگر در موسسات کوچک شما می توانید تا جایی که می خواهید به کسب تجربه بپردازید اما در موسسات بزرگ حقوقی مجالی برای تجربه و آزمون و خطا وجود ندارد. چرا که نمی توان اعتبار موسسه را برای کسب تجربه شما در معرض خطر قرار داد .

به یاد داشته باشید که وکلای موجود در یک موسسه حقوقی می توانند از اعتبار بیشتری نسبت به خود موسسه برخوردار باشند و این به طور کلی مربوط به اعتبار شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *