وکیل متخصص در دعاوی خانواده

وکلا دوست دارند جوک هایی درباره اینکه چقدر ریاضیاتشان بد است بسازند . اغلب این جوک ها حاوی جملاتی  هستند که عبارتند از : « اگر من در ریاضی خوب بودم مهندس می شدم » و یا اگر « من در ریاضی و علم خوب بودم ، دکتر می شدم نه یک وکیل »

هیچکسی بیشتر از وکلا ، جوک های مربوط به وکالت را دوست ندارد ، اما این اظهارات به طور جهانی صادق نیست . بسیاری از وکلا هستند که در ریاضی خوب هستند . در حقیقت در تیم حقوقی سفیر صلح ، وکلایی نیز پیدا می شوند که امور محاسباتی و ریاضیاتی را به خوبی انجام می دهند . داشتن یک وکیل که در زمینه ریاضی و حسابداری متخصص است کمک می کند که به نقاط و ریزه کاری های پرونده و جزئیات آن توجه بیشتری کند و بتواند تحلیل بهتری از پرونده داشته باشد . اما این مسئله به هیچ وجه موجب نمی شود که در یک موسسه  مشاوره حقوقی نیازی به یک متخصص مالی نباشد . هنگامی که موضوع مسائل مالی مطرح باشد ، جایگزینی برای یک متخصص مالی واجد شرایط وجود ندارد .

به هنگام مواجهه با قوانین خانواده ، دلایل بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است شما را وادار به استفاده از متخصص کند . به طور مشابه ، این مسئله مانند دیگر امور است که به هنگام حل آن ها نیاز به استخدام یک متخصص دارید . ممکن است به یک متخصص برای ارزیابی و قیمت گذاری خانه های یا کسب و کار خود نیاز داشته باشید . شما ممکن است متخصصی برای تصمیم گیری در مورد درآمد طرفین و یا برنامه نگهداری از فرزندانتان نیاز داشته باشید . به هر دلیلی ممکن است در وهله اول در نظر بگیرید که به چه نوع وکیلی نیاز دارید . این مقاله به دو « کلاس » متخصصان در حقوق خانواده نگاه می کند.

1 ـ کارشناس مشترک (خنثی)

کارشناس مشترک ، گاهی اوقات به عنوان یک کارشناس بی طرف شناخته می شود . این متخصص برای انجام کار خاصی در ارتباط با تخصص خود منصوب می شود . در مورد این متخصص ویژه مسئله این است که آنها توسط هر دو طرف یا دادگاه « استخدام » شده اند ، در نتیجه آنها هیچ وفاداری به هیچ یک از طرفین ندارند . شغل آنها این است که به حقایق پرونده رسیدگی کنند و حکم دادگاه را در نظر بگیرند.

موارد مثبت و منفی متعددی برای استخدام یک متخصص مشترک وجود دارد . در جنبه مثبت ، هزینه ها معمولا کمتر از آن است که اغلب توسط طرفین به اشتراک گذاشته می شود . اگرچه همیشه یک متخصص مشترک نمی تواند سطح دادرسی های مربوط به یک موضوع را با توجه به موضع خنثی آن کاهش دهد. در نهایت ، دادگاه ها تمایل دارند نظر کارشناسان مشترک را بیشتر بررسی کنند ، زیرا در روابط آنها با طرفین هیچ گونه تعصب ذاتی وجود ندارد .

2 ـ کارشناس یک طرف  (خنثی نیست)

وکیل متخصص در دعاوی خانواده ، تنها توسط یک طرف استخدام می شود . کار وکیل متخصص در دعاوی خانواده بسیار شبیه به متخصص مشترک است . از آنها خواسته می شود نظرات خود را با توجه به حقایق پرونده و تخصص خاص خود تهیه کنند. تفاوت اصلی این است که آنها نسبت به یکی از طرفین دعوی وفاداری دارند . آنها توسط یک طرف دعوی استخدام می شوند و انتظار می رود که در صورت امکان ، نظر خود را مطابق با نظریه طرف خود ارائه دهند .  

چندین نکته مثبت در استخدام وکیل حقوقی متخصص در دعاوی خانواده وجود دارد . با متخصص خودتان می توانید تأثیر قابل توجهی در روایت گزارش خود داشته باشید . این بدان معنا نیست که شما می توانید یک وکیل متخصص در دعاوی خانواده را برای پیشبرد پرونده خود استخدام کنید . مهمتر از همه ، این است که یک وکیل متخصص در دعاوی خانواده در قبال پرونده شما متعهد و موظف خواهد شد و باید روند پیگیری پرونده را به نوعی تنظیم کند که در نهایت همه چیز به سود شما پیش برود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *