مشاوره حقوقی | مشاور حقوقی

در مورد جلسات دادرسی و سایر مسائل حقوقی خود نگران هستید و مدام سوال می کنید که چگونه از یک مشاوره حقوقی خوب بهره مند شوید ؟ مطمئن نیستید که چگونه می توانید هزینه وکیلی که سزاوار آن هستید را پرداخت کنید ؟ خب نگران نباشید ، چرا که مجموعه ای گسترده از وکلای زبده در موسسه حقوقی سفیر صلح در دسترس شماست و همچنین خدمات حقوقی همراه با تخفیف وجود دارد که می توانید برای دریافت مشاوره و استخدام وکیل حقوقی از آنها استفاده کنید.

 مشاوره حقوقی رایگان

ـ یک جلسه مشاوره حقوقی رایگان با یک وکیل محلی برنامه ریزی کنید : بسیاری از وکلا از مشاوره ۱۰ تا ۶۰ دقیقه رایگان ارائه می دهند. دفتر تلفن یا دایرکتوری آنلاین خود را برای یافتن وکلای منطقه بررسی کنید. حتی اگر در یک آگهی موسسه حقوقی مشاور حقوقی رایگان ذکر نشده، هنوز هم باید تماس بگیرید و در مورد آن تحقیق کنید، زیرا اکثر وکلا یک موکل احتمالی را حداقل ۱۰ دقیقه مشاوره رایگان خواهند داد.

طرحی برای پرداخت حق الوکاله وکیل پیشنهاد کنید : برخی از وکلا مایل هستند که یک طرح پرداخت حق الوکاله به شما ارائه کنند تا مجبور نباشید تمام هزینه ها را بطور همزمان و یکجا پرداخت کنید. ممکن است این طرح شامل پرداخت اقساطی باشد ؛ به این ترتیب که ماهیانه شما مبلغی از کل قرارداد را تا هنگام تسویه کامل پرداخت کنید. با این حال ، بهتر است بدانید که این مساله کاملا به وکیل مورد نظر بستگی دارد که آیا این انتخاب را پیش روی شما قرار خواهد داد یا خیر ؟

هنگامی که برای اولین بار با وکیل مورد نظر خود تماس می گیرید بهتر است این سوال را از او بپرسید تا تکلیف هزینه های شما مشخص تر شود. وضعیت خود را به وکیل توضیح دهید ، به او گزارش مالی خود و خدمات حقوقی / کمک های قانونی و مشاوره که نیاز دارید را بیفزایید.

ـ یک وکیل جوانتر را در نظر بگیرید : وکلای جوانتر در مورد آخرین تحولات قانونی به روز هستند، اما ممکن است موکلین کمتری داشته باشند و زمان بیشتری را برای پرونده شما اختصاص دهند. یک وکیل جوان حتی ممکن است تصمیم بگیرد که کمتر از میانگین بازار دریافت کند ؛ زیرا این قبیل وکلا هنوز به عنوان وکلای با تجربه شناخته نمی شوند و ممکن است تجارب کمی برای رسیدگی به پرونده های بزرگ داشته باشند. از وکیل جوان خود بپرسید که تجربه او در زمینه پرونده های مشابه پرونده ی شما چقدر است. در ضمن می توانید به فکر استخدام یک وکیل پایه دو یا کارآموز نیز باشید.

پرداخت حق وکیل از طریق اموال و دارایی ها : یک وکیل ممکن است حق الزحمه خود را از اموال و دارایی های شما دریافت کند . البته این مسئله تا جایی صدق می کند که این اموال درگیر مسائل قانونی جاری شما نباشند .

بنابراین، اگر دارایی های فیزیکی مانند زمین دارید، که مایل به پرداخت حق وکیل از این منبع هستید، یک وکیل می تواند زمین را به عنوان پرداخت در نظر بگیرد، تا زمانی که زمین جزء قضیه پرونده نیست.

خدمات رایگان مشاوره حقوقی

خدمات رایگان مشاور حقوقی

علاوه بر این، شما می توانید خدمات رایگان از یک وکیل در تهران دریافت کنید و هزینه آن را از طریق کسب و کارتان پرداخت کنید. این مسئله تا جایی صادق است که کسب و کار مربوطه هیچ ارتباطی با دادرسی مورد نیاز شما نداشته باشد.

به عنوان یک قاعده کلی، تنها شخصی که می تواند به شما مشاوره بدهد یا نماینده شما در دادگاه باشد وکیل است. البته، شما نیز آزاد هستید که نماینده خود در دادگاه باشید اما در صورتی که این کار را انجام دهید، احتمالا فقط دانش حقوقی محدودی خواهید داشت. در حالی که هر کس دیگری آزاد است که به شما اطلاعات قانونی ارائه دهد ؛ ولی ارائه مشاوره چیزی است که تقریبا به طور انحصاری برای وکلا محدود شده است . با این حال ، بسیاری از افراد ، وکلا را به طرز غیرقابل قبولی گران می بینند و این مسئله باعث میشود افرادی که دارای مشکلات حقوقی هستند ، باور کنند که نمی توانند مشاوره بگیرند. خوشبختانه، اگر مشکلی با مسائل قانونی دارید، راه هایی برای دریافت مشاور رایگان وجود دارد.

ـ کمک های حقوقی : موسسات حقوقی در سراسر ایران وجود دارند که خدمات حقوقی را برای افرادی که ممکن است قادر به پرداخت هزینه آن نباشند، ارائه دهد. موسسات حقوقی به ویژه در پرونده های مدنی ساده مانند طلاق، اختلافات مالکان، مستاجرین، ادعاهای مزایا و غیره خدمات مشاوره خود را ارئه می دهند. در پرونده های جنایی و کیفری، دولت به صورت قانونی متعهد می شود که در صورتی که متهم توانایی استخدام و پرداخت حق یک وکیل را نداشته باشد ، دولت برای او یک وکیل انتخاب نماید. به همین دلیل، موسسات حقوقی تمایل دارند خدمات خود را به پرونده های مدنی محدود کنند و نه به موارد کیفری.

ـ امور خیریه ای : اگرچه این مسئله ممکن است عجیب وغریب باشد، بسیاری از وکلا، از جمله وکلای  بسیار موفق ، گاهی وکالت افراد را به صورت رایگان بر عهده می گیرند. این مسئله به عنوان یک کار حرفه ای شناخته می شود. وکلا اغلب با یک انجمن دولتی همکاری می کنند و برای افرادی که کم بضاعت هستند و توانایی پرداخت حق الوکاله ندارند مشاوره رایگان ارائه می دهند . تمایل وکلا این است که برای افرادی که درگیر پرونده هایی مانند خشونت خانگی و یا مهاجرت غیرقانونی هستند این قبیل خدمات مشاوره خود را ارائه دهند.

ـ دانشکده های حقوق : یکی از بهترین شیوه هایی که دانشجویان حقوق می توانند برای حرفه های آینده خود آماده شوند ، شرکت در یک انجمن دانشکده حقوق است. اکثر دانشکده های حقوق ایران این کلینیک ها را برای افراد کم درآمد در محیط اطراف برپا می کنند. کلینیک ها توسط خود استادان حقوق اداره می شوند، در حالیکه دانشجویان اکثریت کارکنان را تشکیل می دهند و تمایل دارند بیشتر با اعضای جامعه سرو کار داشته باشند. در این هنگام استاد مربوطه بر کار دانشجو نظارت می کند، به این دلیل که گرچه دانشجویان ممکن است اطلاعات کافی درباره مسائل حقوقی داشته باشند اما برای ورود به پرونده های بزرگ آمادگی و تجربه لازم را نداشته باشند

از این طریق تعداد زیادی از مردم می توانند از مشاوره حقوقی ارزان یا حتی رایگان بهره مند شوند. با توجه به افزایش هزینه های دادرسی، حفظ گزینه های حقوقی قانونی در دسترس کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که هر کس بدون توجه به میزان درآمد خود می تواند از دسترسی بی حد و حصر به سیستم عدلی برخوردار باشد.

مشاوره حقوقی وکلای سفیر صلح

گروه وکلای سفیر صلح آماده ارائه مشاوره کارآمد و انجام امور حقوقی شما عزیزان هموطن می باشد . برای این منظور کافی است با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ـ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید .

قبل از هر چیز امیدواریم که مسئله انتخاب مشاوره برای شما جدی باشد، اگر مسائل جاری زندگی خود را با یک مشاوره در میان بگذارید از بسیاری از تنشهایی که در آینده ممکن است در زندگی از آن رنج ببرید خلاص می یابید پس با تاکید دوباره بر موضوع مشاور حقوقی است یک مشاوره برای خود و اعضای خانواده تان در نظر داشته باشید. در خصوص مشاور به طور کلی اصلا تردید به خود راه ندهید و سعی کنید مشکلات خود را با یک مشاوره حقوقی مجرب در میان بگذارید. تا ثمرات ان را به طور محسوس در زندگی خود حس کنید.

انواع مشاوره حقوقی وکلا

مشاوره یکی از حوزه های فعالیت وکلا است . یک وکیل می تواند انتخاب کند که پرونده های بزرگی را به دست بگیرد و مرتباً به دادگاه ها در رفت و آمد باشد و یا این که تصمیم بگیرد در دفتر حقوقی خود نشسته و به موکلانی که برای حل و فصل پرونده های خود به او مراجعه می کنند ، مشاوره ارائه دهد .
معمولاً تمام وکلا برخی از ساعت های کاری خود را به مشاوره اختصاص می دهند و موکل می تواند در رابطه با پرونده خود تمام اسناد و مدارک را برای وکیل شرح دهد و وکیل مورد نظر با توجه به حقایق پرونده اطلاعات و دستورالعمل هایی را برای موکل خود ارائه کند تا موکل بتواند بدون حضور یک وکیل در دادگاه حاضر شده و بتواند از پرونده خود دفاع کند . شیوه های مختلفی برای مشاوره وجود دارد و شما می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید . می توانید تلفن خود را برداشته و با وکیل مورد نظر تماس بگیرید و این گونه مشاوره تلفنی دریافت کنید . البته این مسئله چندان مناسب نیست چرا که شما از طریق تلفن نمی توانید به درستی تمام حقایق پرونده و اسناد و مدارک را توضیح دهید و ممکن است وکیل شما نیز نتواند به درستی این مسائل را درک کند و در نتیجه اطلاعات درستی در اختیار موکل قرار ندهند . توصیه تیم حقوقی سفیر صلح به شما این است که با یکی از مشاوران حقوقی که در این مجموعه حضور دارند ، تماس گرفته و پرونده خود را برای او شرح دهید ، تا بتواند به درستی شما را در رابطه با پرونده راهنمایی کند و مشاوره حقوقی به شما ارائه دهد .

مشاوره حقوقی

برخی از وکلا ترجیح می دهند که به جای سپری کردن وقت و زمان خود در دادگاه ها و زندان ها برای دیدن محکومان و موکلین خود ، در دفتر خود نشسته و به دیگران مشاوره ارائه دهند . اصولا به این وکلا ، مشاور حقوقی گفته می شود و دارای مهارت هایی هستند که دیگر وکلا شاید از آن محروم باشند . این گونه وکلا باید به خوبی بتوانند با موکل خود ارتباط برقرار کرده و بیشتر شبیه به یک روان شناس برخورد می کنند . چرا که باید بتوانند به خوبی اعتماد یک موکل را جلب کنند تا موکل بتواند به راحتی و بدون دغدغه راجع به مشکلات و پرونده خود صحبت کند . به همین علت توصیه می شود مشاوره به صورت حضوری صورت گیرد تا مشاور بتواند علاوه بر کمک به شما در رابطه با پرونده ، بتواند به خوبی با شما ارتباط برقرار کند و به مانند یک روان شناس در رابطه با مشکلی که هم اکنون درگیر آن هستید ، به شما مشاوره دهد .
نکته دیگر این است که مشاوره حقوقی عموماً نیاز دارد که تمام اسناد و مدارک و شواهد شما را از پرونده در اختیار داشته باشد . تنها کاری لازم و ضروری است که مشاور انجام دهد این است که اسناد را به خوبی آنالیز و تحلیل کند و درک درستی از پرونده داشته باشد ، پس از آن باید اطلاعات و دریافت های خود از پرونده را با شما به اشتراک بگذارد و این گونه شما را راهنمایی کند که چگونه در دادگاه حاضر شوید ، چگونه از حقوق خود دفاع کند و از کدام مواد قانونی برای توجیه حقوقی منویات خود استفاده کنید . مشاور به شما آموزش می دهد که چگونه نظر قضات را به خود جلب کنید و چگونه در برابر حملات وکیل طرف مقابل خود دوام بیاورید و این که اصولا چگونه از خود دفاع کنید تا موفقیت حاصل شود. پس در انتخاب بهترین وکیل دادگستری دقت نمایید و از ابزار های که در اختیار دارید به جستجوی وکیل بپردازید. پیشنهاد ما این است که به چند نکته در انتخاب وکیل و مشاور حقوقی دقت نمایید. اول اینکه وکیل شما به محل دادگاه نزدیک باشد ، به طور مثال بهتر است شما به دنبال بهترین وکیل تهران باشید. نکته دوم هم که بسیار مهم است، توجه به حوزه تخصصی فعالیت وکیل است به طور مثال ، اگر قصد جدایی دارید ؛ بهتر است به دنبال بهترین وکیل طلاق باشید.

وظایف مشاور حقوقی

مشاور حقوقی بر خلاف یک وکیل دادگستری می توانند به هر دو طرف در رابطه با پرونده شان به آن ها مشاوره بدهد . در اغلب موارد، وکیل نماینده «شاکی» یا «متقاضی» خواهد بود ، اما یک مشاور می تواند با هر دو طرف کار کند . چرا که اساس کار وی این است که در ساعت مشخصی به موکلین مشخصی وقت مشاوره حقوقی بدهد و بتواند آن ها را در روند پیگیری پرونده هدایت کند.
هنگامی که وکیل ، مقدمات دفاع از یک پرونده را تدارک دیده است ، باید با دادگاه هماهنگ شود ، اسناد محرمانه داده شود و یک شماره پرونده تعیین گردد . هزینه هایی مربوط به این مسئله وجود دارد که اجتناب ناپذیر است و باید پرداخت شود .
در اکثر کشورها ، اگر یک زن و شوهر بدون فرزند باشند ، طلاق آنها به صورت اداری انجام می شود ، به این معنی که پرونده ها توسط یک قاضی بدون یک دادرسی امضا خواهد شد . اما هنگامی که یک زن و شوهر دارای فرزندان است و یا یک قرارداد غیرمعمول پیچیده دارند ، معمولا باید به دادگاه بروند و آن جا بر سر مسائل این چنینی به یک توافق برسند ، اما یک مشاور نیازی به انجام این قبیل اقدامات ندارد و تنها در همین زمینه ها و بدون حضور در دادگاه به موکلین مشاوره دهد .
اگر یک جلسه دادرسی لازم باشد ، وکیل پایه یک دادگستری به طور کلی با موکل همراه است و ممکن است هزینه یک ساعته برای حضور در دادگاه را بپردازد . وکیل شاکی ( و یا متشاکیان ، در صورت نیاز ) را در جایگاه قرار می دهد و در مورد هر یک از شرایط قرارداد سوالاتی می پرسد .