مشاوره حقوقی

در مورد جلسات دادرسی و سایر مسائل قانونی خود نگران هستید و مدام سوال می کنید که چگونه از یک مشاوره حقوقی خوب بهره مند شوید ؟ مطمئن نیستید که چگونه می توانید هزینه وکیلی که سزاوار آن هستید را پرداخت کنید ؟ خب نگران نباشید ، چرا که مجموعه ای گسترده از منابع حقوقی رایگان در دسترس است و همچنین گزینه های خدمات قانونی تخفیف یافته ای وجود دارد که می توانید برای دریافت مشاوره حقوقی قانونی و استخدام وکیل از آنها استفاده کنید.

ـ یک جلسه مشاوره حقوقی رایگان با یک وکیل محلی برنامه ریزی کنید : بسیاری از وکلا از مشاوره حقوقی ۱۰ تا ۶۰ دقیقه رایگان ارائه می دهند. دفتر تلفن یا دایرکتوری آنلاین خود را برای یافتن وکلای منطقه بررسی کنید. حتی اگر در یک آگهی موسسه حقوقی مشاور حقوقی رایگان» ذکر نشده، هنوز هم باید تماس بگیرید و در مورد آن تحقیق کنید، زیرا اکثر وکلا یک موکل احتمالی را حداقل ۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی رایگان خواهند داد.

طرحی برای پرداخت حق الوکاله وکیل پیشنهاد کنید : برخی از وکلا مایل هستند که یک طرح پرداخت حق الوکاله به شما ارائه کنند تا مجبور نباشید تمام هزینه ها را بطور همزمان و یکجا پرداخت کنید. ممکن است این طرح شامل پرداخت اقساطی باشد . به این ترتیب که ماهیانه شما مبلغی از کل قرارداد را تا هنگام تسویه کامل پرداخت کنید. با این حال ، بهتر است بدانید که این مساله کاملا به وکیل مورد نظر بستگی دارد که آیا این انتخاب ( مشاور حقوقی ) را پیش روی شما قرار خواهد داد یا خیر ؟

هنگامی که برای اولین بار با وکیل مورد نظر خود تماس می گیرید بهتر است این سوال را از او بپرسید تا تکلیف هزینه های شما مشخص تر شود. وضعیت خود را به وکیل توضیح دهید ، به او گزارش مالی خود و خدمات حقوقی / کمک های قانونی و مشاور حقوقی که نیاز دارید را بیفزایید.

ـ یک وکیل جوانتر را در نظر بگیرید : وکلای جوانتر در مورد آخرین تحولات قانونی به روز هستند، اما ممکن است موکلین کمتری داشته باشند و زمان بیشتری را برای پرونده شما اختصاص دهند. یک وکیل جوان حتی ممکن است تصمیم بگیرد که کمتر از میانگین بازار دریافت کند ؛ زیرا این قبیل وکلا هنوز به عنوان وکلای با تجربه شناخته نمی شوند و ممکن است منابع کمی برای رسیدگی به پرونده های بزرگ داشته باشند. از وکیل جوان خود بپرسید که تجربه او در زمینه پرونده های مشابه پرونده ی شما چقدر است. در ضمن می توانید به فکر استخدام یک وکیل پایه دو یا کارآموز نیز باشید.

پرداخت حق وکیل از طریق اموال و دارایی ها : یک وکیل ممکن است حق الزحمه خود را از اموال و دارایی های شما دریافت کند . البته این مسئله تا جایی صدق می کند که این اموال درگیر مسائل قانونی جاری شما نباشند .

بنابراین، اگر دارایی های فیزیکی مانند زمین دارید، که مایل به پرداخت حق وکیل از این منبع هستید، یک وکیل می تواند زمین را به عنوان پرداخت در نظر بگیرد، تا زمانی که زمین جزء قضیه پرونده نیست.

علاوه بر این، شما می توانید خدمات رایگان از یک وکیل دریافت کنید و هزینه آن را از طریق کسب و کارتان پرداخت کنید. این مسئله تا جایی صادق است که کسب و کار مربوطه هیچ ارتباطی با دادرسی مورد نیاز شما نداشته باشد.

به عنوان یک قاعده کلی، تنها شخصی که می تواند به شما مشاوره حقوقی بدهد یا نماینده شما در دادگاه باشد وکیل است. البته، شما نیز آزاد هستید که نماینده خود در دادگاه باشید اما در صورتی که این کار را انجام دهید، احتمالا فقط دانش حقوقی محدودی خواهید داشت. در حالی که هر کس دیگری آزاد است که به شما اطلاعات قانونی ارائه دهد ، ارائه مشاور حقوقی چیزی است که تقریبا به طور انحصاری برای وکلا محدود شده است . با این حال ، بسیاری از افراد ، وکلا را به طرز غیرقابل قبولی گران می بینند و این مسئله باعث میشود افرادی که دارای مشکلات حقوقی هستند ، باور کنند که نمی توانند مشاوره حقوقی بگیرند. خوشبختانه، اگر مشکلی با مسائل قانونی دارید، راه هایی برای دریافت مشاور حقوقی رایگان وجود دارد.

ـ کمک های حقوقی : موسسات حقوقی در سراسر ایران وجود دارند که خدمات حقوقی را برای افرادی که ممکن است قادر به پرداخت هزینه آن نباشند، ارائه دهد. موسسات حقوقی به ویژه در پرونده های مدنی ساده مانند طلاق، اختلافات مالکان، مستاجرین، ادعاهای مزایا و غیره خدمات مشاوره حقوقی خود را ارئه می دهند. در پرونده های جنایی و کیفری، دولت به صورت قانونی متعهد می شود که در صورتی که متهم توانایی استخدام و پرداخت حق یک وکیل را نداشته باشد ، دولت برای او یک وکیل انتخاب نماید. به همین دلیل، موسسات حقوقی تمایل دارند خدمات خود را به پرونده های مدنی محدود کنند و نه به موارد کیفری.

ـ امور خیریه ای : اگرچه این مسئله ممکن است عجیب وغریب باشد، بسیاری از وکلا، از جمله وکلای  بسیار موفق ، گاهی وکالت افراد را به صورت رایگان بر عهده می گیرند. این مسئله به عنوان یک کار حرفه ای شناخته می شود. وکلا اغلب با یک انجمن دولتی همکاری می کنند و برای افرادی که کم بضاعت هستند و توانایی پرداخت حق الوکاله ندارند مشاوره حقوقی رایگان ارائه می دهند . تمایل وکلا این است که برای افرادی که درگیر پرونده هایی مانند خشونت خانگی و یا مهاجرت غیرقانونی هستند این قبیل خدمات مشاوره حقوقی خود را ارائه دهند.

ـ دانشکده های حقوق : یکی از بهترین شیوه هایی که دانشجویان حقوق دان می توانند برای حرفه های آینده خود آماده شوند ، شرکت در یک انجمن دانشکده حقوق است. اکثر دانشکده های حقوق ایران این کلینیک ها را برای افراد کم درآمد در محیط اطراف برپا می کنند. کلینیک ها توسط خود استادان حقوق اداره می شوند، در حالیکه دانشجویان اکثریت کارکنان را تشکیل می دهند و تمایل دارند بیشتر با اعضای جامعه سرو کار داشته باشند. در این هنگام استاد مربوطه بر کار دانشجو نظارت می کند، به این دلیل که گرچه دانشجویان ممکن است اطلاعات کافی درباره مسائل حقوقی داشته باشند اما برای ورود به پرونده های بزرگ آمادگی و تجربه لازم را نداشته باشند

از این طریق تعداد زیادی از مردم می توانند از مشاور حقوقی ارزان یا حتی رایگان بهره مند شوند. با توجه به افزایش هزینه های دادرسی، حفظ گزینه های حقوقی قانونی در دسترس کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که هر کس بدون توجه به میزان درآمد خود می تواند از دسترسی بی حد و حصر به سیستم عدلی برخوردار باشد.

گروه وکلای سفیر صلح آماده ارائه مشاوره حقوقی کارآمد و انجام امور حقوقی شما عزیزان هموطن می باشد . برای این منظور کافی است با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ـ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید .