آنچه در ملاقات با وکیل طلاق باید بدانید

دریافت مشاوره رایگان از وکیل می تواند بسیار مفید باشد ، اگر که شما بدانید که چگونه بیشتر از زمان خود استفاده کنید . ملاقات با وکیل معمولا حدود یک ساعت طول می کشد که طی آن شما اطلاعاتی را با وکیل مربوط  و راجع به موضوع حقوقی خود به اشتراک می گذارید . در عوض ، با در نظر گرفتن اطلاعاتی که ارائه دادید ، وکیل پایه یک دادگستری به شما حقوق و گزینه های قانونی شما را ارائه می دهد .

مهم است که برای مشاوره طلاق آماده شوید . اول ، شما باید از لحاظ احساسی خود را آماده کنید . این آمادگی شامل بحث در مورد چیزهایی است که بسیار شخصی هستند ، که ممکن است عادت نداشته باشید که درباره آن ها با دیگران صحبت کنید . این مسئله خصوصاً زمانی اتفاق می افتد که شما با مشکلات زناشویی یا خانوادگی مواجه هستید . بدانید که بهتر است خشم ، سرخوردگی و درد را بیان کنید و گریه کنید . تشخیص این احساسات قبل از اینکه شما با یک وکیل ملاقات کنید کمک خواهد کرد که جلسه برای شما راحت تر شود .

سپس آماده باشید که در مورد دارایی خود و همسرتان صحبت کنید . این دارایی ها ممکن است شامل حساب های بانکی ، صندوق بازنشستگی ، کسب و کار ، اتومبیل و خانه ها باشند . همچنین برای بحث در مورد بدهی ها ( وام مسکن ، وام های اعتباری ، وام های بانکی و البته بدهی های کارت اعتباری ) آماده باشید . داشتن یک بحث پیشگام دربارۀ دارایی ها و بدهی ها در یک مشاوره طلاق اولیه ، وکیل حقوقی را قادر می سازد تا ایده های گسترده ای از وضعیت شما را بیابید و همه مسائل بالقوه را به موقع تشخیص دهید .

درآمد شما ، بخش بعدی بحرانی است که شما باید برای بحث در مورد آن آماده باشید . نه تنها درآمد هر یک از طرفین ( یا فقدان آن ) در تعیین میزان حمایت از فرزند و یا حضانت فرزند مهم است ، بلکه این مسئله تا حد زیادی بر توانایی یکی از طرفین برای پیگیری دعوا تاثیر می گذارد .

این نیز حیاتی است که شما تصوری از اهداف خود و نتیجه ایده آل خود داشته باشید . هر چه صادقانه تر با وکیل خود و خودتان در ابتدای پرونده برخورد کنید ، وکیل شما موثرتر خواهد بود . از خودتان سؤالاتی مانند سوالات زیر بپرسید : « آیا واقعاً می خواهم که فرزندم را با برنامه کاری خودم نگهداری کنم ، زمانی که ممکن است طرف دیگر بهتر از من قادر به انجام این کار باشند ؟ » یا « چقدر برای من مهم است که در خانه مان باقی بمانم ». در حالت ایده آل ، به این نوع سوالات باید قبل از اینکه با یک وکیل ملاقات کنید فکر کنید.

اطمینان حاصل کنید که کپی هایی از همه اسنادی قانونی که قبلا داشته اید ، از قبیل یک توافقنامه پیش از موعد یا پس از توافق نامه ، احضاریه طلاق یا گزارش های مالی را با خود به همراه دارید . اگر قبلا توسط یک وکیل معرفی شده اید و به دنبال تغییر نوع مشاوره هستید ، آمادگی شما برای بحث درباره آنچه که در پرونده شما اتفاق افتاده است ، بیشتر خواهد بود و احتمالاً می دانید که برای مشاوره طلاق به چه اسناد و مدارکی احتیاج دارید که با خود به همراه داشته باشید.

طبیعی است که بخواهید حریم خصوصی خانواده خود را حفظ کنید ، مخصوصاً اگر که احساس شرمساری می کنید ، اما مهم است که در مورد مشاغل حقوقی به صورت محرمانه صحبت کنید . ممکن است با سوالاتی همچون « آیا خشونت خانوادگی وجود داشته است؟ » یا « آیا پای یک نفر در میان بوده است ؟ » مواجه شوید اما با داشتن پاسخ مناسب در طول یک مشاوره طلاق به وکیل خود کمک خواهید کرد تا وضعیت شما را بهتر درک کند. اگر مطمئن نیستید که آیا این اطلاعات با موضوع پرونده مرتبط هستند یا خیر، به هر حال بهتر است که آن ها را با وکیل خود به اشتراک بگذارید . حقیقت و پیش داوری به وکیل شما کمک خواهد کرد تا به شما کمک بیشتری کند.

به یاد داشته باشید که تمام اطلاعاتی که به وکیل در یک مشاوره حقوقی داده می شود ، محرمانه است ، بنابراین هیچ تردیدی وجود ندارد که باید صادق باشید. اگر در مورد طلاق فکر می کنید ، ملاقات با یک وکیل  برای اولین بار می تواند ترسناک باشد و در ملاقات با بهترین وکیل طلاق  اولیه کاملا طبیعی است که ندانید چه چیزی دارید یا چه چیزی می خواهید . اما اگر بتوانید ، با آماده شدن ، سازماندهی و ارتباط با وکیل ، بیشترین مشورت را دریافت خواهید کرد.

ما یک مشاوره حقوقی طلاق و ملاقات با وکیل اولیه رایگان ارائه می دهیم زیرا ما معتقدیم که موکل و وکیل برای شناختن یکدیگر و تعیین اهداف و حوزه های اولویت خود قبل از انجام پرونده و رابطه موکل و وکیل باید مهم باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *