چگونه از یک وکیل آنلاین مشاوره بگیریم؟

گاهی اوقات شما لزوماً نیازی به استخدام یک وکیل برای نمایندگی شما در دادگاه ندارید ، فقط یکی دو سوال در مورد یک مسئله قانونی یا حقوقی دارید. همچنین ممکن است بخواهید با یک وکیل مشورت کنید زیرا شما یک شکایت اداری یا درخواست برای مزایا یا کمک دارید. برای اهداف محدود و کوچک، شما ممکن است بخواهید برای مشاوره حقوقی با یک وکیل آنلاین گفتگو داشته باشید که می تواند ارزان تر و راحت تر از استخدام وکیل یا برنامه ریزی برای یک جلسه حضوری در دفتر وکیل باشد.

تصمیم بگیرید که آیا به وکیل محلی آنلاین نیاز دارید. نوع مساله حقوقی که شما با آن روبرو هستید، ممکن است به شدت به قوانین ایالتی یا محلی بستگی داشته باشد. با توجه به سوالاتی که قصد دارید از وکیل بپرسید، ممکن است لازم باشد با کسی که در شهر یا ایالت شما فعالیت می کند صحبت کنید.

برای مثال، پرسش از یک وکیل که در سراسر کشور مشغول به کار باشد، پرسش های عمومی در مورد مسئولیت مدنی یا قانون طلاق بدون اشکال و امکان پذیر باشد. با این حال، پاسخ های خاص تر به قانون کشور شما بستگی دارد.

اگر سوالی در مورد معاملات یا برنامه ریزی املاک دارید، معمولا باید با یک وکیل دارای مجوز در شهر خود صحبت کنید. کشورهای مختلف قوانین خود را برای اموال، به ویژه اموال به دست آمده در طول ازدواج دارند.

اغلب اوقات شما به یک وکیل دارای مجوز در کشور نیاز ندارید تا به پرسش های اساسی در مورد قراردادها پاسخ دهد و قوانین مربوط به نقض قراردادها اساسا در سراسر کشور یکسان است.

اگر در مورد قانون ایالتی، مانند قانون استخدام یا قانون مالکیت معنوی و خصوصی سوال داشته باشید، هر وکیل متخصص در این حوزه از قانون در کشور می تواند به سوال شما پاسخ دهد.

دامنه نمایندگی و وکالتی را که به آن نیاز دارید تعیین کنید و قبل از مشورت با یک وکیل آنلاین، وضعیت خود را ارزیابی کنید و دقیقا مشخص کنید که به چه مقدار کمک نیاز دارید. بستگی به سؤالاتی که از وکیل دارید و اینکه چقدر کار برای شما انجام می دهد، کدام سرویس آنلاین به نفع شما خواهد بود.

برخی از وب سایتها بیشتر بر روی وکیل محلی با موکلین بالقوه تمرکز دارند. اگر می خواهید یک وکیل آنلاین در طول یک پرونده حقوقی به شما مشاوره دهد، (اگر نماینده خود را در دادگاه نیستید)، ممکن است بخواهید از یکی از این خدمات مشاوره آنلاین استفاده کنید.

در سرویس های دیگر، شما به سادگی سؤال خود را در صفحه ای مانند انجمن بنویسید و هر کسی ممکن است پاسخ دهد. اگر شما ترجیح می دهید چندین نظر مختلف در مورد وضعیت خود دریافت کنید، ممکن است این  روش مفید باشد ، اما به یاد داشته باشید ممکن است مدتی را صبر کنید تا یک پاسخ دریافت کنید.

سوالاتی که در یک فاروم (انجمن ها) نیمه عمومی مطرح می شود، به شما اجازه نمی دهد که رابطه مستقیم وکیل و موکل داشته باشید و بتوانید به طور مستقیم با او در ارتباط داشته باشید .

به دلیل شیوه عمومی ارتباط و فقدان ارتباط وکیل و موکل ، ریسک و احتمال عدم موفقیت این شیوه از مشاوره بالاست. اگر شما انتظار دارید که به طور قانونی به مشاوره با یک وکیل بپردازید، باید با یک وکیل صحبت کنید.

بسیاری از وب سایت ها خدمات مشاوره حقوقی ارائه می دهند، برخی از آنها رایگان هستند. با این حال، قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا این مشاوره ها برای شما مفید خواهد بود یا خیر، باید دقیقا آنچه را که توسط هر سرویس ارائه شده است، پیدا کنید و به جستجوی وکیل مورد نظر خود بپردازید .

به این فکر کنید که چه نوع سوالاتی را باید بپرسید و آیا می خواهید آنها را در یک انجمن عمومی بپرسید.

چندین وب سایت وجود دارد که مشاوره رایگان را از طرف وکیل آنلاین ارائه می دهند، اما شما باید سؤال خود را در یک انجمن که برای عموم آزاد است، بپرسید.

پس از اینکه سوال خود را مطرح کردید، ممکن است از چندین وکیل آنلاین پاسخ دریافت کنید ، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که تا چه زمانی باید منتظر جوابتان باشید، یا اینکه پاسخ شما مفید خواهد بود.

اگر رویکرد عمومی انجمن برای شما کار نخواهد کرد یا اگر به یک پاسخ دقیق تر نیاز دارید، بهتر است با یکی از خدماتی که به شما اجازه می دهد به صورت مستقیم در زمان واقعی با یک وکیل صحبت کنید، استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *