مراحل درخواست طلاق از طرف زن به جهت پیچیده بودن این وضعیت و فراوانی موانع و مشکلات بر سر راه ، ممکن است به لحاظ حقوقی و قضایی سخت تر باشد . اما طلاقی که از طرف مرد صورت گرفته باشد بسیار راحت و ساده انجام می شود .

آشنایی با مراحل درخواست طلاق از طرف زن

اگر تصمیم به طلاق گرفته اید و زن هم هستید باید به خوبی از روند دادگاهی این پرونده ها اطلاع داشته باشید . حتی اگر تصمیم دارید که پرونده خود را به بهترین وکیل طلاق که می شناسید بسپارید . این مسئله به شما کمک می کند که درک درستی از قضایا داشته باشید و برای هر نوع پیش آمدی آماده باشید . چنانچه مشاوره و روند طرح دعوای طلاق ، به صورت اصولی و درستی انجام شود می توان مراحل زیر را برای درخواست طلاق از طرف زن برشمرد :

گرفتن وکیل خبره در امور طلاق برای طرح درخواست طلاق از طرف زن

یکی از گام های اصلی مراحل درخواست طلاق از طرف زن این است که درخواست طلاق از سوی زن باید بر پایه دلایل و مدارکی باشد که بر اساس آن دادگاه خانواده به صورت کاملاً وجدانی قانع شود که حسب مورد ادامه زندگی برای زوجه به جهت بروز عسر و حرج با سختی و دشواری روبرو شده و یا اینکه بر اساس شروط ضمن عقد و … ، شرایط مطلقه شدن زن و رهایی او از قید زوجیت فراهم گردیده است و مشکلی قانونی بر سر راه این مسئله وجود ندارد .
اما تشخیص اینکه کدامیک از وسیله ها و ابزارهای درخواست طلاق از طرف زن مانند عسر و حرج و تحقق شروط ضمن عقد نکاح در پرونده مورد رسیدگی وجود دارد ، در پرونده های بسیاری از توان و دانش حقوقی و حوصله بروکراسی زن متقاضی طلاق ، خارج است و توان این را ندارد تا با مسائل حقوقی این گونه پرونده ها دست و پنجه نرم کند . لذا اقناع دادگاه مربوطه در تحقق یکی از شرایط طلاق و انطباق شرایط پرونده با حکم قانون ، تنها به دست یک وکیل حقوقی خبره در امور طلاق می تواند انجام گیرد . پیشنهاد می شود در نخستین قدم ، برای اطلاع از مراحل درخواست طلاق از طرف زوجه به وکیل پایه یک دادگستری با تجربه در زمینه طلاق و دعاوی خانوادگی مراجعه شود تا او بتواند در این باره به خوبی به شما مشاوره ارائه دهد . همین امروز با سفیر صلح تماس بگیرید .

مراحل درخواست طلاق از طرف زن

طرح دادخواست طلاق از طرف زن

طرح دعوای طلاق از سوی زن روشن کننده اداعا و تقاضای او است . به همین علت زن باید درخواست طلاق و اسناد و مدارک خود را به دادگاه ارائه کند . البته واضح و مبرهن است که اگر این دعوی از سوی زن باشد ، نام و سایر مشخصات زن در قسمت خواهان و نام همسر وی ( زوج ) در قسمت خوانده در فرم اصلی درخواست طلاق باید درج شود .

تکمیل فرم دادخواست طلاق از طرف زن

مهم ترین و اصلی ترین بخش در پر کردن این فرم بخش خواسته می باشد . درخواست طلاق از دعاوی مدنی و البته غیر مالی است . به همین علت نیازی به تقویم آن نیست و با ابطال تمبر دعاوی غیر مالی که غالباً در سالهای اخیر رو به افزایش بوده است ، قابل ثبت می باشد . طلاق از طرف زن دارای انواع و اقسام مختلفی است که یک زن با اطلاع کافی از آن ها می تواند پرونده خود را به خوبی پیش گیرد .

مدارک مورد نیاز برای دادخواست طلاق از طرف زن

یکی از مراحل اصلی و مهم مراحل درخواست طلاق از طرف زن ارائه مدارک و شواهد به دادگاه است.در مورد دلایل طلاق نیز بسته به این که طلاق از طرف زن بر اساس عسر و حرج و در مضیقه بودن زن باشد یا شروط ضمن عقد و یا … ؛ مدارک و مستندات دعوی با هم تفاوت های زیادی خواهند داشت . برای نمونه  دادخواست طلاق به استناد عسر و حرج باید اسناد و مدارکی مانند رای دادگاه و یا علت هایی مانند استناد به شهادت شهود ( که زن می تواند آنها را به دادگاه احضار کند ) و حتی تحقیقات محلی در ردیف دلایل و ضمائم دادخواست درج گردد .در شرح دادخواست به توضیح خواسته دادخواست پرداخته می شود و اسناد هر قسمت در بخش مورد نظر ، مورد استناد قرار می گیرد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *