مجازات فحاشی در ملاعام

حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده است که در خیابان مشغول عبور از جایی بوده اید و ناگهان جمعیتی را دیده اید که به دور عده ی دیگری جمع شده و شاهد دعوا و درگیری میان آن ها شده اند.

فارغ از مباحث مربوط به زد و خورد و دعواهای خیابانی ؛ نکته ای که بسیار حائز اهمیت است ، همین فحاشی در ملا عام است که می تواند موجب هتک حرمت فرد مقابل و هم چنین شاهدان موجود باشد.

اما به گفته ی بهترین وکیل تهران ، دکتر مرتضی امیری ،چه نوع مجازاتی برای شخصی که فحاشی می کند در نظر گرفته می شود ؟ آیا شما هم قربانی چنین مسائلی بوده اید و اکنون کنجکاوید که بدانبد مجازات فحاشی در ملا عام چیست و چگونه می توان به حقوق خود دست پیدا کنید ؟

گروه وکلای سفیر صلح با همکاری بهترین وکلای شهر تهران ، مفتخر است که کلیه خدمات حقوقی را به شما موکلین عزیز ارائه کند.شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و هم چنین اخذ نوبت مشاوره با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

۰۹۱۹۱۹۹۴۱۷۶

۲۶۶۴۳۹۰۸

مجازات فحاشی در ملا عام

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که فحاشی در ملا عام از جمله جرم هایی است که قانون گذار برای آن مجازاتی در نظر گرفته است که شامل جریمه نقدی و ۷۰ ضربه شلاق می باشد

اما یکی از مهم ترین چیزهایی که به هنگام مواجهه با پرونده های توهین و فحاشی باید در نظر بگیرید ، این است که شیوه ی اثبات آن به راحتی نخواهد بود و باید حتما از کمک های یک وکیل پایه یک دادگستری بهره مند شوید.

متاسفانه با رشد چشم گیر زندگی مدرن و استرس هایی که به همراه ان به وجود می آید ، درگیر شدن با چنین مشکلاتی کاملا رایج و همه گیر شده است.

به نظر می رسد که با پایین آمدن آستانه تحمل جامعه ،میزان این فحاشی ها بیشتر شده است و علاوه بر این ظهور و گسترش فضاهایی مانند شبکه های اجتماعی و همه گیر شدن استفاده از اسمارت فون ها ، چنین بستری بیش از گذشته مهیا شده است و در نتیجه افراد بدون نگرانی بابت مجازات کارهای خود به راحتی شروع به فحاشی می کنند.

اما بهتر است در نظر داشته باشید که قانون برای فحاشی هایی که در فضای مجازی یا از طریق پیامک صورت می گپیرد نیز مجازاتی در نظر گرفته است

مجازات فحاشی پیامکی

حتما برای شما هم پیش آمده است که به صورت پیامکی با شخص دیگری درگیر شده اید ، و پس از مدتی شروع به فحاشی نسبت به یکدیگر نموده اید و به تدریج کار بالا گرفته است.

اما برای این که به خوبی چنین مسئله ای را درک کنید باید بگوییم که امروزه به راحتی می توان از اشخاصی که به صورت پیامکی یا در شبکه های اجتماعی اقدام به فحاشی می کنند ، شکایت نمود.

در صورتی که جرم فحاشی از طریق پیامک صورت گرفته باشد ، کافیست به اداره مخابرات محل زندگی خود مراجعه کرده و پس از دریافت پرینت مکالمات و پیامک های خود به دادسرای محل مراجعه کرده و شکایت خود را ثبت کنید.

در صورتی که برای دادگاه محرز و واضح شود که دارنده و مالک سیم کارت همان شخصی است که به شما فحاشی کرده، در این صورت به جریمه نقدی و یا ضربه ی شلاق محکوم خواهد شد.

به همین خاطر توصیه می کنیم که حتی در ارتباطات مجازی خود دقت کرده و مراقب گفتار و کلام خود باشید چرا که به راحتی ممکن است درگیر پرونده های این چنینی گردید!!

اثبات فحاشی

اما اثبات فحاشی به چه صورت خواهد بود؟

برای این که اثبات نمایید فرد مقابل به شما فحاشی کرده است نیازمند برخی مدارک و شواهد خواهید بود.

البته باید ذکر کنیم که نوع این مدارک بستگی زیادی به محل وقوع جرم و هم چنین بستر انجام آن دارد.

به عنوان مثال در صورتی که این فحاشی در ملا عام صورت گرفته باشد ، شما به عنوان شاکی باید شهودی را جمع آوری کنید که حاضر باشند به وقوع این جرم شهادت بدهند.

در واقع یکی از مهم ترین و محکم ترین ادله ای که در این رابطه وجود دارد ، شهادت شهود به حساب می آید.

اما در صورتی که این جرم در فضای مجازی و هم چنین به صورت پیامک انجام شده باشد ، همان گونه که گفتیم می توانید با مراجعه به مخابرات ، مدارک و شواهدی را به دست آورید که اثبات نماید ، جرم فحاشی صورت گرفته است.

متاسفانه بیشتر افراد پس از مواجهه با چنین شرایطی ، تصمیم می گیرند به جای اقدام صحیح و متناسب، مقابله به مثل نموده و آن ها نیز شروع به فحاشی می کنند.

اما چنین کاری از اساس اشتباه است و فرصتی را برای شخص مقابل مهیا می سازد که او هم نسبت به شکایت متقابل اقدام نماید.

به همین خاطر بهتر است این گونه مسائل را جدی گرفته و پیش از این که هر کاری را انجام دهید ، با یک وکیل متخصص در امور حقوقی مشورت نمایید و بهترین راه کار ممکن را از وی جویا شوید.

گروه وکلای سفیر صلح با همکاری بهترین وکلای شهر تهران ، مفتخر است که کلیه خدمات حقوقی را به شما موکلین عزیز ارائه کند.شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و هم چنین اخذ نوبت مشاوره با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

۰۹۱۹۱۹۹۴۱۷۶

۲۶۶۴۳۹۰۸