ابطال طلاق

مسئولیت ناشی از انتقال زگیل تناسلی

دلایل مختلفی ممکن است برای طلاق گرفتن وجود داشته باشد ؛ اما مسائل پزشکی هم ممکن است یکی از دلایل آن باشد . بسیار دیده شده است که زوجین به علت ابتلا به بیماری های مقاربتی خطرناک تصمیم به جدایی می گیرند .به عقیده بهترین وکیل طلاق  یکی از شایع ترین این مسائل پزشکی ابتلا به زگیل تناسلی است .

کدام یک از طرفین عامل انتقال زگیل تناسلی می باشد

باید بدانید که مسئولیت مدنی انتقال زگیل تناسلی بر عهده آن شخصی است که در دادگاه به اثبات رسیده باشد که مقصر اصلی و عامل انتقال او بوده است .
البته تشخیص این که عامل اولیه انتقال این بیماری مقاربتی کدامیک از طرفین هستند ؛ چندان راحت نیست و تشخیص آن در کلینیک های پزشکی نیز چندان قابل اعتماد نمی باشد . به همین علت گفته می شود که به هنگام ابتلا به بیماری های مقاربتی و تصمیم به طلاق عموماً نمی توان این روند را به راحتی پیش برد . این مسئله به خصوص در مردان شایع تر است و به همین دلیل مواردی پیش آمده است که زن با استناد به این مسئله پزشکی و اثبات عدم آگاهی نسبت به این بیماری می تواند به دادگاه مراجعه کرده و درخواست حق و حقوق خود را بنماید . البته مجدداً لازم به ذکر است که اثبات این مدعا بسیار پیچیده و دشوار است.

 

قانون جلوگیری از بیماری های آمیزشی در سال ۱۳۲۰

آنچه مسلم است عدم وضع قوانینی خاص در قوانین موضوعه ایران در خصوص مسئولیت کیفری ناقلین این بیماری ها است ؛ اما ، در پاره ای از قوانین می توان مواردی نزدیک به بحث پیدا کرد . به عنوان مثال « قانون طرز جلوگیری از بیماریهای آمیزشی و واگیردار ۱۳۲۰ » که در ماده ۹ این قانون مقرر می دارد : « هرکس بداند مبتلا به بیماری آمیزشی واگیر دار بوده و یا آن که اوضاع و احوال شخصی او طوری باشد که بایستی حدس بزند که بیماری او واگیر دار است و به واسطه آمیزش او طرف مقابل مبتلا شود و به مراجع قضایی شکایت کند ، مبتلا کننده به حبس از ۳ ماه تا یک سال محکوم می شود …. » البته در تبصره ماده یک از این بیماری اسمی به میان نیامده است
گرچه در ماده فوق از بیماری ایدز اسمی به میان نیامده ، لکن شاید بتوان از ملاک این قانون ، علی الخصوص در جایی که بیماری ایدز از راه آمیزش جنسی منتقل شده است ، بهره جست .
برخی نیز قائل به استفاده از ماده ۲۹۰ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ در مورد قتل عمد و ماده ۲۹۱ در مورد قتل شبه عمد ، می باشند و یا حتی برخی این عمل را شروع به قتل عمدی می دانند .

مسئولیت ناشی از زگیل تناسلی

مجازات ناقلین بیماری های مسری و صعب العلاج

مساله دیگری که در این پایان نامه به آن پرداخته می شود ، بررسی حقوق فرانسه در خصوص شناسایی مسئولیت کیفری ناقلین بیماری های مسری و صعب العلاج مانند انتقال زگیل تناسلی و بررسی این مطلب که در قوانین این کشور آیا برای مجازات و تحت تعقیب قرار دادن این ناقلین قانون خاصی وجود دارد یا نه و یا این که می بایست به عمومات قوانین جزایی این کشورها رجوع کرد . در اکثر کشورها ، واکنش قضایی به جرم « سرایت دادن ویروس ایدز از طریق نزدیکی جنسی » در سالهای اخیر افزایش یافته است . در افریقا ، استرالیا ، اروپا و امریکای شمالی طیف گسترده ای از قوانین قضائی بصورت قوانین خاص دست به جرم انگاری و شناسایی مسئولیت کیفری برای ناقلین ایدز زده اند .
یک بررسی جدید از این قبیل پیگردهای قضائی در ۴۵ کشور امضا کننده کنوانسیون حقوق بشر اروپایی نشان می دهد که بطور چشمگیری جرم انگاری علیه افرادی که منجر به انتقال بیماری ایدز به شریک جنسی خود شده اند دراروپا معمول شده است . )
اگر شما طرف « بی گناه » هستید ( به عنوان مثال : شوهر یا همسرتان با شخص دیگری رابطه نامشروع داشته است و چه بسا در ارتباط با این شخص ثالث دچار یک بیماری مقاربتی شده است و در نتیجه آن را به شما منتقل کرده است ) ، فقط می توانید از این مسئله استفاده کرده و طلاق بگیرید . با این حال ، اگر شما هر دو روابط جنسی با دیگران داشته باشید ، هر دو طرف می توانند برای طلاق درخواست کنند .
اگر دچار این مشکل شده اید بیش از این تعلل نکنید و با تیم حقوقی سفیر صلح تماس بگیرید و از خدمات بهترین وکیل دادگستری در این زمینه استفاده کنید . این موسسه با تجربیات فراوان در مسائل پزشکی و خسارت های ناشی از آن در خانواده می تواند به راحتی پرونده شما را پذیرفته و بهترین راهکار ممکن را در پیش روی شما قرار دهد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *