جستجوی وکیل

فقط یک راه و شاید شانس وجود دارد که شما پرونده خود را ببرید. و آن راه ، داشتن وکیل مناسب برای محافظت از حقوق شما و موفقیت پرونده است ؛ پس بی درنگ به جستجوی وکیل بپردازید .

در موارد مسئولیت مدنی و مواردی همچون قتل عمدی و شبه عمد ، انتخاب یک وکیل با تجربه که دارای شهرت عالی است ، موجب می شود که دیگر شرکت های بیمه و وکیل مدافع دوباره راجع به نحوه مدیریت و هدایت پرونده شما فکر کنند . وکیل مناسب برای محافظت از منافع قانونی شما به شما کمک می کند تا پرونده شما در مسیر صحیح قانونی حرکت کند و نتایجی که شما نیاز دارید را به دست آورید.

در پرونده های مسئولیت مدنی ، قربانیان مجروح قبل از پروسه جستجو نیاز به یک وکیل با تجربه دارند که علاقه خاصی به پرونده و حقوق قانونی طرف دارد و در نمایندگی از افراد و خانواده هایی که در معرض آسیب و مرگ هستند متخصص باشد. این بدان معنی است که وکلایی باید استخدام شوند که تجربه مناسبی در زمینه کار وکالت دارند. ما در مورد یک وکیل مسئولیت مدنی صحبت می کنیم که از تمرین مسائل قانونی و پرونده های مرتبط با دادگاه لذت می برد و به این کار علاقه دارد .

چرا این موضوع اینقدر مهم است ؟ مهارت ، توانایی و شهرت برای پرونده های سخت بسیار مهم است مخصوصا وقتی که به بررسی ، دادرسی ، حل و فصل و یا تلاش در مورد مسئولیت مدنی می پردازیم. وکلای دادگستری موفق تمرکز و تعادل خود را بر تخصص ، پشتکار ، توانایی بومی و میل به مذاکره و دعوی قضایی می گذارند ، و البته هر وکیلی نمی تواند به این مهم دست پیدا کند . پس بهتر است که شما در وهله نخست به جستجو خبره ای بپردازید که در این امور تخصص و مهارت کافی داشته باشد.

مهم است که درک کنیم که وکیل شما در نهایت برای رسیدگی به پرونده شما استخدام شده و در واقع برای شما کار می کند . بنابراین  بهتر است که تقاضا و نیازهای شما در اولویت باشد.

جستجوی وکیل مناسب

بهترین راه  جستجوی وکیل مناسب

خوب، در اینجا ۳ راه مورد علاقه ما وجود دارد :

 جستجو در مراجعه شخصی از منابع معتبر

اول از همه ، در نظر داشته باشید که وکیل مناسب برای شما شخصی است که نه تنها می تواند پاسخ های صحیح به تمامی ۹ سوال را ارائه دهد . همچنین فردی است که با آن راحت هستید و می توانید به آن اعتماد کنید. اگر وکیل مورد نظر شما اولین نتیجه را در اختیار شما قرار دهد ، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که تاثیر اولیه مثبتی را نیز بر روی قاضی و هیئت منصفه نیز بگذارد . بنابراین در روند جستجو این مسئله را نیز مدّ نظر قرار دهید .

چگونه این وکیل را پیدا میکنید؟ چه منابعی در دسترس است؟

اولین چیزی که ما توصیه می کنیم انجام دهید این است که وکیلی بگیرید که به عنوان یکی از متخصصان در شهر یا منطقه شما شناخته شده باشد. بنابراین جستجوی وکیل را اینگونه نیز می توان آغاز کرد.

اگر دوستان یا خانواده ای دارید که مورد احترام شما هستند و اینکه تجربه خوبی با یک وکیل مدافع داشته اند ، ممکن است بخواهید از آنجا شروع کنید . اگر شما یک وکیل خوب دارید که سایر مسائل حقوقی را نیز اداره می کند ( مثلا برنامه ریزی املاک یا دفاع در رابطه با پرونده های جنایی ) ، از او بخواهید که نام و شماره ۲ یا ۳ وکیل برتر در شهر که در زمینه قانونی که به آن نیاز دارید خبره است به شما بدهد . معمولا وکلا مرجع مناسبی هستند که به شما کمک می کنند در زمینه مسئولیت مدنی ، قتل ، کلاهبرداری ، دعاوی ملکی و غیره کدام وکیل در منطقه شما از همه بهتر است. اکثر وکلا خوشحال خواهند شد که این اسامی را با شما به اشتراک بگذارند.

دوستان در محل کار و حتی ناظران یا کارفرمایان شرکت نیز ممکن است قادر به ارائه یک یا چند نام وکیل باشند. ارجاع های شخصی یک راه عالی برای جستجوی یک وکیل است. وب سایت کانون وکلا نیز مرجع کاملی از اسامی و مشخصات این وکلا را در اختیار دارد که میتوانید به آنها مراجعه کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید به وبسایت safirsolh.ir مراجعه کنید.

 جستجوی وکیل در بازدید از سایت ها

اگر شما نمیتوانید ارجاع شخصی خود را از یک دوست قابل اعتماد یا آشنای حرفه ای دریافت کنید، به وب سایت های زیر مراجعه کرده و جستجوی یک وکیل مورد نیاز خود را انجام دهید :

Safirsolh.com

این وب سایت که یک وب سایت پژوهشی و علمی است مرجع مناسبی برای یافتن و جستجوی یک وکیل به شمار می رود . سفیر صلح شامل مجموعه فراوانی از مقالات علمی و شیوه های صحیح جستجوی یک وکیل است که می تواند به شما برای یافتن وکیل مورد نظرتان کمک کند.

Safirsolh.ir

این وب سایت که زیر مجموعه وب سایت نخست است نیز مرجع مناسبی برای یافتن وکلای ماهر و پیگیر به شمار می رود . برای جستجوی یک وکیل به این وب سایت مراجعه کنید.

جستجوی وکیل پایه یک دادگستری

 تماس با کانون وکلای محلی خود برای جستجوی وکیل

یکی دیگر از راه های خوب برای یافتن یک وکیل با تجربه ، تماس با کانون وکلا در شهر یا منطقه است  و اعلام اینکه شما نیاز به کمک قانونی دارید . این یک راه عالی برای یافتن یک وکیل در یک استان  دیگر است.

این وکلا بسیار مشغول هستند و ممکن است شما نتوانید به طور مستقیم با وکیل صحبت کنید ، دبیر یا معاون وی باید بتواند نام و تعداد وکیل های مشهور را با شما که در شهر دیگری زندگی می کنید ، به اشتراک بگذارد. باز هم، این یک راه عالی برای جستجوی وکیل برتر در شهرستان یا استان دیگر است.

نکات نهایی

  1. فقط به این دلیل که کسی “می داند” و نام یک وکیل را با شما به اشتراک می گذارد، به این معنی نیست که وکیل در زمینه حقوقی و یا کیفری به قدر کافی تجربه کسب کرده و در نتیجه وکیل خوبی است. از مراحل فوق برای بررسی بیشتر استفاده کنید.
  2. صرف نظر از اینکه چه کسی برای شما توصیه می شود، مطمئن شوید که با وکیل راحت هستید و می توانید با او ارتباط برقرار کنید . برخی از وکلا دارای شخصیت های پویایی هستند و بسیار هیجانی برخورد می کنند.

    جستجوی وکیل در حوزه های کاری متفاوت

بسیاری از وکلا فقط در یک حوزه کاری و مسائل مرتبط به آن کار می کنند . به هنگام جستجوی یک وکیل برای خود ، باید وکیلی را انتخاب کنید که در حوزه ی پرونده شما دارای مهارت و تجربه ی کافی باشد . به عنوان مثال ، اگر تصمیم دارید که اعلام ورشکستگی از کسب و کار خود کنید ، یک وکیل طلاق نمی تواند کمک چندانی به شما کند . اما یک وکیل ورشکستگی که تمام مسائل مربوط به امور مالی و اعسار را می داند می تواند به بهترین شکل به شما کمک کند.
وکلای قابل اعتماد در تمام زمینه ها به قدر کافی تجربه دارند ، اما شما با محدود کردن جستجوی یک وکیل ، می توانید سریع تر و بهتر به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.
میزان تجربه نیز قطعا چیزی است که باید در نظر بگیرید . برخی از موسسه ها فقط یک وکیل دارند، در حالی که برخی از شرکت ها صدها وکیل متخصص و مجرب دارند. انواع مختلفی از موسسه های حقوقی وجود دارد که برخی از آنها بر مسائل بسیار خاصی تمرکز می کنند ، در حالی که دیگران ممکن است به طور کلی تر و در همه زمینه های قانونی و حقوقی تمرکز داشته باشند . به عنوان مثال ، یک شرکت بزرگ ممکن است به شما کمک کند که فقط یک وکیل را برای بررسی قرارداد یا چند سند در اختیار داشته باشید ، اما ممکن است انتخاب مناسب شما در صورتی باشد که یک پرونده شخصی را برای یک شرکت بزرگ ارسال کنید . اگر موضوع حقوقی شما فقط مبلغ کمی پول یا چند سند باشد ، یک شرکت کوچک ممکن است مقرون به صرفه تر باشد . اندازه پرونده همچنین می تواند تعیین کند که شما چه موقع می توانید با وکیل احتمالی خود صحبت کنید ؛ دفاتر بزرگتر ممکن است نیاز به برنامه ریزی ساعت های مشاوره داشته باشند که از طریق وکیل انجام شود.

جستجوی وکیل

جستجوی وکیل با تجربه

بسیاری از وکلا فقط در یک حوزه کاری و مسائل مرتبط به آن کار می کنند . به هنگام جستجوی وکیل برای خود ، باید وکیلی را انتخاب کنید که در حوزه پرونده شما دارای مهارت و تجربه ی کافی باشد . به عنوان مثال ، اگر تصمیم دارید که اعلام ورشکستگی از کسب و کار خود کنید ، یک وکیل طلاق نمی تواند کمک چندانی به شما کند . اما یک وکیل ورشکستگی که تمام مسائل مربوط به امور مالی و اعسار را می داند می تواند به بهترین شکل به شما کمک کند.
وکلای قابل اعتماد در تمام زمینه ها به قدر کافی تجربه دارند ، اما شما با محدود کردن جستجوی وکیل ، می توانید سریع تر و بهتر به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.
میزان تجربه قطعا چیزی است که باید در نظر بگیرید. برخی از موسسه ها فقط یک وکیل دارند ، در حالی که برخی از شرکت ها صدها وکیل متخصص و مجرب دارند . انواع مختلفی از موسسه های حقوقی وجود دارد که برخی از آنها بر مسائل بسیار خاصی تمرکز می کنند ، در حالی که دیگران ممکن است به طور کلی تر و در همه زمینه های قانونی و حقوقی تمرکز داشته باشند . به عنوان مثال ، یک شرکت بزرگ ممکن است به شما کمک کند که فقط یک وکیل را برای بررسی قرارداد یا چند سند در اختیار داشته باشید ، اما ممکن است انتخاب مناسب شما در صورتی باشد که یک پرونده شخصی را برای یک شرکت بزرگ ارسال کنید. اگر موضوع حقوقی شما فقط مبلغ کمی پول یا چند سند باشد ، یک شرکت کوچک ممکن است مقرون به صرفه تر باشد. اندازه پرونده همچنین می تواند تعیین کند که شما چه موقع می توانید با وکیل احتمالی خود صحبت کنید ؛ دفاتر بزرگتر ممکن است نیاز به برنامه ریزی ساعت های مشاوره داشته باشند که از طریق وکیل انجام شود.

وکلای حقوق مدنی

پرونده های مربوط به قراردادهای کسب و کار، توسط وکلا و تحت عنوان پرونده های مدنی اداره می شود. این وکلا برای انواع مختلف مسائل حقوقی و اختلافات مربوط به اموال ، روابط و اختلاف بین افراد را حل می کند . در صورتی که حقوق مدنی شما مورد تجاوز قرار گرفته است ، شما باید یکی از وکلای حقوق مدنی را استخدام کنید . به عنوان مثال ، شما در به علت یک دلیل نامشروع در محل کار خود مورد تبعیض قرار گرفته اید یا به طور غیرقانونی مورد سوء رفتار قرار گرفته اید . چنین مواردی تحت اختیارات و حوزه کاری یک وکیل مدنی قرار دارد . مواردی که شامل دعوی قضایی، خسارات مالی، وام های مسکن و نگهداری از کودک نیز وجود دارند که توسط وکیل مدنی انجام شوند و شما به هنگام جستجوی وکیل باید این نکات را نیز مد نظر داشته باشید.
وکلایی که بیشتر در حیطه و زمینه قوانین کیفری فعالیت می کنند ، در مواردی که مربوط به دستگیری، وثیقه ، محکومیت یا هر موضوعی است که مربوط به محاکمه جنایی است ، به انجام فعالیت مشغولند. فرض کنید شما به ارتکاب یک جرم متهم شده اید ؛ اینجا یک وکیل جنایی می تواند به کاهش حکم کمک کند یا حتی به شما کمک کند که از زندان بیرون بیایید. یک وکیل پرونده جنایی سعی خواهد کرد بهترین نتیجه ممکن را بدست آورد. وکیل شما سعی خواهد کرد که با معاون دادستان و خود دادستان مذاکره کند تا بخشی از اتهاماتی که علیه شما مطرح شده است را کاهش دهد یا این که حکم حبس شما را کاهش دهد تا سال های کمتری در زندان سپری کنید . بنابراین به خاطر داشته باشید که به هنگام جستجوی وکیل ، شخصی را انتخاب کنید که در این زمینه به قدر کافی تخصص داشته باشد .