مراحل طلاق توافقی

آشنایی با مراحل طلاق توافقی

طلاق توافقی شامل مراحل بسیاری می باشد . در این مقاله قصد داریم شما را با مراحل طلاق توافقی آشنا سازیم.

درخواست برای طلاق

یکی از اولین مراحل طلاق توافقی در خواست برای طلاق است روند دادگاه زمانی شروع می شود که یکی از طرفین درخواست طلاق را به دادگاه ارائه می دهد . این درخواست رسمی برای طلاق است و همسر می تواند در همان زمان برای چیزهای دیگری از قبیل نگهداری از کودکان و تقسیم اموال و مالکیت آن ها نیز درخواستن خود را به دادگاه ارائه دهد . حتما سعی کنید برای تکمیل در خواست طلاق با بهترین وکیل طلاق مشورت کنید.
علاوه بر این ، همسر می تواند این درخواست ها را همراه با درخواست طلاق ثبت کند :
ـ یک درخواست رسمی برای نظم و حفاظت برای حل و فصل موارد اضطراری .
ـ درخواست رسمی برای اقدامات موقت برای حل مسائل مهم موقت ناشی از طلاق ، مانند نگهداری از کودکان در هنگامی که روند دادگاه برای طلاق در حال انجام است .
ـ سپس به طور رسمی طرف دیگر اطلاع رسانی می شود . در طول این روند ، طرف دیگر ازدواج ، یک سند به نام « احضاریه طلاق » دریافت می کند .

ارائه درخواست در دادگاه

دومین و اصلی ترین مراحل طلاق توافقی اگر یک درخواست رسمی برای یک نظم حفاظتی یا اقدامات موقت وجود داشته باشد ، درخواست باید قبل از محاکمه به دادگاه ارائه شود . هنگامی که یک درخواست برای اقدامات موقت ارائه می شود، قاضی می تواند در صورتی که یک درخواست شده است ، یک ضمانت محافظتی ارائه دهد .

مراحل طلاق توافقی
پرونده همسران

باید مدارک و پرونده های خود را تهیه و در عرض سه ماه پس از دریافت احضاریه به دادگاه ارسال کنند . پروتکل پرونده یک توافق نامه کتبی میان همسران است . این مجموعه موارد و کارهایی را که همسران باید قبل از محاکمه انجام دهند و چگونگی انجام این کارها را مشخص کنند .
پروتکل پرونده باید این موارد را شامل شود : آیا در دادگاه شاهد برای خود خواهیم داشت یا خیر، اینکه آیا یک نظر کارشناس لازم است یا اینکه باید اسناد را به طرف دیگر ارسال کرد یا خیر ، و مهلت برای انجام این کارها تا چه زمانی خواهد بود .

اقدامات موقت

اگر درخواستی برای اقدامات موقت وجود داشته باشد ، پیش از برگزاری یک دادگاه انجام خواهد شد . قاضی به آنچه همسران در مورد تقاضا هایشان می گویند گوش می دهد و سپس تصمیم خود را می گیرد . این تصمیم تا رسیدن به تصمیم نهایی طلاق توافقی اثر می گذارد . دادرسی در مورد اقدامات موقت معمولاً چند ماه پس از آغاز روند دادرسی برگزار می شود .

تاریخ دادگاه  طلاق توافقی

برای دریافت تاریخ برای محاکمه ، همسران باید یک سند به نام « درخواست برای محاکمه و محکومیت » ارسال کنند . تمام اسناد لازم قبل از تاریخ دادرسی باید آماده شوند . اگر نمی دانید که چه مدارکی باید ارسال کنید از یک وکیل حقوقی مشورت بخواهید . در غیر این صورت در خود دادگاه روند طلاق توافقی را برایتان تشریح خواهند کرد .

دادگاه طلاق توافقی

محاکمه و دادرسی آخرین جلسه دادگاه طلاق است . این می تواند از چند ساعت تا چند روز به طول بیانجامد ، این مسئله به مسائل مختلفی بستگی دارد . اگر مشکل مالی یا حضانت از فرزندان نداشته باشید ، مراحل طلاق توافقی حداکثر ۲ هفته به طول خواهد انجامید . برای صرفه جویی در وقت و هزینه خود بهتر است با مشاور حقوقی مشورت کنید
قاضی تصمیم گیری نهایی را ظرف چند ماه پس از محاکمه می گیرد . باز هم عنوان می کنیم که این مسئله به شدت و وخامت پرونده شما بستگی دارد . اگر بر سر همه چیز توافقی بین شما و همسر سابقتان صورت گرفته باشد ، این روند مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید ؛ اما اگر مسئله ای مانند حضانت فرزندان در میان باشد ، روند تحقیقات و تصمیم گیری دادگاه ممکن است طولانی شود و شما باید در این مدت صبر داشته باشید تا قاضی به تصمیم نهایی خود برسد .
طلاق توافقی روندی است که قانون در برابر زوج هایی گذاشته است که تصمیم خود را از پیش نهایی کرده و بر سر همه چیز توافق نسبی دارند و اکنون تنها به دنبال طی کردن مراحل قانونی آن هستند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *