آنچه که وکیل در مورد مسئله طلاق شما باید بداند

شما ممکن است در انجام پروسه طلاق به خدمات وکیل طلاق نیاز داشته باشید ؛ در این رابطه باید به بعضی نکات توجه کنید که ذیلاً به آنها می پردازیم :

1 ـ منظم باشید : منظم بودن شما موجب صرفه جویی در هزینه ها می شود . چنانچه وکیل از شما بخواهد خلاصه ای از صورتحساب ها ، بدهی ها و هزینه ها را به او بدهید، آنها را در یک جعبه کفش پر از اسناد به وی تقدیم نکنید. بلکه همه مدارک و کپی آنها و خلاصه ای از اسناد را در پوشه ای که دارای نظم و ترتیب است برای وی بفرستید و همین ترتیب را برای تکست ها و ایمیل ها نیز رعایت کنید  .

2 ـ اگر وکیل طلاق وسط حرف شما می پرد ، آن را مسئله ای شخصی در نظر نگیرید : نمی خواهم بگویم که این مسئله به وکیل حقوقی اجازه می دهد که بی ادب باشد ؛ ولی به این واقعیت توجه داشته باشید که هر دقیقه که صحبت می کنیم برای شما هزینه بر خواهد بود . اگرچه وکیل نیاز به داشتن تمام اطلاعات مربوط به شرایط شما را دارد ، اما اگر گفتگوی شما با وکیل طلاق به بیراهه کشیده شود مسائل مرتب تکرار شده و در این صورت نمی توان به درستی کار را پیش برد .

3 ـ بیشتر از آنچه که لازم است به وکیل طلاق اطلاعات ندهید : اگر گمان می کنید که به دلیل شرایط خاص و تاثیر نامطلوب بر فرزندانتان نمی توانید که برنامه ملاقات های زیادی را قبول کنید ، این مسئله را به روشنی برای وکیل توضیح دهید. همین مساله برای اموال و دارایی های مشترک نیز صادق است ؛ پس کمک کنید تا با دنبال کردن و پیگیری مسائل ضروری در هزینه های شما صرفه جویی شود  .

4 ـ بدانید که وکیل طلاق قبلا تمام این مسائل را شنیده است : مسائل ناراحت کننده را مدام تکرار نکنید . اگرچه وکیل از شما جزئیات زندگی تان را نخواسته ، اما دانستن اطلاعاتی راجع به نحوه زندگی جایگزین ، اعتیاد ، ترس ها و یا هر وضعیت دیگری که سبب خجالت شما می گردد بسیار حیاتی و ضروری است . بهترین وکیل طلاق نمی تواند راجع به زندگی تان شما را نصیحت کند و یا در مسائلی که اطلاعات کافی از آنها ندارد شما را راهنمایی کند . اما نکته بد این ماجرا این است که اگر چنین موضوعاتی برای بار اول از طرف وکیل همسر یا از طرف قاضی مطرح شود ، موجب تحقیر و ناراحتی ای می شود که از آن فرار می کرده اید.

5 ـ اگر چیزی را نمی دانید از وکیل طلاق سوال کنید : یک ضرب المثل قدیمی می گوید « ندانستن عیب نیست ، نپرسیدن عیب است » . توجه داشته باشید که هدف وکیل این است که شما را با کمترین مصائب و پیامدها و نسبت به شرایط موجود از وضعیت پیش آمده رهایی بخشد. به یاد داشته باشید که وکیل هیچ چیزی راجع به دنیا و اهداف شما نمی داند . این که آیا در مدرسه تدریس می کنید و یا بهداشت دندان های خود را رعایت می کنید ؛ به حرفه و وظیفه وکیل ارتباطی ندارد. وی سوالات فراوانی دارد که باید از شما بپرسد تا بتواند به شما کمک کند ، فلذا وقت چندانی برای صحبت های متفرقه باقی نمی ماند . اگر چیزی را توضیح داد و شما متوجه نشدید ، از او بخواهید که آن مسئله را واضح تر بیان کند . همانگونه که ممکن است من وی درک شرایط شما چندین بار سوالات خود را تکرار نماید . لازم است که این فرآیند را درک کرده و بدانید که وظیفه وکیل طلاق چیست.

6 ـ شما باید حقایق را به وکیل طلاق بگویید : اگر وکیل قصد دارد کار خود را به بهترین وجه ممکن انجام دهد و بهترین نتایج ممکن را با توجه به حقایق بدست آورد ، باید تمام حقیقت و جنبه های مختلف آن را بداند . پس هیچوقت به او دروغ نگویید . اطلاعات را به صورت انتخاب شده به وی ندهید ، نقاط منفی را کم رنگ و نقاط مثبت را پر رنگ نکنید . با بیان حقیقت ؛ حل مسائل را به وکیل طلاق واگذار کرده و در عوض ایشان نیز متعهد خواهد شد که همین رفتار را در قبال شما خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *