تنظیم قرارداد

تنظیم قرارداد موجب می شود که طرفین را ملزم به رعایت یک سری قوانین می کند . قراردادها ، توافق هایی هستند مبنی بر مبادله چیزی با ارزش ( معمولا کالاها یا خدمات ) که در دادگاه قابل اجرا هستند . در تنظیم قرارداد ، بسیار حائز اهمیت است که این قراردادها شامل تمام اطلاعات مورد نیاز و مناسب طرفین باشد تا حقوق تمام افراد امضا کننده قرارداد رعایت شود .

تعیین کنید که آیا شما به تنظیم قرارداد نیاز دارید یا خیر . اگر شما چیزی با ارزش را با کسی دیگر مبادله می کنید ( مانند کار یا خدمات خود ، مالکیت معنوی یا کالای مادی ) ، باید یک قرارداد داشته باشید و آن را تنظیم کنید .

برای بسیاری از افراد ، موقعیت هایی پیش می آید که باید سندی و قراردادی را تنظیم کنند که ممکن است ، شامل خرید یک خانه ، فروش یا خرید یک ماشین یا شروع کار باشد .

دیگر موقعیت های رایج ممکن است شامل استخدام یک شخص برای ساخت و ساز خانه خود ، ارائه خدمات خود برای یک دوره معینی از زمان و یا انتشار یک کار خلاقه ، مانند یک کتاب باشد .

از الزامات اساسی تمام قراردادها آگاهی داشته باشید . قراردادها دارای سه عنصر ضروری هستند : یک پیشنهاد ، پذیرش این پیشنهاد و بررسی کافی و یا اینکه در چه شرایطی هر کدام از طرفین می توانند از قرارداد خارج شوند . قرارداد باید به نحوی نوشته شود که طرفین درگیر این قرارداد بدون استخدام یک وکیل حقوقی برای تفسیر قرارداد بتوانند آگاهانه آن را درک کنند . این به تمام طرفین کمک می کند تا در مورد تعهداتشان روشن و آگاه شوند . قرارداد نیز از همه افرادی که حقوق آن ها در این پرونده نقض شده یا ناقص است ، محافظت می کند .

اطمینان حاصل کنید که تمام طرف های قرارداد از لحاظ قانونی قادر به شراکت هستند. شما یک قرارداد را فقط باید با کسی که دارای اختیاراتی برای اجرای قرارداد است (مانند مالک یا مدیرعامل شرکت) تنظیم کنید. در غیر این صورت، قرارداد به طور قانونی معتبر نخواهد بود ، مگر اینکه همه افراد درگیر این قرارداد به سن قانونی رسیده باشند و توانایی و ظرفیت تنظیم یک سند را داشته باشند . این  ظرفیت معمولا توسط سن و رشد تعیین می شود . ملاحظات زیر باید مورد توجه قرار گیرد .

تقریبا در تمام موارد ، قرارداد از لحاظ قانونی معتبر نیست ، مگر اینکه طرفین درگیر حداقل 18 سال سن داشته باشند. اگر قصد دارید پرونده شما یک استثنا باشد، قوانین کشور خود را بررسی کنید .

اگر یک کودک بخواهد به یک قرارداد وارد شود ، ممکن است در بعضی از موارد بتوان چنین کاری را با نظارت سرپرست وی انجام داد . گرچه اگر در یک کشور مهاجر باشید ، می توانید بدون حضور سرپرست خود نیز به یک قرارداد وارد  شوید و سندی را تنظیم کنید .

تمام طرف های قرارداد باید دارای سلامت ذهنی و عقلی  برای درک کامل قرارداد باشند . در برخی مواقع ممکن است حتی بزرگسالان نیز قادر به درک آنچه قرارداد می گوید نباشند . برای مثال ، فرد مبتلا به اختلال فکری شدید ممکن است قادر به درک حقوق و تعهدات قانونی خود نباشد . این شخص نمی تواند طرف یک  قرارداد قانونی و حقوقی قرار گیرد .

اگر هر یک از طرفین ناتوان باشند و یا به هنگام امضای قرارداد دچار اختلالات روحی و روانی باشند ، این قرارداد غیرقانونی است ، اگر امضای قرارداد در حالت اجبار و یا در اثر فشار انجام گرفته شود ، این قرارداد نیز غیر قانونی است . به عنوان مثال ، اگر دزد شما را با اسلحه مجبور کند که پول خود را به او بدهید  و شما به صورت شفاهی موافقت کنید که به بانک رفته و تمام پول خود را به او بدهید ، این یک قرارداد معتبر نیست ، زیرا هر دو طرف تمایلی به توافق نداشته اند .

اطمینان حاصل کنید که همه طرفها در توافق هستند و در تنظیم قرارداد شرکت دارند . برای این که یک قرارداد ، قانونی باشد باید یک پیشنهاد داده و پذیرفته شود . قبل از اینکه یک قرارداد را بنویسید ، تمام طرفین باید همان ایده کلی را در مورد آنچه قرارداد تعیین می کنند داشته باشند و پس از توافق بر سر اصول قرارداد ، می توان سند مربوطه را تنظیم کرد.

با ایمان کامل به توافق برسید ؛ همه طرف های قرارداد باید با شرایط قرارداد موافق باشند و به تنظیم قرارداد مبادرت ورزند . این بدان معنی است که آنها بدون اجبار یا فشار با این قرارداد موافقت کنند . باید با همه طرف های قرار داد به صورت عادلانه و صادقانه برخورد شود . همه طرف های قرارداد ، باید همه کارهای خود را انجام دهند تا بر اساس الزامات قرارداد عمل کرده باشند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *