امروزه دیگر کدام یک از خدمات یا کسب و کارها را می شناسید که به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ورود نکرده باشند؟! تقریباً هر کسب و کاری که می خواهد به حیات خود ادامه دهد، تلاش دارد تا بهترین خدمات ممکن را به مشتریان خود عرضه کند. وکلا و موسسات حقوقی نیز از این مسئله مبرا نیستند و در حال حاضر خیلی از وکلا، خدمات خود را به فضای مجازی و شبکه های اینترنتی انتقال داده اند. کافیست به دنبال سایت وکیل دادگستری باشد تا با چندین و چند انتخاب خوب مواجه شوید. اگر بگوییم که حرفه ی وکالت و حقوق یکی از اصلی ترین مشاغلی است که نیازمند بستر مجازی می باشد، احتمالاً بیراهه نرفته ایم.

شخصی که درگیر مسائل حقوقی می شود، تمایل دارد که هرچه سریع تر و زودتر به پاسخی روشن و ساده در مورد مشکل حقوقی خود دست پیدا کند و دقیقا به همین خاطر است که ارائه ی مطالب و پاسخ سوالات حقوقی در وب سایت ها، بهترین راهکاری است که می توان برای حل این مشکل در نظر گرفت.

سایت وکلای دادگستری باید چندین بخش اساسی و مهم داشته باشد تا مخاطب بتواند از آن نهایت بهره را ببرد. اولین نکته ای که بسیار حایز اهمیت است، پاسخ گویی آنلاین و به موقع نسبت به سوالات مطرح شده است.

در حقیقت وقتی که فردی وب سایت وکیل دادگستری را باز می کند، تمایل دارد فوراً به یک وکیل خبره حقوقی متصل شود و سوالات خود را با او در میان بگذارد.

متاسفانه سایت های حقوقی زیادی هستند که تعاملی با مخاطب خود برقرار نمی کنند و دقیقا به همین دلیل است که اساساً در کار خود موفق نیستند. تصور خیلی از وکلا این است که با درج گاه به گاه چند مطلب بی نهایت سخت حقوقی، رسالت خود را انجام داده اند و دیگر موظف به پاسخ گویی نیستند.

اما باید بدانید که مخاطبی که به خاطر مشکلات حقوقی به سایت وکیل دادگستری وارد می شود؛ آخرین چیزی که احتیاج خواهد داشت این است که با اصطلاحات و واژه های سخت حقوقی او را گیج کنید.

به همین خاطر اولین اصلی که ما در همین وب سایت حقوقی در نظر می گیریم این است که به هیچ وجه از واژه های سخت فقهی و حقوقی استفاده نمی کنیم و تلاش داریم تا جای ممکن پاسخی ساده به سوالات مطرح شده بدهیم. در حقیقت مخاطب شما تمایل دارد مشکلش را در کوتاه ترین زمان ممکن حل کند و فرصتی برای تحقیق و تفحص در مورد اصطلاحات پیچیده ی حقوقی ندارد.

انواع وکیل

یکی از نکاتی که خیلی از شما عزیزان نمی دانید این است که وکلا می توانند در حیطه های مختلف حقوقی مشغول به کار شوند. بنابراین در صورتی که وارد وب سایتی شدید و متوجه شدید که تنها یک وکیل در آن حضور دارد و مدعی است که می تواند تمام پرونده های حقوقی را حل و فصل کند، بدانید که مشکلی در کار است. بارها در تبلیغ برخی از این وب سایت های حقوقی دیده ایم که وکیل مورد نظر نوشته است  که می تواند تمام پرونده های حقوقی ( اعم از خانواده، مالی، ملک، کیفری و…) را حل و فصل کند. خب باید بدانید که یک وکیل دادگستری در طول دوران کاری خود تنها می تواند در یکی از موضوعات حقوقی خبره و ماهر شود.

اما موسسات حقوقی که از چندین وکیل ماهر و کارکشته در کار خود بهره مند می شوند، احتمالاً گزینه ی بهتری برای شما خواهند بود.

از ظاهر سایت مشخص است که چند وکیل در آن فعالیت دارند. به عنوان مثال وب سایت هایی که نام دامنه ی آن ها به نام خود وکیل است و چنین ادعاهایی دارد، مشخصاً از آن دسته وب سایت هایی است که نباید به آن اعتماد کرد و تنها یک وکیل در اختیار دارد.

در نهایت این که توصیه می کنیم برای پیدا کردن وکیل مورد نظرتان بهتر است دایره ی جستجوهایتان را محدودتر کنید. به این ترتیب دیگر مشکلی از این بابت برایتان پیش نخواهد آمد.

سایت معرفی وکیل

سایت های دایرکتوری وکلا هم گرچه زیاد نیستند اما با یک جستجوی درست و مناسب می توانید به خیلی از آن ها دست پیدا کنید. یکی از معروف ترین سایت های معرفی وکیل، سایت کانون وکلای هر استان است. اما مشکلی که در این وب سایت وجود دارد این است که شما حتما باید نام وکیل مورد نظر و شماره پروانه وکالت او را در اختیار داشته باشد تا رزومه ی مختصری از او به دست آورید.

اما نکته این جاست که خیلی مواقع تنها یک رزومه ی مختصر برای انتخاب وکیل مناسب و مفید نخواهد بود و شما به چیز بهتری احتیاج خواهید داشت. در این گونه مواقع انتخاب یک وب سایت موسسات حقوقی عموماً انتخاب بهتری خواهد بود.

در این گونه موسسات، وکلایی با تمام حیطه های تخصصی حضور دارند. به این صورت در صورتی که شما با پرونده های مختلف به آن جا مراجعه کنید، وکیلی حضور دارد که بتواند به شما در آن موضوع خاص کمک کند. برخی از بهترین وکلای تهران را در همین وب سایت به شما معرفی کرده ایم و امیدواریم که این معرفی کوتاه به شما برای انتخاب یک وکیل خبره و ماهر کمک کند.

مشاوره حقوقی آنلاین فوری

همان طور که گفتیم در حال حاضر اصل بر ارائه ی خدمات فوری و بهتر است. به همین خاطر خیلی از وکلا از روش های سنتی تر مراجعه حضوری کاملاً جدا شده اند و تمرکز خود را بر روی مشاوره حقوقی آنلاین گذاشته اند. اما معضلی که بیشتر افراد در رابطه با مشاوره حقوقی آنلاین دارند این است که فوراً نمی توانند به پاسخ سوال خود دست پیدا کنند.

حتما شما هم وب سایتی را دیده اید که پاسخ سوال شما را ماه ها بعد می دهند. به نظر می آید که وب سایت مورد نظر برای صاحبان اصلی آن نیز چندان جدی و مهم نیست. پس چرا مخاطب باید آن وب سایت و وکیل مورد نظر را جدی بگیرد؟!
در مورد مسائل حقوقی که عموماً با چالش های احساسی شدید همراه است، مهم ترین اصل این می باشد که فرد بتواند همواره وکیل را در دسترس خود داشته باشد.

در حقیقت یکی از بدترین ویژگی هایی که یک وکیل دادگستری می تواند داشته باشد این است که نتوان او را پیدا کرد و پاسخگوی سریع سوالات موکل خود نباشد.

به همین دلیل است که در مورد مشاوره حقوقی آنلاین، اصل پاسخ فوری هم بسیار حائز اهمیت است. البته موکلین عزیز نیز باید دقت داشته باشند که نمی توان انتظار داشت پاسخ سوالات پیچیده ی حقوقی را در مدتی کوتاه و سریع پاسخ گفت. بهترین راهکار برای چنین مواقعی این است که مشاوره حقوقی حضوری را مد نظر داشته باشید. فراموش نکنید که حتی یک وکیل هم تمام ماده ها و تبصره های حقوقی را حفظ نیست و برای این که بتواند پاسخ صحیح و درستی به سوالات شما بدهد، باید در میان کتاب های حقوقی و قانونی مطالعه و بررسی نماید.

نکته ای که احتمالاً نمی دانید این است که برخلاف فیلم های تلویزیونی و سینمایی که یک وکیل را همواره در دادگاه ها و در حال دفاع از متهم تصویر می کنند، کار اصلی یک وکیل در همان دفتر وکالت و پشت میزش اتفاق می افتد. یک وکیل باید بتواند با استخراج تفاسیر مختلف از ماده های قانونی بهترین دفاع را از شما داشته باشد یا این که به استناد بر بهترین شیوه ی نوشتن دادخواست، حق شما را مطالبه کند.

در نهایت باز هم باید بگوییم که مشاوره حقوقی آنلاین صرفاً برای پاسخ به سوالات کوچک و ساده حقوقی است و در صورتی که به مشکلات بزرگ تر برخورد کردید، اولین توصیه ای که داریم مراجعه به یک وکیل پایه یک دادگستری می باشد.

شماره موبایل وکیل رایگان

ممکن است در طول جستجوهایتان به وب سایت هایی هم برخورد کنید که ادعا می کنند وکیل رایگان به شما ارائه می کنند. اما باید در نظر داشته باشید که یک وکیل، شاید بتواند مشاوره حقوقی تلفنی را به رایگان ارائه کند، ( که البته خیلی از وکلا هم این کار را انجام می دهند) اما امکان این که وکالت شما را بدون دستمزد بر عهده بگیرد، مسئله ی کاملاً بعیدی به نظر می آید. بنابراین توصیه می کنیم که به چنین وکلای اعتماد نداشته باشید و تصور نکنید که بهترین راهکار ممکن را برای شما در نظر خواهند گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *