طلاق توافقی چقدر زمان میبرد

هنگامی که یک زندگی مشترک به بن بست می رسد، متدها و روش های زیادی برای حل این معضل پیش روی زوجین خواهد بود. قطعا یکی از مهم ترین و اصلی ترین روش های حل این بحران، مراجعه به یک زوج درمانگر می باشد تا با کمک او بتوان خلاء ها و مشکلات زندگی زناشویی را شناسایی کرد و با به کار گرفتن تکنیک های درست ، بتوان زندگی را مجددا از سر گرفت.

اما اصولا همیشه این روش ها پاسخ گو نیست و به نظر تنها راه چاره، جدایی است. اما همان گونه که احتمالا خود نیز می دانید ، طلاق می تواند مسئله ی بسیار سخت و پیچیده ای باشد که تنها با کمک یک مشاور حقوقی جنبه های مختلف آن می شود شناسایی کرد.

وقتی که بحث طلاق مطرح باشد ، باید مسائل مشترک بسیاری که هنوز میان زوجین وجود دارد ، حل و فصل گردد. مهم ترین این مسائل شامل مسئله ی حضانت فرزندان، نفقه ، مهریه؛ اجرت المثل و … می باشد.

به گفته بهترین وکیل تهران ، خیلی از زوجین ناچار می شوند که برای حل چنین معضلاتی به دادگاه و قاضی مراجعه کنند تا میان آن ها داوری کند.

اما یکی از بهترین راه ها این است که زن و شوهر به صورت توافقی از یکدیگر جدا شوند. یکی از مهم ترین مزایای طلاق توافقی ، این است که در روند طلاق تلاش می شود که تا جای ممکن از دعوا و درگیری اجتناب شود و این وضعیت برای فرزندان حاصل از زندگی مشترک نیز بسیار قابل تحمل تر است و علاوه بر این آسیب های روحی ناشی از این معضل نیز بسیار کمتر خواهد شد

اما سوال رایجی که درباره طلاق توافق وجود دارد این است که چه مدت زمان طول خواهد کشید که بتوان طلاق توافقی گرفت ؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که در گذشته روند این مسئله تقریبا حدود 20 روز به طول می انجامید اما امروزه با تصویب قانون جدید طلاق توافقی ، نمی توان چنین انتخابی را در نظر گرفت.

بسیاری از وکلا امروزه ادعا دارند که ظرف مدت 10 روز می توانند طلاق توافقی را بگیرند اما چنین ادعایی با توجه به قانون جدید طلاق توافقی کذب محض است.

قانونگذار برای حمایت از بنیان خانواده ، جلسات مجدد روانشناسی پیش از طلاق توافقی برگزار می کند.علاوه بر این به محض تصمیم به طلاق ، در ابتدا باید به مراکز غربالگری مراجعه کنید و پس از گذراندن جلسات مشاوره، به دفاتر قضایی بروید و منتظر نوبت دادگاه برسید که تمام این روند حدود 3 الی 4 ماه به طوب بیانجامد.

هزینه طلاق توافقی

هزینه طلاق توافقی به نوع وکیل و هم چنین پیچیدگی مسئله بستگی دارد. وکلا نرخ های مختلفی متفاوتی دارند و این نرخ ها به تجربه و مهارت وکیل مورد نظر بستگی دارند.

طلاق توافقی گرچه روند پیچیده ای ندارد اما جلسات متعددی در این زمینه باید صورت بگیرد که در طول این جلسات، موارد مورد توافق باید بررسی شوند و در نهایت بر روی هزینه ی کلی تاثیر گذار خواهد بود.

گروه وکلای سفیر صلح با در اختیار داشتن بهترین وکیل طلاق ، تلاش دارد که همواره شرایط موکلین عزیز خود را در نظر گرفته و با توجه به آن مبلغی را در نظر بگیرد. در نظر داشته باشید که استخدام یک وکیل در چنین پرونده هایی به این معنیست که کلیه ی پروسه طلاق را به وی خواهید سپرد و به جز جلسات مشاوره ای که حضور در آن ها برای زوجین اجباری نیست ، هیچ گونه ضرورتی ندارد که درگیر پروسه ی دادگاه این پرونده ها شوید.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

تعداد جلسات مشاوره در طلاق توافقی

تعداد جلسات مشاوره پیش از طلاق به این بستگی دارد که تا چه میزان بر تصمیم خود مصّر باشید. به عنوان مثال در صورتی که مشاور مربوطه تشخیص دهد که همچنان شانسی برای زندگی مشترک شما وجود دارد ، ممکن است تعداد این جلسات بالاتر برود.

اما چنان چه بر خواسته ی خود پایدار باشید این جلسات بیش از یکی دو بار برگزار نخواهند شد. می توانید به مشاور خود بگویید که هیچ گونه تصمیمی به ادامه زندگی مشترک ندارید و تنها درخواست شما دریافت گواهی عدم امکان سازش است.

اما توصیه می کنیم که این گونه جلسات را جدی بگیرید چرا که با یک مشاوره درست و علت یابی دقیق مشکلات زناشویی می توان ، شانس دوباره به زندگی مشترک خود بدهید.

طلاق توافقی بدون وکیل چقدر طول می کشد

گرچه توصیه اکید ما این است که بدون مشورت با وکیل ، دست به هیچ اقدامی نزنید اما می توان چنین گفت که استخدام وکیل ، هیچ گونه تفاوتی در سرعت انجام این روند ایجاد نخواهد کرد. در واقع کمکی که یک وکیل می تواند به شما بکند این است که به خوبی شرایط موجود را برای شما تشریح کرده و به نمایندگی از شما کلیه امور مربوط به پرونده را انجام دهد.

علاوه بر این نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که حضور یک وکیل ، علاوه بر کمک های حقوقی، قوت قلبی است که می تواند به شما اطمینان خاطر بدهد که کلیه روند طلاق به درستی در حال پیش رفتن است و هیچ گونه مشکلی در آینده به وجود نخواهد آمد.

حضور در مکان پر از تنشی مانند دادگاه می تواند روند طلاق را برای شما سخت تر کند و به همین خاطر استخدام وکیلی که با چگونگی پیگیری این امور آشنایی کامل دارد می تواند ، این مسئله را تا جای ممکن راحت تر کند و پذیرش آن را برای شما ساده تر کند.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *