وکیل نفقه

وکیل نفقه چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟ دعاوی خانواده و طلاق یکی از شایع ترین پرونده هایی است که در راهروهای دادگاه ها ممکن است به آن ها بربخوریم و به همین دلیل بیشترین میزان اهمیت را دارند.

از هم پاشیدگی یک زندگی مشترک می تواند رویداد غم انگیزی باشد اما رسیدگی به اموراتی که در طول روند طلاق ممکن است با آن ها برخورد کنیم ، حتی از خود طلاق نیز غم انگیز تر و دشوارتر است.به همین دلیل توصیه اصلی و اولیه ما به شما عزیزان است که به هنگام تصمیم به اقدام برای طلاق ، اولین کاری که باید انجام دهید استخدام بهترین وکیل طلاق می باشد که بتواند در این روند ،همراه شما باشد.

وکیل نفقه

وکیل نفقه

اما در ادامه تصمیم داریم به نکته بپردازیم که استخدام وکیل نفقه چه هنگامی ضروری می شود و این که اصولا معنای حقوقی نفقه چیست. با ما همراه باشید

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

نفقه چیست

هر زنی بعد از این که به عقد مردی درآمد دارای حق و حقوقی خواهد بود که ادای این حقوق بر عهده ی زوج خواهد بود.

یکی از این حقوق نفقه است. اما نفقه چیست و میزان آن تا چه حد خواهد بود؟ در پاسخ به این سوال باید این گونه عنوان کرد که نفقه به مجموعه ی هزینه های زندگی گفته می شود که مرد موظف به پرداخت آن ها خواهد شد و بر اساس میزان شان زوجه تعیین می گردد.

این هزینه های زندگی شامل تهیه منزل مسکونی مطابق با شان زن، هزینه های خورد و خوراک و البسه خواهد بود

نفقه حقی است که بر مرد واجب خواهد بود و هر زمانی که از پرداخت آن سرباز بزند ، زوجه می تواند با استناد به مدارک و ادله ی کافی شکایت ترک انفاق علیه همسر خود مطرح نماید و به این ترتیب حقوق خود را دریافت کند.

به اجرا گذاشتن نفقه

به اجرا گذاشتن نفقه از اموری است که در طول روند طلاق ممکن است رخ دهد. خیلی از زوجین پس از این که تصمیم به طلاق می گیرند ، منازل خود را جدا کرده و غالبا زوجه به منزل پدری خود برمیگردد. یکی از ادعاهایی که در این باره وجود دارد، این است که تا تکمیل روند طلاق آیا نفقه ای بر عهده ی مرد خواهد بود یا خیر؟

وکیل نفقه

وکیل نفقه

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تا هنگامی که صیغه ی طلاق جاری شود ، زن حق نفقه خود را خواهد داشت و می تواند با استفاده از یک وکیل نفقه اقدام به اجرا گذاشتن نفقه ی خود بنماید.

نفقه به کدام دسته از زنان تعلق نمی گیرد

برخی مواقع سوالی که مطرح می شود این است که به کدام دسته از زنان نفقه تعلق نمی گیرد.

باید این گونه مطرح کنیم که اصل ابتدایی و اساسی پرداخت نفقه ، تمکین است.

به صورت متقابل مردان نیز حقوقی بر گردن زنان دارند که مهم ترین آن ها تمکین است. زوجه باید در امور زندگی و خصوصا روابط زناشویی تسلیم نظر زوج باشد ( مگر در مواقعی که خواسته مرد برخلاف شریعت و عرف باشد) . و در صورتی که زوجه نسبت به همسر خود تمکین نکند ، ناشره خوانده می شود و نفقه به وی تعلق نخواهد گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *