احتمال تغییر رای در دادگاه تجدید نظر

اگر پرونده دادرسی خود را باخته اید و حکم به ضرر شما صادر شده است ، ممکن است بخواهید تصمیم به اعتراض به رای دادگاه بگیرید . در تقاضای تجدید نظر ، شما اساسا از یک مقام عالی بالاتر درخواست می کنید ( دادگاه تجدید نظر ) برای بازبینی پرونده و تصمیم گیری در مورد این پرونده تجدید نظر کند و به او می گویید نسبت به حکم صادر شده اعتراض دارید . در این خصوص حتما باید با حرفه ای ترین وکیل در تهران مشورت کنید تا بتوانید به موفقیت دست یابید و رای دادگاه را تغییر دهید.

گروه وکلای سفیر صلح با بهره گیری از زبده ترین وکلای دادگستری و مشاورین حقوقی در کشور و با بیش از ۳۰۰۰ پرونده موفق در مرحله تجدیدنظر و منقلب کردن رای بدوی در بیش از ۷۰۰ پرونده حقوقی و کیفری ، آماده تجدیدنظرخواهی از پرونده هایی است که شما هموطن عزیز در آنها محکوم شده اید . 

شماره های تماس و نشانی موسسه حقوقی سفیر صلح

شماره های تماس :

۲۶۶۴۳۹۰۸ ـ ۰۲۱

۱۹۹۴۱۷۶ ـ ۰۹۱۲

نشانی : تهران ـ خیابان شریعتی ـ تقاطع خیابان دولت ـ خیابان امامزاده ـ پلاک ۱۴ ـ طبقه سوم ـ واحد ۹

دادگاه تجدید نظر

تعیین کنید که آیا ارزش تجدید نظر و اعتراض دارد یا خیر . تجدید نظر بسیار پیچیده است . آنها نیاز به تحقیق حقوقی و توانایی نوشتن متقاعد کننده دارند . در فرایند تجدید نظر نه تنها باید مبلغی را برای آغاز درخواست تجدید نظر بپردازید ، همچنین هزینه دریافت یک رکورد ( رونویسی ) محاکمه نیز وجود دارد. شما احتمالا دیگر هزینه ها مانند چاپ و کپی اسناد را متحمل خواهید شد . بنابراین شما باید تعیین کنید که آیا وقت و پول شما برای درخواست تجدیدنظر در آن ارزش دارد یا نه .برای اینکه مطمئن شوید هزینه های متحمل شده ارزش دارند یا خیر در جستجوی وکیل باشید.

تغییر رای تجدید نظر

از انواع تصمیماتی که می توانید بر آن تجدید نظر کنید مطلع باشید . به عنوان یک قاعده کلی ، شما فقط می توانید بر رای یک قاضی تجدید نظر کنید ، یعنی هنگامی که قضاوت یک پرونده را به پایان برساند . حکم هیئت منصفه یا تصمیم یک قاضی در پایان دادرسی، قضاوت نهایی برای اهداف دادگاه تجدید نظر در نظر گرفته می شود.
اگر دادگاه یک حکم کتبی ارائه نمی دهد و اگر مطمئن نیستید که آیا تصمیم در پرونده شما نهایی است ، از قاضی بخواهید وضعیت را روشن کند.
کدام مسائل را برای درخواست در دادگاه تجدید نظر انتخاب می کنید . دادگاه محکمه اساساً باید تصمیم بگیرد که آیا قاضی دادگاه به درستی قوانین و مقرراتی که نوع پرونده شما را کنترل می کند را درک می کند یا خیر. بنابراین، باید تجدیدنظر خود را به این موارد محدود کنید. به عنوان مثال، آیا یک مستاجر اجاره خود را پرداخت نکرده است و به همین موجر حکم تخلیه او را گرفته است ؟
اگر قانون می گوید این یک دلیل قانونی نیست، اما قاضی تصمیم گرفت که آن را داشته باشد، پس می توان گفت که قاضی اشتباه کرد، و این می تواند پایه ای برای درخواست تجدید نظر باشد.
اگر این مسئله فقط شامل یک اختلاف حقوقی است، مثلا جایی که صاحبخانه ادعا می کند که اجاره دیر شده است، اما مستاجر می گوید که آن را نداشته ، این چیزی نیست که دادگاه شکایت کند.

دادگاه تجدید نظر

مشاوره برای احتمال تغییر رای در دادگاه تجدید نظر

از یک وکیل مشاوره حقوقی بخواهید . اگر تصمیم بگیرید که درخواست تجدید نظر کنید، یا اگر به تصمیم گیری نیاز دارید، به طور جدی با وکیل حقوقی صحبت کنید، حتی اگر خودتان را در سطح دادگاه مورد بررسی قرار دهید. پروسه تجدید نظر می تواند برای یک غیر وکیل گیج کننده و بسیار استرس آور باشد.
قوانین تجدید نظری که در مورد پرونده شما اعمال می شود را پیدا کنید. این قوانین بسته به اینکه آیا پرونده شما در یک دادگاه فدرال یا دادگاه ایالتی بوده است متفاوت خواهد بود.

دکتر مرتضی امیری وکیل دادگستری و رییس گروه وکلای سفیر صلح ، فارغ التحصیل حقوق خصوصی از دانشگاه تربیت مدرس هستند و شما هموطن عزیز می توانید برای مشاوره تخصصی با ایشان با شماره تلفن 26643908 ـ 021 و یا 09121994176 تماس بگیرید . 

فرم درخواست تجدید نظر

اطمینان حاصل کنید که به طور کامل فرم درخواست تجدید نظر را پر کنید. اطلاعات مورد نیاز ممکن است بسته به دادگاه متفاوت باشد، اما معمولا شامل موارد زیر خواهد بود:
نام دادگاه عالی که درخواست تجدید نظر را دریافت می کند
اسامی شرکت کنندگان در دادگاه (به نام شاکیان و متهمان)
شماره پرونده (گاهی اوقات به نام شماره ثبت نام)
تاریخ محکومیت
حکمی که شما نسبت به آن اعتراض دارید.
اسم شما.

محدودیت های زمانی دادگاه تجدید نظر

آشنایی با محدودیت های زمانی دادگاه  تجدید نظر بسیار مهم است که از قوانین دادگاه پیروی کنید اگر شما مهلت نگرفتید، ممکن است حق درخواست تجدید نظر خود را از دست بدهید. پرونده اعلامیه تجدید نظر باید به دادگاه ارسال شود، همراه با هزینه ثبت نام مورد نیاز. شما ممکن است با توجه به دادگاه مجاز به اخطار دادن از طریق ایمیل باشید.
توجه بیشتری به سایر اقدامات لازم انجام دهید. علاوه بر ملاقات با مهلت دادرسی، چندین چیز دیگر که باید تحت قوانین تجدیدنظر دادگاه انجام دهید، وجود دارد. به عنوان مثال، شما باید دیگر افراد متعهد را در مورد اعلامیه تجدید نظر مطلع کنید. قوانین تجدید اجازه می دهد که راه های قابل قبولی برای انجام این کار داشته باشید.

مختصر چیست؟

قوانین را بخوانید تا ببینید چه چیزی مورد نیاز است. “مختصر” یک سند است که باید بنویسید و به دادگاه و دیگر افرادی که در این درخواست تجدید نظر حضور دارند ، ارسال کنید. به طور کلی، این سند شامل یک بیانیه در مورد پرونده ، آنچه که قبلا در مورد آن اتفاق افتاده است، و استدلال قانونی شما برای اعتراض به رای دادگاه می باشد . قوانین تجدید نظر دادگاه به شما می گوید که باید این مطالب مختصر باشد و چگونه باید آن ها را فرمت کرد. (مانند حداکثر تعداد صفحات و اندازه فونت مجاز).
شما باید متعهد به دادگاه استیناف باشید که قاضی دادگاه اشتباه کرده است. برای انجام این کار، شما باید به پرونده های دادگاه قبلی که این پرونده را در مورد شما تفسیر کرده اید مراجعه کنید . این حوزه ای است که در آن کمک وکیل بسیار مفید خواهد بود.
از آنجا که احتمالا شما فقط تعداد کمی از صفحات را برای ارائه کل موقعیت خود دارید، با توجه به مسئله خاص یا مسائل مورد درخواست دادگاه تصمیم بگیرید. با استفاده از مثال صاحبخانه مستاجر در بخش۱، شما مختصرا به قوانین صاحب خانه و مستاجر خود در قانون متمرکز می شوید و بهتر است از وکیل پایه یک دادگستری کمک بگیرید . خلاصه را مرور کنید تا مطمئن شوید که از املا و خطاهای دستور زبان عاری باشد .

برای افزودن متن مورد نظرتان اینجا کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *