وکیل خانواده

ماده 10 مکرر قانون تملک آپارتمانها

ماده 10 مکرر قانون تملک آپارتمان ها به چه معناست و به چه چیزی اشاره دارد؟ در این مقاله تصمیم داریم به این مطلب بپردازیم و تلاش داریم که از طریق تمثیل و مثال های مناسب این مسئله حقوقی را به خوبی برایتان تشریح کنیم

البته باید در نظر داشت که پیش از هر چیزی باید با یک مشاور حقوقی در این باره صحبت کنید تا راهنمایی های لازم را به شما ارائه کند.

گروه وکلای سفیر صلح بالاتر حد و میزان تعهد را نسبت به موکلین خود دارد و تضمین خواهد کرد که بهترین نتیجه ی ممکن را برای شما به دست آورد.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

ماده 10 قانون آپارتمان نشینی

تصور کنید که شما آپارتمانی را در یک ساختمان چند طبقه خریداری کرده اید. شما باید به نسبت مساحت قسمت اختصاصی خریداری خود در زمینی که ساختمان روی آن بنا شده یا اختصاص به ساختمان دارد مشاعا سهیم می گردید مگر آن که مالکیت زمین مزبور به علت وقف یا خالصه بودن یا علل دیگر متعلق به غیر باشد که در این صورت باید اجور آن را به همان نسبت بپردارید  مخارج مربوط به محافظت ملک و جلوگیری از انهدام و اداره و استفاده از اموال و قسمتهای مشترک و به طور کلی مخارجی که جنبه مشترک دارد و یا به علت طبع ساختمان یا تاسیسات آن اقتضا دارد یکجا انجام شود نیز باید به تناسب حصه هر مالک به ترتیبی که در آیین نامه ذکر خواهد شد پرداخت شود هر چند آن مالک از استفاده از آنچه که مخارج برای آن است صرف نظر نماید.

حال پرسشی که در این میان به وجود می آید این است که ماده 10 چه می گوید؟

در صورتی که مالک یا استفاده کننده ای که در ساختمان مشاعی شریک است، از پرداخت هزینه های مشترک خودداری کند در آن صورت هیئت مدیره ساختمان می توانند ، اظهارنامه ای را برای وی ارسال کنند.

در صورتی که ظرف مدت 10 روزه ، فرد از پرداخت هزینه های معوقه و بدهی های خود سرباز بزند ،هیئت مدیره می توانند بنا بر اختیار خود، وی را از امکانات مشترکی مانند آب وب رق و گاز و … محروم نمایند.

در صورتی که به چنین مشکلاتی دچار شدید می توانید با استفاده از استخدام یک وکیل حقوقی ،علیه فرد شکایت کرده و حقوق خود را پیگیری کنید.

قانون تملک آپارتمان ها مشاعات

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *