وکیل در قیطریه

در برخی مواقع ، بسیاری از ما با بسیاری موانع قانونی و حقوقی ممکن است رو به رو شویم . فرقی نمی کند که این مسئله مربوط به یک تصادف باشد یا یک مسئله حقوقی بزرگتر، به هرحال به نظر می رسد که زمان آن رسیده باشد که بخواهید از حقوق قانونی خود مطلع شوید ؛ چرا که این یک چالش قانونی مهم و جدی است . در این موارد ، شما می خواهید برای مشاوره به یک وکیل در قیطریه مراجعه کنید . در اینجا چگونگی انتخاب یک وکیل در قیطریه را خواهید دید .

ـ نیاز خود را در نظر بگیرید

به یاد داشته باشید که شبیه پزشکان یا سایر حرفه ها ، وکلا نیز دارای تخصص های مختلف هستند . شما باید وکیلی را انتخاب کنید که متخصص در حوزه ای از قانون باشد که شما  به آن نیاز دارید . به عنوان مثال ، بهترین وکیل تهران مسئولیت مدنی را برای کمک به شما در مسائل طلاق یا حضانت کودک استخدام نکنید . یا این که وکیلی که در امور مهاجرت تخصص و تبحر دارد را نمی توان برای امور کیفری مانند قتل و کلاهبرداری استخدام کرد . هر وکیل دارای یک درک اساسی از نظام حقوقی است ، اما همه آنها تفاوت های ظریف و یا تخصص در هر حوزه خاص از قانون را مطالعه نکرده اند . هنگامی که جستجوی خود را آغاز می کنید ، ابتدا آن را به نوع پرونده ای که با آن برخورد دارید ، محدود کنید .

ـ ارجاع های شخصی

ارجاع های شخصی و شبکه های حرفه ای ، جایی است که اکثر افراد نماینده قانونی خود را پیدا می کنند . تقریباً همه یک وکیل را در اطراف خود می شناسند ، اما  سوال این است که آیا این وکیل در حوزه ای که شما به آن نیاز دارید متخصص است یا خیر . باید به بررسی این مسئله پرداخت .

از دوستان و خانواده خود بپرسید که آیا با یک وکیل کار کرده اند و اگر پاسخ آری است ، بپرسید که از شیوه کار و رفتار وکیل خود راضی بوده اند یا خیر . حتی اگر دوستان و خانواده تان کسی را در حوزه مشاور حقوقی مورد نیاز شما نمی شناختند ، ممکن است بتواند شما را به وکیلی که به او اعتماد دارند ارجاع دهد و ارجاع شخصی می تواند بیشتر از همه جستجوهای وب در جهان مفید باشد .

ـ با کانون وکلای استان خود تماس بگیرید

کانون وکلای استان ها ، ابزار جستجو و ارجاع  های فراوانی را ارائه می دهند تا به شما در پیدا کردن نمایندگی قانونی بر اساس نوع وکیل مورد نظر شما کمک کنند . کانون وکلا ، قادر به کمک به طور مستقیم نیست ، اما آنها می توانند لیست های عمده ای از وکلای متبحر و کسانی که در حوزه مورد نیاز شما متخصص هستند ، ارائه دهند . آنها به شما کمک نمی کنند تصمیم گیری کنید که کدام وکیل را انتخاب کنید ، اما اگر شما هیچ جایی برای شروع نداشته باشید ، این کانون ها مکان خوبی برای شروع جستجوی شما هستند .  

علاوه بر این ، به دنبال گروه های وکلا و گروه های پشتیبانی حقوقی باشید که متشکل از نوع موضوعی هستند که با آن مواجه هستید . بعضی از این ها شامل جستجو در وب می شود ، اما شما می توانید از این اطلاعات با فراخواندن انجمن حقوقی دولتی خود استفاده کنید . حتی اگر آنها نمی توانند توصیه های خاصی ارائه دهند ، می توانند شما را به گروههای حرفه ای وکلا متصل کنند که در حوزه های مختلف مانند قانون مراقبت های بهداشتی ، قانون استخدام و موارد دیگر متخصص هستند .

ـ با شرکت بیمه تماس بگیرید

در بسیاری از موارد ، شرکت بیمه اتومبیل شما پس از تصادف از شما در دادگاه دفاع خواهد کرد ، اما شرکت بیمه خانه شما یا شرکت بیمه اجاره دهنده نیز برای کمک به موارد خاص دیگر نیز اقدام خواهد کرد . با آنها یک تماس بگیرید و از آنها بخواهید با بخش حقوقی خود صحبت کنند . حتی اگر آنها نمی توانند شما را برای مسئله خاص شما  کمک نمایند ، ممکن است بتوانند شما را به کسی که می تواند ارجاع نمایند .

ـ منابع اینترنتی

سایت های حمایتی حقوقی مانند سفیر صلح ؛ مکان فوق العاده ای برای دریافت همه کمک های حقوقی برای افرادی است که نیاز به نمایندگی یا مشاوره حقوقی دارند اما نمی دانند از کجا شروع شوند .

سفیر صلح سرویس دیگری است که سرویس جستجوی وکیل و اطلاعات حقوقی را براساس یک کشور به صورت دولتی ارائه می دهد . پایگاه داده سفیر صلح بخشی از جستجوی وکیل و بخشی از خدمات گسترده اطلاعات حقوقی است ، اما وکلای ذکر شده در سایت دارای پروفایل هایی هستند که زمینه تخصص ، آموزش ، هزینه ها و تجربه خود را مشخص می کنند . با این حال ، همانطور که همه چیز به راحتی در وب موجود است ، تحقیق خود را با دقت و وسواس انجام دهید و از آن به عنوان یک مسیر برای کسب اطلاعات بیشتر به عنوان واقعیت قطعی استفاده کنید .

ـ تماس بگیرید

اکنون که شما برخی از اطلاعات را کسب کردید ، الان زمان برقراری تماس تلفنی است . شما هر سوالی را که در رابطه با موضوع حقوقی خود دارید و یا هرچیز مبهمی که در روند پرونده شما را آزار می دهد می توانید در طی یک مکالمه تلفنی از وکیل خود بپرسید.

هنگامی که وکیل شما تماس می گیرد ، احتمالاً می خواهد با شما در مورد نیازهای شما یا موضوع پرونده تان صحبت کند تا تعیین کند که آیا این پرونده ای است که می خواهیم با یکدیگر انجام دهیم . به همین ترتیب ، باید در طول این مکالمه حتماً در مورد سابقه ، تجربه و این که آیا در گذشته نیز با چنین پرونده هایی درگیر بوده است را از وکیل خود سوال کنید . به این ترتیب شما می توانید تعیین کنید که آیا می خواهید این وکیل را استخدام کنید ، همانطور که وکلا نیز باید تصمیم بگیرند که آیا می خواهند پرونده شما را قبول کنند یا خیر .

بهتر است اگر درگیر یک پرونده شده اید هرچه زودتر دست به کار شده و پرونده خود را با یک وکیل مطرح کنید تا بتواند به بهترین شکل از شما حمایت کند . اگر همچنان در انتخاب یک وکیل تردید دارید بهتر است همین الان تلفن را برداشته و با تیم حقوقی سفیر صلح تماس بگیرید تا بتواند در این زمینه به شما راهنمایی هایی ارائه دهد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *