وکیل متخصص در پرونده های هنرمندان

وکیل متخصص در پرونده های هنرمندان |سوءاستفاده از آثار هنری

حتما تا به حال برای شما هم پیش امده است که در حین مطالعه ی روزنامه یا مجله به تیتری برخورده اید که هنرمند یا فرد مشهوری دچار مشکلات حقوقی شده است.

برای این که این مسئله را برای شما بهتر بشکافیم باید بگوییم که دعاوی مربوط به هنرمندان اندکی متفاوت تر از دیگر دعاوی است و گرچه ممکن است باز هم اختلافات بر سر حساب و کتاب های مالی باشد ، اما به عنوان مثال، قراردادهای حقوقی ای که در خانه سینما با هنرمندان بسته می شود تفاوت های عمده ای با قراردادهای شراکت دارد!!

وکیل متخصص در پرونده های هنرمندان

وکیل متخصص در پرونده های هنرمندان

عموما عمده مباحثی که برای هنرمندان به وجود می اید مربوط به دعاوی مالکیت فکری می باشد.

یکی از مشهورترین دعواهای تاریخ سینما به مجادلات میان والتر دیزنی صاحب کمپانی معروف دیزنی و شخص دیگری برمی گردد که ادعا داشت عروسک میکی موس از ابتدا متعلق به او بوده است!

حتما شما هم با این عروسک آشنایی دارید و بارها و بارها فیلم و کارتون های آن را از تلویزیون مشاهده کرده اید!!

به خاطر داشته باشید که کلیه ی اعتبار اولیه ی دیزنی (که در حال حاضر بیشتر هالیوود را قبضه کرده است) از این موش دوست داشتنی می آید و در صورتی که اثبات می شد والتر دیزنی سازنده ی این عروسک نبوده است ، تجارت به آن بزرگی به سرعت سقوط می نمود.

با تمام توضیحاتی که برایتان ارائه کردیم حتما به خوبی متوجه شده اید که در دعاوی مربوط به ساز و کارهای هنری حضور یک وکیل پایه یک دادگستری که به خوبی با قوانین حقوق مالکیت فکری آشنایی دارد تا چه حد می تواند سودمند و مفید باشد.

گروه وکلای سفیر صلح با همکاری بهترین وکلای شهر تهران ، مفتخر است که کلیه خدمات حقوقی را به شما موکلین عزیز ارائه کند.شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و هم چنین اخذ نوبت مشاوره با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

۰۹۱۹۱۹۹۴۱۷۶

۲۶۶۴۳۹۰۸

وکیل خانه سینما

خانه سینما یک تشکل صنفی است که به امور و اختلافات میان تمام اعضای سینما رسیدگی می کند.

همان گونه که گفتیم مالکیت فکری بحثی بسیار بزرگ و حیاتی در صنعت و هنر سینماست. به همین خاطر در صورتی که به عنوان مثال ادعا شود که سازنده ی فلان فیلم معروف ، فیلمنامه را از جای دیگری به سرقت برده است ، دزدی ایده و طرح به حساب خواهد آمد و در این شرایط خانه سینما میان طرفین دعوا داوری خواهد کرد.

همان گونه که می بینید روند داوری در خانه سینما مسئله ی کاملا متفاوتی نسبت به دادگاه های عمومی می باشد و در آن جا بر اساس قوانینی که در اساس نامه نوشته شده است ، داوری خواهند کرد.

به همین خاطر در صورتی که به چنین مشکلاتی دچار شدید ، ترجیحا بهتر است با یک وکیل حقوقی صحبت کنید که تا حد زیادی به قوانین خانه سینما آشنایی داشته باشد!!

متاسفانه بیشتر وکلایی که در کانون وکلا به کار مشغول هستند، فاقد اطلاعات کافی راجع به ساز و کارهای رسیدگی به این گونه پرونده ها هستند!!

اما در مجموعه ی حقوقی سفیر صلح ،ما وکلایی در اختیار داریم که با تخصص حقوق مالکیت فکری و تجربه ی فراوان در این زمینه ها، قادرند که به خوبی شما را راهنمایی کرده و بهترین نتیجه ی ممکن را برای شما حاصل نمایند.

نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشت این است که در مجموعه ی سفیر صلح تلاش می شود که مشاوره حقوقی پیرامون مشکل به وجود آمده نیز به شما ارائه گردد.

حقوق هنرمندان پس از مرگ

یکی از مهم ترین چالش هایی که در برابر هنرمندان وجود دارد ، مسائل مربوط به حقوق مادی و معنوی اثر می باشد.

طبیعی است که در این باره نیز قوانین ارث حاکم هستند اما دو نکته را متذکر می شویم:

حقوق معنوی، پس ازفوت، در صورت وصیت و یا دارا بودن وارث، به صورت قهری انتقال خواهد یافت و در صورتی که ورثه و یا وصیتی در بین نباشد، متعلق به حکومت خواهد بود و طبق قواعد عمومی ارث می‌باشد.

نکته ی دیگر نیز این است که حقوق مادی هنرمند نیز تا ۳۰ سال به ورثه خواهد رسید و پس از گذشت این مدت زمان در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود!

در قانون مذکور، هرکس که به صورت غیر مجاز و یا ازراه حیله وتقلب، از آثار هنری غیر به نام خود استفاده نماید و یا انتشار دهد، به حبس تعزیری و جزای نقدی و همچنین جبران خسارت وارده، محکوم خواهد شد و شاکی خصوصی، حق دارد از دادگاه درخواست نماید تا مفاد حکم محکومیت متهم، در یکی ازروزنامه های کثیر الانتشار، درج شود.

جرایم هنرمندان

جرایم هنرمندان نیز مانند جرایم سایر افراد جامعه می‌باشد. اگر هنرمندی در صحنه بازیگری، مرتکب تصادف منجر به جرح یا فوت شود، مجازات وی با سایرین هیچ تفاوتی ندارد و یا اگر حین تهیه آثار هنری، مرتکب اتلاف مال غیر شود، خود وی مسول جبران خسارات وارده می باشد و اگر مسولیت خود را بیمه نموده باشد درچاچوب قرارداد، شرکت بیمه گر، ضمانت جبران خسارت را دارد.

گروه وکلای سفیر صلح با همکاری بهترین وکلای شهر تهران ، مفتخر است که کلیه خدمات حقوقی را به شما موکلین عزیز ارائه کند.شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و هم چنین اخذ نوبت مشاوره با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

۰۹۱۹۱۹۹۴۱۷۶

۲۶۶۴۳۹۰۸

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *