ممنوع الخروج

ممنوع الخروج

ممنوع الخروج بودن به چه معناست ؟ آیا تا به حال برایتان این سوال پیش آمده است که چه کسانی و به چه علت ممنوع الخروج می شوند؟ در پاسخ به این سوال تصمیم داریم به جنبه های مختلف ممنوع الخروجی بپردازیم و بگوییم که در چه شرایطی می توان رفع ممنوع الخروجی را دریافت کرد.

با بهترین وکیل تهران در گروه وکلای سفیر صلح همراه باشید.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

26643908 021

09121994176

شاید تا به حال برایتان پیش آمده است که بار سفر خارج از کشور را بسته اید و ناگهان در فرودگاه و به هنگام بررسی مدارک پروازتان ، به شما می گویند که ممنوع الخروج هستید.

احتمالا بسیار گیج و مبهوت شده اید که اوضاع از چه قرار است اما برای بررسی بیشتر چنین مسائلی باید استعلام دریافت کنید تا علت مشخص گردد.

اما باید این سوال را وطرح نمود که کدام دسته از افراد عموما با مشکل ممنوع الخروجی مواجه می شوند :

یک : آن دسته از افرادی که بدهی مالیاتی دارند نمی توانند از کشور خارج شوند .

دو : آن دسته از افرادی که مجوز سفر خارج از کشور آن ها منوط به اجازه شخص دیگری است ( این مسئله معمولا برای زنان متاهل و البته سربازان و هم چنین اشخاصی که نسبت به شرکت یا اداره ای تعهد دارند پیش می آید )

سه : افرادی که مسافرت کردن آن برخلاف مصلحت جموهوری اسلامی ایران به حساب می اید . برای ممنوع الخروجی این افراد باید نامه قضایی مخصوصی صادر شود

چهار : افرادی که در خارج از ایران سوءشهرت دارند : به عنوان مثال مشغول تکدی گری ، اعمال خلاف شئون ،دزدی یا کلاهبرداری می شوند.

چک برگشتی ممنوع الخروج

عده ای نیز وجود دارند که به خاطر بدهکاری مالی از جمله چک های برگشتی حکم جلب آن ها صادر شده و در صورتی که تصمیم به خروج از کشور را داشته باشند ، در فرودگاه مانع آن ها خواهند شد.

به همین خاطر باید به کمک یک وکیل حقوقی مراحل رفع ممنوع الخروجی را طی کنند تا اجازه سفر خارج آن ها دوباره صادر شود و یا این که بتوانند بدهی خود را پرداخت نمایند

استعلام ممنوع الخروجی مالیاتی

خیلی وقت ها پیش می آید که شما به عنوان فردی که تصمیم به سفر خارجی دارید ، تمام کارها و اقدامات لازم را انجام داده اید ، بلیط های خود را گرفته اید ، بار خود را بسته و هتل را نیز رزرو کرده اید و هزینه های گزافی را متحمل شده اید اما در فرودگاه با این مسئله مواجه می شوید که ممنوع الخروجید.در چنین شرایطی تمام هزینه های شما به هدر رفته است و دیگر نمی توان آن ها را بازگرداند.

به همین علت ، سیستم قضایی کشور،وب سایت را تحت عنوان استعلام ممنوع الخروجی طراحی کرده است که شما می توانید با مراجعه به آن و وارد کردن اطلاعات شخصی خود از ممنوع الخروج بودن یا نبودن خود اطلاع پیدا کنید.

توصیه می کنیم که پیش از این که حتی اقدام به آماده سازی برای سفر خود کنید ، به این وب سایت مراجعه کرده و از ممنوع الخروج نبودن خود مطمئن شوید و از هزینه های اضافی و گزاف اجتناب کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *