ضرب و شتم همسر

ضرب و شتم همسر یکی از مسائلی است که زندگی های امروزی را دچار اختلال کرده است. ضرب و شتم شریک زندگی کاری بس قبیح و ناپسند به شمار می آید و بارها در دین اسلام به این اشاره شده است که با همسران خود مهربان و بخشنده باشید.

اما متاسفانه به کرّات شاهد دعاوی ضرب و شتم میان زوجین هستیم و به همین دلیل قانونگذار، قوانینی را جهت احقاق حقوق همسران وضع کرده است.

ضرب و شتم همسر

ضرب و شتم همسر

اگر مردی عادت زشت کتکاری و ضرب و شتم همسر خود را دارد، تکرار این کار و محکومیتهای مکرر در اینباره از عواملی است که دادگاه آن را برای زن عسر و حرج محسوب می نماید و زن می تواند طلاق خود را بگیرد. همچنین زن می تواند به بند ۲ مشروط عقدنامه ( اگر شوهر آن را امضا کرده باشد ) استناد کند که در صورت سورفتار و یا سوئ معاشرت زوج یه حدی که ادامه زندگی را غیر قابل تحمل نماید زن مجوز طلاق خواهد داشت.

مراحل شکایت ضرب و شتم همسر

در ابتدا باید مسئله ضرب و شتم به اثبات برسد. برای این کار باید بلافاصله به پزشکی قانونی مراجعه کرده و نامه ای در جهت اثبات وجود آسیب های جسمی و بدنی دریافت کنید.

پس از آن می توانید این نامه را به همراه درخواست خود جهت طلاق ضمیمه کرده و به دادگاه های خانواده تقدیم کنید.

در صورتی که این مسئله به اثبات برسد ، زن مجوز طلاق را خواهد داشت چرا که ضرب و شتم از مصادیق بارز عسر و حرج به حساب می آید.

ضرب و شتم و عدم تمکین

مردان بسیاری هستند که به محض شکایت ضرب و شتم و محکوم شدن به پرداخت دیه ، شکایت متقابل عدم تمکین می کنند. اما باید در پاسخ به این دسته از عزیان این گونه عنوان کرد که هب هر حال آن ها ناچار به پرداخت دیه می باشند و برای اثبات عدم تمکین نیز به مدارک و ادله ی کافی نیاز دارند تا بتواند این مسئله را به اثبات برسانند.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با بهترین وکیل طلاق مجموعه گروه وکلای سفیر صلح تماس حاصل نمایید تا راهنمایی های بیشتری را کسب کنید.

جهت تماس با گروه وکلای سفیر صلح می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

ضرب و شتم همسر بدون شاهد

دوست عزیزی از گروه وکلای سفیر صلح سوال کرده اند که بارها توسط همسرش مورد ضرب و شتم قرار گرفته منتها به علت این که این درگیری ها در نیمه شب انجام شده و هیچ گونه شاهدی برای اثبات این مسئله وجود ندارد ، ایا می توان شکایت کرد.

ضرب و شتم همسر

ضرب و شتم همسر

در پاسخ به این سوال باید این گونه گفت که اگر همسر ایشان  طوری وی را مورد ضرب قرار داده که منجر به جرح شده(خون در اثر جراحت از زخم خارج شده) پرونده را باید پیگیری نموده و رها نکرد .حتی در صورت عدم وجود شاهد اگر قرائن و اماراتی وجود داشته باشد که موجب ظن قاضی بر ارتکاب جرم توسط همسر ایشان  شود می توان از طریق قسامه(قسم خوردن)دعوی خود را به اثبات رساند .اما اگر صدمات صرفا در حد کبودی و تغییر رنگ پوست بوده متاسفانه بدون وجود شاهد درصد موفقیت ناچیز است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *