دیه استخوان ها

دیه استخوان ها

دیه نقاط مختلف بدن به صورت های جداگانه ای محاسبه می شود.در این مطلب تصمیم داریم به دیه استخوان ها بپردازیم.با وکیل در تهران سفیر صلح همراه باشید. در صورتی که در طول یک حادثه اتفاقی برای یک فرد بیفتد و این حادثه از سوی شخص دیگری وارد شده باشد ، فردی که حادثه را به وجود آورده است ، موظف خواهد بود که دیه آن فرد را پرداخت کند.

دیه شکستن ، خرد شدن و ترک برداشتن استخوانها

به هنگامی که عضوی از بدن شکسته شود که مقدار دیه مشخصی دارد ، اگر پس از حادثه ، بتوان آن را به گونه ای اصلاح کرد که هیچ ایراد و نقصی در آن باقی نماند ، چهار بیست و پنجم آن عضو ثابت خواهد ماند و در صورتی که آن عیب و ایراد اصلاح گردد و مقدار دیه مشخصی هم نداشته باشد ، ارش آن ثابت خواهد بود مگر در شرایطی که خلاف آن در قانون مشخص شده باشد .بهترین اقدام این است که در طول رخ دادن این قبیل مسائل ، یک وکیل پایه یک دادگستری را استخدام نمایید تا در طول این پروسه به شما کمک کند.

 

دیه شکستن استخوان ها
مقدار دیه شکسته شدن ، ترک برداشتن یا خرد کردن استخوان ها ی هر عضوی که مقدار دیه مشخصی دارد به شرخ زیر خواهد بود :

الف – دیه شکستن استخوان هر عضو یک پنجم دیه آن عضو و در صورتی که بدون عیب و ایراد قابل درمان باشد چهار پنجم دیه شکستن آن خواهد بود .
ب – دیه خرد شدن استخوان هر عضو یک سوم دیه آن عضو و در صورتی که بدون هیچ اشکال و ایرادی درمان پذیرد چهار پنجم دیه خرد شدن آن استخوان است.
پ – دیه ترک برداشتن استخوان هر عضوی به این صورت است که چهار پنجم دیه شکستن آن عضو برای آن لحاظ خواهد شد .
ت – دیه جراحتی که به استخوان نفوذ کند بی آن که منجر به شکستگی آن شود و هم چنین دیه موضحه آن، یک چهارم دیه شکستگی آن عضو خواهد بود .
هر زمانی که یک استخوان از چند نقطه جدای از هم شکسته شود یا خرد گردد یا ترک بخورد، در صورتی که جنایت های متعدد به حساب آید ، هر کدام دیه جداگانه ای خواهد داشت هرچند که با یک ضربه به وجود آمده باشند و جمع دیه جنایت های ذکر شده از دیه عضو هم بیشتر باشد.
دررفتگی استخوان از مفصل، درصورتی که منجر به شل شدن یا از کار افتادن کامل عضو نشود ، موجب ارش و در غیر این صورت موجب دو سوم دیه همان عضو و در صورتی که بدون عیب و ایراد درمان شود موجب چهار پنجم از دو سوم دیه آن عضو می باشد.
هر زمانی که به خاطر یک جنایت یا رخداد تکه کوچکی از استخوان از آن جدا گردد، دیه شکستگی ثابت خواهد بود .
هر زمان آسیبی به استخوان برسد و این آسیب منجر به نقص عضو یا آسیب دیگری بشود، هر کدام دیه جداگانه ای خواهد داشت.
هر زمان در اثر یک یا چند ضربه، علاوه بر در رفتن مفصل، استخوان هم شکسته شود یا ترک بخورد، دو جنایت به حساب می آید و هر کدام دیه یا ارش جداگانه ای خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *