انتخاب وکیل خوب

انتخاب وکیل خوب | معیارهای یک وکیل خوب و خبره چیست ؟

وقتی که بحث انتخاب یک وکیل خوب و خبره مطرح باشد ، باید به نکاتی توجه داشته باشید که گرچه در ابتدا ساده و بدیهی به نظر می آیند اما بسیار حائز اهمیت می باشند.

انتخاب یک وکیل خوب مانند انتخاب یک روانشناس است.در واقع باید پیش از هر چیزی به وکیلی مراجعه کنید که شما را درک کرده و وضعیت کنونی شما را بفهمد.

انتخاب وکیل خوب

به گفته مشاور حقوقی مجموعه ی سفیر صلح ، به هنگام انتخاب یک وکیل خوب بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید.

شما می توانید جهت تماس با وکلای گروه سفیر صلح به صفحه ی تماس با ما مراجعه کرده یا این که با شماره های زیر تماس بگیرید :

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

۲۶۶۴۳۹۰۸

وکیل شما از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشد

در حرفه ی وکالت ، نکته ی اصلی و مهم ، داشتن مهارت و تجربه کافیست. در واقع خیلی مواقع پیش می آید که دفاع از حقوق متهم پیش از این که به آشنایی تئوری با قوانین نیاز داشته باشد ، به مهارت و تجربه ی کافی درباره چگونگی ظاهر شدن در دادگاه بستگی دارد.

در واقع خیلی مواقع تجربه ی کار با یک قاضی یا یک نوع پرونده ی خاص به وکیل شما کمک می کند که بتواند بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد.

گرچه ممکن است هزینه ها و قیمت یک وکیل با تجربه به نسبت دیگر وکلای تازه کار بالاتر باشد اما بهتر است برای پرونده های سخت و پیچیده ریسک نکنید و چنین هزینه هایی را متحمل شوید.

وکیل شما باید همواره در دسترس باشد

همواره در دسترس بودن به این معنی نیست که شما در هر ساعتی از شبانه روز که با وی تماس گرفتید یا تمایل به دیدار حضوری داشتید ، حاضر و آماده باشد. بلکه منظور ما این است که پس از هر جلسه ی دادگاه در دسترس بوده و همیشه شما را در جریان تحولات امور پرونده قرار دهد.متاسفانه برخی از وکلا هستند که به محض نوشتن قرارداد وکالت، ناپدید شده و تا اتمام کار هیچ گونه توضیحی به موکل خود نمی دهند و تنها هنگامی سر و کله شان پیدا می شود که نیاز به مبالغ بیشتری دارند.

توصیه ی اکید ما این است که از چنین وکلایی دوری کنید ، چرا که علاوه بر دردسرهای خود پرونده ؛ ناچارید استرس و اضطراب ناشی از کار کردن با چنین وکلایی را نیز تجربه کنید.

به راستی که هیچ چیزی بدتر از منتظر ماندن نیست و در انتظار پاسخ وکیل ماندن از آن نیز بدتر است.

وکیل شما باید همدل و همراه باشد

نکته ی دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که یک وکیل باید پیش از هر چیزی با شما همدل و همراه باشد. در ابتدا باید همه چیز را صادقانه با وکیل خود در میان بگذارید تا بتواند به شما کمک کند و پس از آن وکیل مورد نظرتان نیز باید با شما احساس همدلی و همراهی داشته باشد. وکیلی که بدون هیچ گونه احساس انسانی، به پرونده ی شما مانند موردی تجاری نگاه می کند؛ چندان قابل اعتماد نیست. البته برای حل مشکلات روحی خود، مراجعه به یک مشاور را بیشتر توصیه می کنیم، اما وکیلی که هیچ تمایلی به شنیدن صحبت ها و رنج هایی که شما در طول این پرونده کشیده اید ندارد، را بهتر است فراموش کرده و به دنبال شخص دیگری باشید.

حرفه ی وکالت به خاطر پیچیدگی و خشونت زیادی که در آن جاری است ، متاسفانه به عنوان حرفه ای بی رحم شناخته می شود. اما یک وکیل باید امین مردم بوده و پیش از هر چیزی با آن ها احساس همذات پنداری داشته باشد.

وکیل شما باید مهارت های بیانی بسیار بالایی داشته باشد

مهارت های بیانی و کلامی یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که یک وکیل باید داشته باشد. در واقع یک وکیل پایه یک دادگستری باید بتواند که با زبانی قاطع و شیوا ، از موکل خود دفاع کرده و بتواند دادگاه را مجاب کند.

بدون این مهارت های کلامی، نمی توان انتظار پیروزی در یک دادگاه را داشت

علاوه بر این زبان بدن یک وکیل نیز اهمیت به سزایی در حکم نهایی قاضی خواهد داشت. وکیلی که با اقتدار و زبان شیوا از حقوق شما دفاع کند، به خوبی می تواند نظر مساعد دادگاه را نسبت به خود جلب کند. علاوه بر این به شیوه لباس پوشیدن وکیل مورد نظر خود نیز باید دقت کنید.یک وکیل باید ظاهری رسمی و معقول داشته باشد. البته می تواند در دفتر خود راحت باشد اما در جلسات دادگاه باید با ظاهری رسمی حضور پیدا کند.

وکیل مورد نظر شما باید قدرت استدلال و تحلیل بالایی داشته باشد

یکی دیگر از نیازهای اساسی یک وکیل، قدرت استدلال شواهد و مدارکی است که پیرامون پرونده موجود می باشد. وکیل شما باید بتواند که به بهترین نحو این مدارک را تحلیل کرده و به قوانینی که در این باره وجود دارند ، اعمال کند. بدون این قدرت تحلیل در واقع کار چندان زیادی از عهده ی یک وکیل برنمی آید و نمی توان انتظار بالایی از پیروزی پرونده داشت.

نکته ی دیگری که باید به آن دقت داشته باشید این است که یک وکیل باید بتواند به خوبی با زبانی ساده مسائل پیچیده ی حقوقی را برایتان توضیح دهد و هر گونه سوءتفاهمی را برای شما برطرف سازد.

در هر صورت بهتر است به تمام نکاتی که در بالا اشاره کردیم ، دقت کرده و بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید

بهترین وکیل تهران

گروه وکلای سفیر صلح افتخار دارد که با سال ها تجربه در زمینه های مختلف حقوقی در خدمت شما باشد. وکلای این مجموعه همگی از بهترین و بالاترین سطح دانش و آگاهی درباره مسائل روز حقوقی برخوردار هستند و تلاش دارند که بهترین نتیجه ی ممکن را برای شما حاصل نمایند.

شما می توانید جهت تماس با وکلای گروه سفیر صلح به صفحه ی تماس با ما مراجعه کرده یا این که با شماره های زیر تماس بگیرید :

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

۲۶۶۴۳۹۰۸

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *