وکیل قراردادها

وکیل قراردادها | وکیل متخصص در عقد قراردادهای تجاری و ملکی

قراردادها از اساس برای این به وجود آمده اند که شرح وظایف و تعهدات هر دو طرف را مشخص کنند. اصولا در یک قرارداد ،مال یا خدماتی مورد معامله قرار خواهد گرفت و در ازای ان هر یک از طرفین قرارداد متعهد به انجام برخی امور خواهند شد.

وکیل قراردادها

به عنوان مثال در یک قرارداد پیمانکاری ،کارفرما متعهد می شود که در ازای کاری که کارگزار یا پیمانکار انجام می دهد، در یک موعد مشخص مبلغی را پرداخت کند و در ازای آن نیز کارگزار متعهد خواهد شد که در موعد مشخص ، کار مربوطه را به نحوی که در قرار داد مشخص شده است انجام دهد.

به نظر ساده می رسد اما هنگامی که بر سر میز قرارداد بنشینید متوجه خواهید شد که بدون حضور یک وکیل پایه یک دادگستری ، به راحتی نمی توان یک قرارداد دقیق و درست تنظیم کرد.

به همین خاطر عموما توصیه می شود که از کمک های یک وکیل متخصص در امور قرارداد و یا در نهایت یک مشاور حقوقی راهنمایی بخواهید.

در ادامه تصمیم داریم به این مسئله اشاره کنیم که چرا اصولا باید برای تنظیم یک قرارداد به سراغ یک وکیل برویم و این امر چه ضرورتی دارد.با ما همراه باشید.

شما می توانید جهت تماس با وکلای گروه سفیر صلح به صفحه ی تماس با ما مراجعه کرده یا این که با شماره های زیر تماس بگیرید :

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

۲۶۶۴۳۹۰۸

تنطیم قرارداد

تنظیم قراردادها یکی از سخت ترین و پیچیده ترین بخش های یک معامله است چرا که همه چیز بر اساس مفاد و تبصره های موجود در یک قرار داد سنجیده خواهد شد.

به عنوان مثال در یک قرارداد ملکی، شما به عنوان خریدار متعهد خواهید شد که مبلغ ملک را در زمان مشخصی به فروشنده تقدیم کنید و در عوض فروشنده نیز متعهد به تنظیم سند رسمی برای شما خواهد بود.

اما اگر همه چیز به این سادگی ها بود که این همه پرونده های ملکی در دادگاه ها وجود نداشت.

همان گونه که ذکر کردیم ، تنظیم قرارداد مسئله ی پیچیده ای است و اشتباهی کوچک در تنظیم آن می تواند مشکلات بسیار بزرگی را در آینده به وجود بیاورد.

به عنوان مثال یک وکیل ماهر به شما کمک خواهد کرد تا از تمام حقوق خود به عنوان شخصی که می خواهد قرارداد را بنویسد آگاه شوید.

علاوه بر این نوشتن و تنظیم یک قرارداد به سوادی حقوقی و قانونی نیازمند است که شما به عنوان فردی عادی قادر به نوشتن آن نخواهید بود.

متاسفانه در کشور ما هم چنان برای تنظیم قراردادهای مختلف به افرادی مانند بنگاه دار اعتماد می شود و چندان نقش و اهمیت یک وکیل در نظر گرفته نمی شود.

اما باید در نظر داشته باشید که یک وکیل ماهر تنها شخصی است که با سواد حقوقی مناسب می تواند قراردادی را تنظیم نماید که کوچک ترین اشتباه حقوقی در آن وجود نداشته باشد.

نکات حقوقی قراردادها

برای تنظیم یک قرارداد پس از این که وکیل مورد نظر خود را انتخاب کردید، قدم بعدی شما این است  که هر آن چه از این قرارداد انتظار دارید را برای وکیل خود شرح دهید.

به عنوان مثال اگر قرارداد حقوقی یک شرکت با کارمندان خود را می خواهید تنظیم کنید ، بهتر است تمامی مسائل مربوط به حقوق، پاداش، عیدی ، حق بیمه و … را در نظر بگیرید.

عدم درج هر یک از این مفاد در قرارداد به این معنی خواهد بود که در آینده می توانند مشکل ساز شوند و شما را درگیر معضلات حقوقی نمایند.

این قراردادها می توانند بسیار پیچیده و مبهم باشند و همین پیچیدگی و ابهام باعث می شود که نتوان از بروز مشکلات حقوقی در آینده پیشگیری به عمل آورد.

مواقع بسیاری بوده است که افراد مختلف با مشکلاتی راجع به قراردادها به گروه وکلای سفیر صلح مراجعه کرده اند و متاسفانه به خاطر کمک نگرفتن از یک وکیل ماهر به هنگام عقد قرارداد نمی توان کمک چندانی به این دسته از افراد کرد.

در نظر داشته باشید که تنها یک وکیل است که از تمام ریزه کاری ها و نکات حقوقی مربوط به قراردادها با خبر است و می داند که شما باید متعهد به انجام چه کاری شود و چه کاری در حوزه ی وظایف شما به شمار نمی رود.

به همین خاطر مجددا توصیه می کنیم که حتما به هنگام یک قرارداد با یک وکیل حقوقی مشورت کنید.

قرارداد معتبر چگونه بسته می شود ؟

اعتبار یک قرارداد از کجا می آید ؟ چگونه می توان گفت که یک قرارداد معتبر است و می توان به آن استناد کرد ؟

برای پاسخ به این سوال باز هم باید به مباحث مربوط به تنظیم سند و اعتبار آن ها مراجعه کنیم.

در واقع قراردادی را می توان معتبر نامید که تمام اصول آن بر اساس قوانین مربوطه تنظیم شده باشد.

به عنوان مثال قراردادهای که درباره یک مال غیر مشروع باشد ؛ فاقد اعتبار خواهد بود. یا قراردادی که با صغیر بسته می شود، بدون اجازه و مجوز قیم هیچ گونه اعتباری نخواهد شد.

علاوه بر این متاسفانه فراوان دیده می شود که افراد از جنون افراد استفاده کرده و قراردادهای را تنظیم می نمایند اما بهتر است در نظر داشته باشید که عقد قرارداد با افراد مهجور فاقد اعتبار است و تنها افراد بالغ و رشید می توانند قرارداد را امضا نمایند.

هم چنین بهتر است در نظر داشته باشید که قراردادی که از روی اجبار و عدم تمایل فرد امضا شده باشد، قابلیت استماع و اعتبار نخواهد داشت.

با تمام این تفاصیل ، به خوبی به اهمیت  حضور یک وکیل را درک کرده اید و می دانید بدوت حضور یک وکیل ممکن است چه مشکلاتی پیش آید.

شما می توانید جهت تماس با وکلای گروه سفیر صلح به صفحه ی تماس با ما مراجعه کرده یا این که با شماره های زیر تماس بگیرید :

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

۲۶۶۴۳۹۰۸

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *